Фестивал

Историјат

Оснивање Филмских сурета, везује се за Станка Тасића, у време оснивања фестивала 1966. директора нишког предузећа за приказивање филмова „Славица“.

„ ... Станко Тасић је човек изузетних способности и врлина који је филм доживљавао као културну појаву. За њега је проста дистрибуција и приказивање била деградација филма, па је зато у Нишу често организовао ревије и промоције најновијих остварења... Сваки директор месног предузећа за приказивање филмова, сматрао је својим личним престижом организовање „Мале Пуле“ у свом месту, а дистрибутери настојали да колико год могу удовоље захтевима потенцијалних клијената. Тако се и неуморни и предузимљиви Станко Тасић обратио београдској филмској кући „Морава филм“ за помоћ у организовању поменуте ревије, желећи да те године направи нешто репрезентативније. Да позове глумце и редитеље и организује нешто што би се у Нишу памтило и о чему би се говорило и ван уских оквира града...”

У то доба у свету је постојало много разних фестивала, специјализованих за одређене филмске делатности, али су Станко Тасић и Коста Царина, познати филмским преводилац из Београда, (који је свесрдно подржавао Тасића) предложили нешто оригиналније, Фестивал глумачких остварења, јер су схватили да је глумац заправо онај основни елемент, који утиче на гледаност и популарност једног филма. Тако је сазрела идеја о фестивалу посвећеном стваралаштву глумаца, на коме би се вредновала искључиво глумачка остварења.

Први сусрети су били прави медијски догађај. Продуценти су комплетну фестивалску рекламу из Пуле пренели у Ниш. Град је био свечано окићен, сав у знаку филма, а улице пуне познатих лица са великог екрана. Прве године, као и пар наредних, глумци су добијали признања само за прву и другу женску, односно мушку улогу, и још много незваничних робних награда. Касније су установљене званичне награде – „Царица Теодора“, „Цар Константин“, „Гран при Ћеле кула“, „Наиса“.

Први Фестивал 1966. је отворио, председник Општинске конференције Социјалистичког савеза Ниша Иван Вучковић. Нишки политички естаблишмент је са извесним подозрењем дочекао фестивал, да би се касније све то исправило и многи људи Ниша су стали уз организаторе, међу којима су се посебно истакли Ђорђе Стаменковић, Стојан Савић, Миодраг Апостоловић, Веселин Илић и многи други, укључујући ту и бројне донаторе и у то време добростојеће фабрике и предузећа, које су својим донацијама обезбеђивале бесплатне улазнице својим радницима и тиме код њих развијале љубав према фестивалу.

И ево од 1966. фестивал траје, без обзира на све потешкоће, и у овако сложеним временима, када профит претвара културу у економску категорију, безмало пола века, и трајаће и даље све док у Нишу буде љубави према филму, и према Нишу.

 

1. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 27. 8. до 3. 9. 1966. године

ПРОГРАМ

ШТИЋЕНИК

Режија: Владан Слијепчевић

Улоге: Љубиша Самарџић, Станислава Пешић, Шпела Розин, Раде Марковић, Душа Почкај, Љубинка Бобић, Јовиша Војновић

РОЈ

Режија: Мића Поповић

Улоге: Мира Ступица, Беким Фехмиу, Раде Марковић, Светолик Никачевић, Оливера Вучо, Душан Јакшић, Љубица Ковић

ВОЈНИК

Режија: Џорџ Брекстон

Улоге: Фрејзер Мекинтош, Раде Марковић, Бранка Зарић, Драган Оцокољић, Оливера Вучо, Јанез Врховец

ГОРКЕ ТРАВЕ

Режија: Жика Митровић

Улоге: Ирена Папас, Данијел Желен, Хајнц Драхе, Алис Треф

ТОПЛЕ ГОДИНЕ

Режија: Драгослав Лазић

Улоге: Ана Матић, Беким Фехмиу, Милан Јелић,Стојан-Столе Аранђеловић, Стево Жигон, Душица Жегарац, Милутин Бутковић

ПОВРАТАК

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Снежана Лукић, Јанез Врховец, Никола Чобановић, Душан Цветковић, Предраг-Прежа Милинковић

ВРЕМЕ ЉУБАВИ

I КАВЕЗ

Режија: Владимир Петрић

Улоге: Љиљана Крстић, Зинета Мусић, Јовиша Војновић, Коле Ангеловски, Павле Вуисић

II ПУТ

Режија: Никола Рајић

Улоге: Неда Спасојевић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Беким Фехмиу, Ружица Сокић, Данило-Бата Стојковић

ОРЛОВИ РАНО ЛЕТЕ

Режија: Соја Јовановић

Улоге: Миодраг Петровић-Чкаља, Драгутин-Гута Добричанин, Љубиша Самарџић, Михајло-Бата Паскаљевић, Павле Јовановић, Павле Полачек, Антун Налис

ПРЕ РАТА

Режија: Вук Бабић

Улоге: Миливоје Живановић, Мија Алексић, Слободан Перовић, Соња Хлебш, Велимир-Бата Живојиновић, Снежана Никшић, Невенка Микулић, Жарко Митровић, Бранка Веселиновић, Никола Симић, Милан Ајваз

САН

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Љубиша Самарџић, Михајло-Миша Јанкетић, Оливера Вучо, Мија Алексић, Љуба Тадић, Синиша Иветић, Александар Стојковић, Велимир-Бата Живојиновић, Стојан-Столе Аранђеловић

ГЛИНЕНИ ГОЛУБ

Режија: Светомир-Тома Јанић

Улоге: Зоран Радмиловић, Татјана Бељакова, Велимир-Бата Живојиновић, Рејхан Демирџић, Стојан-Столе Аранђеловић, Душан Јанићијевић, Аца Стојковић

КОЊУХ ПЛАНИНОМ

Режија: Фадил Хаџић

Улоге: Борис Дворник, Коле Ангеловски, Хусеин Чокић, Павле Вуисић, Душан Булајић, Сулејман Лелић, Вукосава Крунић

ДО ПОБЕДЕ И ДАЉЕ

Режија: Жика Митровић

Улоге: Александар Гаврић, Милена Дравић, Коле Ангеловски, Петре Прличко, Јанез Врховец

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Коста Царина

ЖИРИ

Оливера Марковић, председник

Милутин Чолић, Коста Царина, Димитрије Миленковић, Драгољуб Јанковић, Добривоје Јефтић, Веселин Илић, Видосав Петровић, Душан Родић и Станко Тасић, чланови

НАГРАДЕ

Првa наградa за женску улогу: Мира Ступица

РОЈ

Станислава Пешић

ШТИЋЕНИК

Прва награда за мушку улогу: Љубиша Самарџић

ШТИЋЕНИК

Раде Марковић

РОЈ

Друга награда за женску улогу: Оливера Вучо

САН

Друга награда за мушку улогу: Зоран Радмиловић

ГЛИНЕНИ ГОЛУБ

Награда за епизоду: Беким Фехмиу

ВРЕМЕ ЉУБАВИ (прича ПУТ)

Специјална награда: Ана Матић

ТОПЛЕ ГОДИНЕ

 

2. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 25. 8. до 1. 9. 1967. године

ПРОГРАМ

БРЕЗА

Режија: Анте Бабаја

Улоге: Манца Кошир, Велимир-Бата Живојиновић, Фабијан Шоваговић, Нела Ержишник, Стане Север

ПРАЗНИК

Режија: Ђорђе Кадијевић

Улоге: Јован Јанићијевић-Јанаћко, Анка Зупанц, Душан Јанићијевић, Велимир-Бата Живојиновић, Заим Музаферија, Растко Тадић, Јанез Врховец

ДЕЦА ВОЈВОДЕ ШМИТА

Режија: Владимир Павловић

Улоге: Рената Фрајскорн, Фарук Беголи, Нада Шкрињар, Ингрид Лотариус, Милан Јелић, Бисерка Вукотић, Мирјана Талевска, Слободан Ђурић, Јосиф Татић, Вера Милошевић

НА ПАПИРНАТИМ АВИОНИМА

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Снежана Никшић, Полде Бибич, Станислава Пешић, Даре Улага, Сава Северова, Мирко Богатај, Нуша Светина, Катја Левстик, Штефка Дролц

БОКСЕРИ ИДУ У РАЈ

Режија: Брана Ћеловић

Улоге: Мија Алексић, Снежана Михајловић, Љубиша Самарџић,

Иван Бекјарев, Павле Вуисић, Ружица Сокић, Ђорђе Пура,

Светолик Никачевић, Данило-Бата Стојковић, Бранислав Јеринић, Миливоје Крстић

НЕМИРНИ

Режија: Војислав-Кокан Ракоњац

Улоге: Шпела Розин, Милена Дравић, Марко Тодоровић, Душица Жегарац, Јанез Врховец, Воја Мирић, Милан Срдоч, Мића Орловић, Ана Красојевић, Павле Вуисић

ЉУБАВНИ СЛУЧАЈ ИЛИ ТРАГЕДИЈА СЛУЖБЕНИЦЕ ПТТ

Режија: Душан Макавејев

Улоге: Ева Рас, Слободан Алигрудић, Ружица Сокић, Миодраг Андрић

КАКО СУ СЕ ВОЛЕЛИ РОМЕО И ЈУЛИЈА

Режија: Јован Живановић

Улоге: Шпела Розин, Михајло-Миша Јанкетић, Раде Марковић,

Александар Гаврић, Северин Бијелић, Лидија Пилипенко,

Здравка Крстуловић

ХАСАНАГИНИЦА

Режија: Мића Поповић

Улоге: Милена Дравић, Раде Марковић, Реља Башић, Ратислав Јовић, Ђорђе Ненадовић, Каја Гргановић

ЦРНЕ ПТИЦЕ

Режија: Едуард Галић

Улоге: Воја Мирић, Фабијан Шоваговић, Иван Шубић, Иво Сердар, Раде Шербеџија, Вања Драх, Реља Башић, Иван Марјановић

БУЂЕЊЕ ПАЦОВА

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Слободан Перовић, Душица Жегарац, Северин Бијелић, Миливоје-Мића Томић, Павле Вуисић, Мирјана Блашковић, Милан Јелић, Никола Милић

ЈУТРО

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Милена Дравић, Љубиша Самарџић, Мија Алексић,

Неда Арнерић, Љуба Тадић, Јелена Јовановић-Жигон, Олга Јанчевецка, Неда Спасојевић, Фарук Беголи, Михајло-Миша Јанкетић

ДИВЕРЗАНТИ

Режија: Хајрудин Крвавац

Улоге: Раде Марковић, Велимир-Бата Живојиновић, Љубиша Самарџић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Хусеин Чокић, Здравко Биоградлија, Заим Музаферија, Ратислав Јовић, Ана Зупанц

СКУПЉАЧИ ПЕРЈА

Режија: Александар Петровић

Улоге: Беким Фехмиу, Велимир-Бата Живојиновић, Оливера Вучо, Мија Алексић, Гордана Јовановић, Рахела Ферари

ЗЛАТНА ПРАЋКА

Режија: Радивоје-Лола Ђукић

Улоге: Миодраг Петровић-Чкаља, Вера Илић-Ђукић, Ђокица Милаковић, Миодраг Поповић-Деба, Радмило Ћурчић, Драгутин-Гута Добричанин, Ташко Начић

ЖЕДНИ ЦАР (ПАЛМА МЕЂУ ПАЛМАМА)

Режија: Мило Ђукановић

Улоге: Мира Ступица, Милан Срдоч, Стојан-Столе Аранђеловић, Теа Тадић, Бранко Ковачевић, Асја Кисић, Северин Бијелић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Станко Тасић

ЖИРИ

Сандра Лангерхолц, председник

Бојан Адамич, Милутин Чолић, Славко Јаневски, Александар Б. Костић, Мухарем Чена, Велимир Стојановић, Градимир Мирковић, Видосав Петровић, чланови

НАГРАДЕ

*ЦАР КОНСТАНТИН – прва награда за мушку улогу: Беким Фехмиу

СКУПЉАЧИ ПЕРЈА

Слободан Перовић

БУЂЕЊЕ ПАЦОВА

*ЦАРИЦА ТЕОДОРА – прва награда за женску улогу: није додељена

Друга награда за женску улогу: Ева Рас

ЉУБАВНИ СЛУЧАЈ ИЛИ ТРАГЕДИЈА СЛУЖБЕНИЦЕ ПТТ

Друга награда за мушку улогу: Велимир-Бата Живојиновић

СКУПЉАЧИ ПЕРЈА

Трећа награда за женску улогу: Снежана Никшић

НА ПАПИРНАТИМ АВИОНИМА

Трећа награда за мушку улогу: Фабијан Шоваговић

БРЕЗА

ЦРНЕ ПТИЦЕ

Наградe за епизодну женску улогу: Оливера Вучо

СКУПЉАЧИ ПЕРЈА

Гордана Јовановић

СКУПЉАЧИ ПЕРЈА

Наградe за епизодну мушку улогу: Заим Музаферија

ПРАЗНИК

Јован Јанићијевић-Јанаћко

ПРАЗНИК

Награда за дебитантску улогу: Манца Кошир

БРЕЗА

*Плакета ЦАР КОНСТАНТИН установљена је и уручивана 1967. и 1968. године, а од 1969. године додељује се као статуета ЦАР КОНСТАНТИН за најбољу мушку улогу.

*Плакета ЦАРИЦА ТЕОДОРА установљена је 1967. године, иако за 1967. и 1968. годину није уручивана; од 1969. године додељује се као статуета ЦАРИЦА ТЕОДОРА за најбољу женску улогу

 

3. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 31. 8. до 7. 9. 1968. године

ПРОГРАМ

У РАСКОРАКУ

Режија: Миленко Штрбац

Улоге: Драгомир Бојанић – Гидра, Гизела Вуковић, Душан Јанићијевић, Драгомир Фелба, Данило- Бата Стојковић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Станоје Душановић, Драган Зарић, Љиљана Лашић

УЗРОК СМРТИ НЕ ПОМИЊАТИ

Режија: Јован Живановић

Улоге: Беким Фехмиу, Велимир-Бата Живојиновић, Оливера Вучо, Олег Видов, Павле Вуисић

ПРЕ ИСТИНЕ

Режија: Војислав-Кокан Ракоњац

Улоге: Бранко Плеша, Љуба Тадић, Весна Крајина, Оливера Марковић, Драгомир Фелба, Мира Николић

ИМАМ ДВИЈЕ МАМЕ И ДВА ТАТЕ

Режија: Крешо Голик

Улоге: Реља Башић, Миа Оремовић, Фабијан Шоваговић, Вера Чукић, Игор Гало, Давор Радолфи, Томислав Жганец

БЕКСТВА (РОБИЈА)

Режија: Радош Новаковић

Улоге: Љуба Тадић, Славко Симић, Велимир-Бата Живојиновић, Душан Ђурић, Јосиф Татић, Власта Велисављевић, Славка Јеринић, Људмила Лисина, Љиљана Газдић, Раде Марковић, Златко Мадунић, Ратислав Јовић, Слободан Алигрудић

ПЛАНИНА ГНЕВА

Режија: Љубиша Георгијевски

Улоге: Оливера Вучо, Нада Гешовска, Ристо Шишков, Петре Прличко, Дарко Дамевски, Драгомир Фелба, Мито Грозданов, Бранислав Јеринић, Драги Костовски

ГОЛИ ЧОВИК

Режија: Обрад Глушчевић

Улоге: Вера Чукић, Љубиша Самарџић, Карло Булић, Раде Марковић, Павле Минчић, Драгутин-Гута Добричанин, Антун Налис, Јосип Мароти, Милан Срдоч

ОПАТИЦА И КОМЕСАР

Режија: Гојко Шиповац

Улоге: Дина Рутић, Михајло-Миша Јанкетић, Стево Жигон, Тана Маскарели, Јанез Врховец, Ратислав Јовић, Заим Музаферија

ДЕЛИЈЕ

Режија: Мића Поповић

Улоге: Јован Јанићијевић-Јанаћко, Данило-Бата Стојковић, Љерка Драженовић, Мира Ступица, Мирјана Вацић, Раде Марковић, Душан Јанићијевић, Љуба Тадић, Растко Тадић

СВЕТИ ПЕСАК

Режија: Мирослав Антић

Улоге: Чедомир Михајловић, Желимир Жујовић, Тихомир Плескоњић, Јелица Јевремов, Илија Башић, Иван Хајтл

СУНЦЕ ТУЂЕГ НЕБА

Режија: Милутин Косовац

Улоге: Слободан Димитријевић, Снежана Никшић, Мира Ступица, Павле Вуисић, Милан Срдоч, Стојан-Столе Аранђеловић, Хусеин Чокић, Ђорђе Пура, Оливера Марковић

ВУК С ПРОКЛЕТИЈА

Режија: Миомир-Мики Стаменковић

Улоге: Љуба Тадић, Абдурахман Шаља, Мелихат Ајети, Јосиф Татић, Весна Крајина, Бранко Плеша, Дарко Дамевски, Шани Паласка, Драгомир Фелба, Фарук Беголи

ПОХОД

Режија: Ђорђе Кадијевић

Улоге: Слободан Перовић, Јанез Врховец, Северин Бијелић, Душан Јанићијевић, Заим Музаферија, Љерка Драженовић

МАЛИ ВОЈНИЦИ

Режија: Бата Ченгић

Улоге: Стојан-Столе Аранђеловић, Марија Тоциноска, Заим Музаферија, Златко Мадунић, Мија Алексић, Сеад Чакал, Мирсад Ибришевић

МЕМЕНТО

Режија: Димитри Османли

Улоге: Рената Фрајскорн, Стево Жигон, Златко Голубовић, Коле Ангеловски, Драги Костовски, Марија Талевска, Петре Прличко, Предраг Ћерамилац

ТРИ САТА ЗА ЉУБАВ

Режија: Фадил Хаџић

Улоге: Станислава Пешић, Драган Николић, Татјана Бељакова, Предраг Тасовац, Младен Црнобрња, Ленка Неуман

ПОДНЕ

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Љубиша Самарџић, Љуба Тадић, Фарук Беголи, Неда Арнерић, Душица Жегарац, Мија Алексић, Олга Јанчевецка, Елена Барбијери

СУНЧАНИ КРИК

Режија: Боштјан Хладник

Улоге: Бојан Марк, Ангелца Хлебце, Марјана Брецељ, Звоне Шелдбауер, Винко Храстељ, Деметер Битенц, Макс Бајц

КАД БУДЕМ МРТАВ И БЕО

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Драган Николић, Ружица Сокић, Неда Спасојевић, Северин Бијелић, Дара Чаленић, Никола Милић

ВИШЊА НА ТАШМАЈДАНУ

Режија: Столе Јанковић

Улоге: Неда Арнерић, Гојко Друловић, Миодраг Петровић-Чкаља, Славко Симић, Љуба Тадић, Мелита Влаховљак, Велимир-Бата Живојиновић

СРЕЋА У ТОРБИ

Режија: Радивоје-Лола Ђукић

Улоге: Мија Алексић, Миодраг Петровић-Чкаља, Вера Илић-Ђукић, Ђокица Милаковић, Михајло Викторовић, Александар Стојковић

ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛА

Коста Царина

ЖИРИ

Оливера Марковић, председник

Ђорђе Ненадовић, Радмила Савићевић, Милутин Чолић, Ранко Мунитић, Димитрије Миленковић и Михајло Видаковић, чланови

НАГРАДЕ

ЦАР КОНСТАНТИН : Љуба Тадић

ПРЕ ИСТИНЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: није додељена

Друга награда за женску улогу: Миа Оремовић

ИМАМ ДВИЈЕ МАМЕ И ДВА ТАТЕ

Друга награда за мушку улогу: Драгомир Бојанић-Гидра

У РАСКОРАКУ

Треће награде за мушке улоге: Драган Николић

КАД БУДЕМ МРТАВ И БЕО

Слободан Перовић

ПОХОД

Треће награде за женске улоге: Станислава Пешић

ТРИ САТА ЗА ЉУБАВ

Рената Фрајскорн

МЕМЕНТО

Награда за епизодну женску улогу: Гизела Вуковић

У РАСКОРАКУ

Награда за епизодну мушку улогу: Заим Музаферија

МАЛИ ВОЈНИЦИ

ОПАТИЦА И КОМЕСАР

ПОХОД

Награде за дебитантске улоге: Бојан Марк

СУНЧАНИ КРИК

Јасна Малец

СУНЦЕ ТУЂЕГ НЕБА

Специјалне награде: Бранко Плеша

ПРЕ ИСТИНЕ

Реља Башић

ИМАМ ДВИЈЕ МАМЕ И ДВА ТАТЕ

 

4. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 29. 8. до 5. 9. 1969. године

ПРОГРАМ

ДОГАЂАЈ

Режија: Ватрослав Мимица

Улоге: Павле Вуисић, Серђо Мимица, Неда Спасојевић, Борис Дворник, Фабијан Шоваговић, Фахро Коњхоџић, Марина Немет, Зденка Хершак, Лена Политео, Стево Вујатовић

МОСТ

Режија: Хајрудин Крвавац

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Слободан Перовић, Реља Башић, Сибина Мијатовић, Игор Гало, Борис Дворник, Боро Беговић

ВРАНЕ

Режија: Љубиша Козомара, Гордан Михић

Улоге: Милан Јелић, Слободан Перовић, Ана Матић, Јелисавета Саблић, Иван Ђурђевић, Инес Фанчовић, Вера Игњатовић, Јованка Котлајић, Марица Поповић, Северин Бијелић

КАД ЧУЈЕШ ЗВОНА

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Борис Бузанчић, Павле Вуисић, Борис Дворник, Фабијан Шоваговић, Ивица Видовић, Бранка Врдољак, Вања Драх, Антун Налис, Изет Хајдархоџић, Бранко Шпољар, Мирко Боман

ВЕЛИКИ ДАН

Режија: Драгослав Илић

Улоге: Слободан Перовић, Миодраг Андрић, Весна Крајина, Зоран Радмиловић, Никола Симић

СЕДМИНА (ПОЗДРАВИ МАРИЈУ)

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Милена Дравић, Раде Шербеџија, Снежана Никшић, Мирко Богатај, Реља Башић, Славко Јан, Стане Север, Ружица Сокић

CROSS COUNTRY

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Милена Дравић, Мирчета Вујичић, Љуба Тадић, Љубинка Бобић, Ружица Сокић, Неда Арнерић, Коле Ангеловски, Драгомир Чумић, Ана Красојевић

БИЋЕ СКОРО ПРОПАСТ СВЕТА

Режија: Александар Петровић

Улоге: Ани Жирардо, Иван Палух, Мија Алексић, Драгомир Бојанић-Гидра, Ева Рас

РЕПУБЛИКА У ПЛАМЕНУ

Режија: Љубиша Георгијевски

Улоге: Драги Костовски, Ристо Шишков, Драгомир Фелба, Петре Прличко, Илија Џувалековски, Вукан Диневски, Јелена Јовановић-Жигон, Ирена Просен, Стево Спасовски, Илија Милчин, Димитар Ћостаров, Тодор Николовски

ЗАЗИДАНИ

Режија: Војислав-Кокан Ракоњац

Улоге: Данило-Бата Стојковић, Љуба Тадић, Сава Дамјановић, Аца Шајбер

МОЈА СТРАНА СВИЈЕТА

Режија: Влатко Филиповић

Улоге: Изет Хајдархоџић, Радмила Андрић, Фарук Беголи, Јелена Јовановић-Жигон, Драган Зарић, Иван Марјановић, Даринка Ђурашковић-Ценгле, Павле Вуисић, Жарко Мијатовић, Хусеин Чокић

НЕКА ДАЛЕКА СВЈЕТЛОСТ

Режија: Јосип Лешић

Улоге: Раде Марковић, Љуба Тадић, Ана Карић, Душица Жегарац, Мира Ступица, Велимир Животић, Каћа Дорић, Рејхан Демирџић

ЗАСЕДА

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Милена Дравић, Ивица Видовић, Северин Бијелић, Ивица Видовић, Слободан Алигрудић, Павле Вуисић, Драгомир Фелба, Марија Милутиновић, Миливоје-Мића Томић, Мирјана Блашковић

ВРЕМЕ БЕЗ РАТА

Режија: Бранко Гапо

Улоге: Слободан Димитријевић, Неда Арнерић, Дарко Дамевски,

Киро Ћортошев, Шишман Ангеловски, Ацо Јовановски, Зафир Хаџиманов, Душан Јанићијевић, Љуба Тадић, Јанез Врховец, Коле Ангеловски, Абдурахман Шаља

ХОРОСКОП

Режија: Бора Драшковић

Улоге: Милена Дравић, Драган Николић, Павле Вуисић, Михајло-Миша Јанкетић, Јосиф Татић, Милош Кандић, Драган Зарић,

Мирко Краљев, Вељко Мандић

БОГ ЈЕ УМРО УЗАЛУД

Режија: Радивоје-Лола Ђукић

Улоге: Миодраг Петровић-Чкаља, Станислава Пешић, Здравка Крстуловић, Ђокица Милаковић, Жика Миленковић, Михајло-Бата Паскаљевић, Миодраг Поповић-Деба, Михајло Викторовић, Жељка Рајнер, Олга Ивановић

НИЗВОДНО ОД СУНЦА

Режија: Федор Шкубоња

Улоге: Драгомир Бојанић-Гидра, Дина Рутић, Александар Гаврић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Јоже Зупан, Оливера Марковић, Вељко Мандић, Боро Беговић, Златко Мадунић

ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛА

Круно Хајдлер

ЖИРИ

Тамара Милетић, председник

Коле Ангеловски, Велимир-Бата Живојиновић, Милутин Чолић, Бранко Иванда, Тони Тршар, Ацо Штака, Сава Пенчић, Видосав Петровић, Веселин Илић, чланови

НАГРАДЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Милена Дравић

CROSS COUNTRY

ЦАР КОНСТАНТИН: Павле Вуисић

ДОГАЂАЈ

*Плакета ЋЕЛЕ КУЛА-друга награда за женску улогу:Радмила Андрић

МОЈА СТРАНА СВИЈЕТА

Плакета ЋЕЛЕ КУЛА-друга награда за мушку улогу: Борис Дворник

КАД ЧУЈЕШ ЗВОНА

Плакета ЋЕЛЕ КУЛА-трећа награда за женску улогу: Ева Рас

БИЋЕ СКОРО ПРОПАСТ СВИЈЕТА

Плакета ЋЕЛЕ КУЛА-трећа награда за мушку улогу:

Јован Јанићијевић-Јанаћко

НИЗВОДНО ОД СУНЦА

Специјалне награде : Данило-Бата Стојковић

ЗАЗИДАНИ

Драгомир Бојанић-Гидра

НИЗВОДНО ОД СУНЦА

*Награде младим глумцима: Ивица Видовић

ЗАСЕДА

Неда Арнерић

ВРЕМЕ БЕЗ РАТА

* Назив ЋЕЛЕ КУЛА од следеће године добија GRAND PRIX за изузетно глумачко остварење које званични жири прогласи као најбоље на Фестивалу

* Две посебне награде младим глумцима додељене су уместо дебитантских награда

 

5. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 28.8. до 4. 9. 1970. године

ПРОГРАМ

БИТКА НА НЕРЕТВИ

Режија: Вељко Булајић

Улоге: Милена Дравић, Сибина Мијатовић, Милена Дапчевић, Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Љубиша Самарџић, Драгомир Фелба, Миха Балох, Сергеј Бондарчук, Орсон Велс, Франко Неро, Олег Видов, Курт Јиргенс, Силва Кошћина, Харди Кригер

ЦЕНА ГРАДА

Режија: Љубиша Георгијевски

Улоге: Лурие Дарие, Силвија Бадеску, Драги Костовски, Драгомир Фелба

ИДУ ДАНИ

Режија: Фадил Хаџић

Улоге: Ивица Видовић, Драгутин-Гута Добричанин, Јанез Хочевар, Раде Шербеџија, Мајда Кохек, Бранко Миленковић, Љиљана Динуловић, Зоран Лонгиновић

ОКСИГЕН

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Стево Жигон, Душица Жегарац, Малгоржата Браунек,

Даре Улага

ЉУБАВ И ПОНЕКА ПСОВКА

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Борис Дворник, Ружица Сокић, Борис Бузанчић, Свен Ласта

ЖИВОТ ЈЕ МАСОВНА ПОЈАВА

Режија: Мирза Идризовић

Улоге: Борис Дворник, Драгомир Чумић, Павле Вуисић, Душица Жегарац, Дара Чаленић, Миља Вујановић, Весна Малохоџић

ЛИСИЦЕ

Режија: Крсто Папић

Улоге: Јагода Калопер, Фабијан Шоваговић, Адем Чејван,

Илија Ивезић, Фахро Коњхоџић, Едо Перочевић

БУРДУШ

Режија: Мића Поповић

Улоге: Јован Јанићијевић-Јанаћко, Милан Срдоч, Миодраг Андрић, Драгомир Бојанић-Гидра, Раде Марковић, Јелисавета Саблић

БИЦИКЛИСТИ

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Мија Алексић, Љубиша Самарџић, Милена Дравић, Миодраг Петровић-Чкаља, Божидар-Боле Стошић, Раде Марковић, Јелисавета Саблић, Драгомир Чумић

ХРАЊЕНИК

Режија: Ватрослав Мимица

Улоге: Фабијан Шоваговић, Коле Ангеловски, Звонимир Чрнко, Ђузепе Адобати, Круно Валентић, Едо Перочевић, Борис Фестини, Илија Ивезић

СИЛОМ ОТАЦ

Режија: Соја Јовановић

Улоге: Драгутин-Гута Добричанин, Миодраг Петровић-Чкаља, Михајло-Бата Паскаљевић, Дара Чаленић, Ана Красојевић, Радмила Гутеша, Милутин Мићовић, Мирјана Николић, Миодраг Милованов

БУБЕ У ГЛАВИ

Режија: Миша Радивојевић

Улоге: Драган Николић, Миља Вујановић, Неда Огњеновић, Светолик Никачевић, Рахела Ферари, Бранко Миленковић

ЛИЛИКА

Режија: Бранко Плеша

Улоге: Драгана Калаба, Бранко Плеша, Тамара Милетић, Данило-Бата Стојковић, Љерка Драженовић

ЈЕДАНАЕСТА ЗАПОВИЈЕД

Режија: Ванча Кљаковић

Улоге: Драгомир Бојанић-Гидра, Весна Малохоџић

КРВАВА БАЈКА

Режија: Тори Јанковић

Улоге: Мира Ступица, Љубиша Јовановић, Љуба Тадић, Мија Алексић, Васа Пантелић, Љубиша Јовановић, Велимир Бата Живојиновић, Јанез Врховец, Франек Трефалт

СИРОМА САМ АЛ` САМ БЕСАН

Режија: Драгољуб Ивков

Улоге: Љубиша Самарџић, Дара Чаленић, Никола Милић, Ана Матић, Ксенија Мартинов, Мира Бобић

ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛА

Дејан Ђурковић

ЖИРИ

Оливера Катарина, председник

Милутин Чолић, Мило Ђукановић, Стојан Ћелић, Владимир Илић, Петре Прличко, Марислав Радисављевић, Ацо Штака и Тони Тршар, чланови

НАГРАДЕ*

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Љубиша Самарџић

БИТКА НА НЕРЕТВИ

ЦАР КОНСТАНТИН: Фабијан Шоваговић

ЛИСИЦЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Јагода Калопер

ЛИСИЦЕ

Награда за комичну улогу: Ивица Видовић

ИДУ ДАНИ

Награда за дебитантску улогу: Весна Малохоџић

ЈЕДАНАЕСТА ЗАПОВИЈЕД

Награда за епизодну улогу: Драган Костовски

ЦЕНА ГРАДА

* За посебне заслуге у развоју филмске комедије, специјалним признањем у виду Велике повеље, званични жири је наградио Миодрага Петровића-Чкаљу

 

6. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 5. до 11. 9.1971. године

ПРОГРАМ

ПУТ У РАЈ

Режија: Марио Фанели

Улоге: Љуба Тадић, Борис Бузанчић, Снежана Никшић, Антун Налис

НА КЛАНЦУ

Режија: Војко Дулетич

Улоге: Штефка Дролчева, Јанез Брмеж, Тоне Кунтнер, Лучка Дролц-Уршич, Иван Језерник

ДОРУЧАК СА ЂАВОЛОМ

Режија: Мирослав Антић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Мира Ступица, Драгомир Бојанић-Гидра, Владан Живковић, Ерика Маријаш, Миливоје-Мавид Поповић, Павле Вуисић

ЦРВЕНО КЛАСЈЕ

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Мајда Потокар, Раде Шербеџија, Ирена Глонар, Арнолд Товорник, Мајда Грбац, Лојзе Жупан

ЖЕЂ

Режија: Димитри Османли

Улоге: Неда Спасојевић, Дарко Дамевски, Павле Вуисић, Ацо Јовановски, Снежана Стамевска, Коле Ангеловски

ОПКЛАДА

Режија: Здравко Рандић

Улоге: Душица Жегарац, Борис Дворник, Павле Вуисић, Велимир-Бата Живојиновић, Драгомир Фелба, Драгутин-Гута Добричанин

ЦРНО СЕМЕ

Режија: Кирил Ценевски

Улоге: Дарко Дамевски, Ацо Јовановски, Ристо Шишков, Павле Вуисић, Мите Грозданов, Воја Мирић, Манца Кошир

БАЛАДА О СВИРЕПОМ

Режија: Радивоје-Лола Ђукић

Улоге: Љуба Тадић, Раде Марковић, Јагода Калопер, Драгомир Бојанић-Гидра, Игор Гало, Абдурахман Шаља

ТКО ПЈЕВА ЗЛО НЕ МИСЛИ

Режија: Крешо Голик

Улоге: Мирјана Боханец, Реља Башић, Фрањо Мајетић, Миа Оремовић, Томислав Жганец

УЛОГА МОЈЕ ПОРОДИЦЕ У СВЕТСКОЈ РЕВОЛУЦИЈИ

Режија: Бата Ченгић

Улоге: Милена Дравић, Мића Татић, Ерика Друзовић, Драган Николић, Данило-Бата Стојковић, Бранка Петрић, Давор Корић, Мија Алексић, Стојан-Столе Аранђеловић

КЛОПКА ЗА ГЕНЕРАЛА

Режија: Миомир-Мики Стаменковић

Улоге: Беким Фехмиу, Љуба Тадић, Јелена Јовановић – Жигон, Раде Марковић, Воја Мирић

У ГОРИ РАСТЕ ЗЕЛЕН БОР

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Борис Дворник, Ивица Видовић, Вељко Милојевић, Мато Ерговић, Илија Ивезић, Коле Ангеловски, Фабијан Шоваговић, Борис Бузанчић

МОЈА ЛУДА ГЛАВА

Режија: Вук Вучо

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Дуња Ланго, Абдурахман Шаља, Ратислав Јовић, Радмила Савићевић, Александар Гаврић, Миливоје-Мића Томић, Михајло-Бата Паскаљевић

БУБАШИНТЕР

Режија: Милан Јелић

Улоге: Злата Петковић, Драган Радуловић, Данило-Бата Стојковић, Гизела Вуковић, Жарко Бајић, Радмила Савићевић, Душан Јанићијевић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Дејан Ђурковић

ЖИРИ

Ана Карић, председник

Мелихат Ајети, Милутин Чолић, Игор Мандић, Марислав Радисављевић, др Драшко Ређеп, Ацо Штака, Тони Тршар, др Милан Ђурчинов, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Борис Дворник

У ГОРИ РАСТЕ ЗЕЛЕН БОР

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мајда Потокар

ЦРВЕНО КЛАСЈЕ

ЦАР КОНСТАНТИН: Велимир-Бата Живојиновић

ДОРУЧАК СА ЂАВОЛОМ

Велика повеља за женску улогу: Неда Спасојевић

ЖЕЂ

Велика повеља за мушку улогу: Љуба Тадић

ПУТ У РАЈ

Повеља за женску улогу: Штефка Дролчева

НА КЛАНЦУ

Повеља за мушку улогу: Дарко Дамевски

ЦРНО СЕМЕ

Награда за комичну улогу: Фрањо Мајетић

ТКО ПЈЕВА ЗЛО НЕ МИСЛИ

Награда за епизодну улогу: Ацо Јовановски

ЦРНО СЕМЕ

Награда за дебитантску улогу: Владан Живковић

ДОРУЧАК СА ЂАВОЛОМ

 

7. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 27. 8. до 3. 9. 1972. године

ПРОГРАМ

МАЕСТРО И МАРГАРИТА

Режија: Александар Петровић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Љуба Тадић, Ева Рас, Фабијан Шоваговић, Ташко Начић, Уго Тоњаци, Ален Кини, Мимси Фармер, Данило-Бата Стојковић, Златко Мадунић, Фахро Коњхоџић, Јанез Врховец, Радомир Рељић

КАКО УМРЕТИ

Режија: Миомир-Мики Стаменковић

Улоге: Мира Ступица, Фарук Беголи, Абдурахман Шаља, Истреф Беголи, Џеват Ћорај, Јелена Лаковић

ЗВЕЗДЕ СУ ОЧИ РАТНИКА

Режија: Бранимир-Тори Јанковић

Улоге: Мира Ступица, Велимир-Бата Живојиновић, Раде Шербеџија, Драгомир Фелба, Јанез Врховец, Адем Чејван

ТРАГОВИ ЦРНЕ ДЕВОЈКЕ

Режија: Здравко Рандић

Улоге: Борис Дворник, Неда Спасојевић, Ружица Сокић, Павле Вуисић, Велимир-Бата Живојиновић

МАКЕДОНСКИ ДЕО ПАКЛА

Режија: Ватрослав Мимица

Улоге: Дарко Дамевски, Павле Вуисић, Фабијан Шоваговић, Милена Дравић, Илија Милчин, Неда Спасојевић, Петре Прличко, Коле Ангеловски, Нада Гешовска, Ацо Јовановски

ПУЦАЊ

Режија: Бранко Гапо

Улоге: Неда Арнерић, Слободан Димитријевић, Емил Рубен, Владимир Цветијев, Перо Арсовски, Ристо Шишков

СЛИКЕ ИЗ ЖИВОТА УДАРНИКА

Режија: Бата Ченгић

Улоге: Адем Чејван, Стојан-Столе Аранђеловић, Заим Музаферија, Илија Башић, Мида Стевановић, Драгомир Бојанић-Гидра, Штефка Дролчева, Хелена Буљан, Алија Сиротановић

ПУКОВНИКОВИЦА

Режија: Ђорђе Кадијевић

Улоге: Љерка Драженовић, Слободан Перовић, Слободан Алигрудић, Душан Јанићијевић, Јанез Врховец, Жарко Бајић

И БОГ СТВОРИ КАФАНСКУ ПЕВАЧИЦУ

Режија: Јован Живановић

Улоге: Вера Чукић, Лепава Лукић, Велимир-Бата Живојиновић, Жика Миленковић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Павле Вуисић, Северин Бијелић

ДАН ДУЖИ ОД ГОДИНЕ

Режија: Бранимир-Тори Јанковић

Улоге: Адем Чејван, Драгомир Бојанић-Гидра, Љуба Тадић, Боро Беговић, Заим Музаферија, Павле Вуисић, Милан Вељковић

БРЕМЕ

Режија: Вук Бабић

Улоге: Снежана Никшић, Медве Шандор, Михајло Костић, Ласло Патаки, Пири Фазекаш, Петер Сел, Ирена Бада, Јанез Врховец

ПОСЛИЈЕПОДНЕ ЈЕДНОГ ФАЗАНА

Режија: Маријан Арханић

Улоге: Раде Шербеџија, Игор Гало, Фрањо Мајетић, Миле Рупчић, Мишо Ковач, Јасна Михаљинец, Стипе Белобрк

КАД ДОЂЕ ЛАВ

Режија: Боштјан Хладник

Улоге: Марина Урбанц, Марко Симчич, Милена Дравић, Миха Балох, Анка Цигој, Манца Кошир, Даре Валич

ВАЛТЕР БРАНИ САРАЈЕВО

Режија: Хајрудин Крвавац

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Љубиша Самарџић, Раде Марковић, Хањо Хасе, Слободан Димитријевић, Драгомир Бојанић- Гидра, Павле Вуисић, Неда Спасојевић, Фарук Беголи

ВУК САМОТЊАК

Режија: Обрад Глушчевић

Улоге: Славко Штимац, Жељко Матаија, Иван Штимац, Боро Иванишевић, Смиљан Чичић

БЕЗ

Режија: Миша Радивојевић

Улоге: Драган Николић, Душица Жегарац, Неда Арнерић, Дуња Ланго, Снежана Липовска, Бранка Митић

ЖИВА ИСТИНА

Режија: Томислав Радић

Улоге: Божидарка Фрајт, Златица Дубравчић, Весна Веселић, Астрид Турина, Бранко Супек

ДЕВОЈКА СА КОСМАЈА

Режија: Драгован Јовановић

Улоге: Људмила Лисина, Михајло-Миша Јанкетић, Михајло Костић, Никола Симић

ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛА

Воја Мирић

ЖИРИ

Ирена Колесар, председник

Милутин Чолић, Драгољуб Јанковић, Бранимир Шћепановић, Димитри Османли, Беким Фехмиу, Ацо Штака, Јован Солдатовић, Миша Гарнчарјева, Саша Залепугин, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Велимир-Бата Живојиновић

ТРАГОВИ ЦРНЕ ДЕВОЈКЕ

МАЕСТРО И МАРГАРИТА

ЗВЕЗДЕ СУ ОЧИ РАТНИКА

И БОГ СТВОРИ КАФАНСКУ ПЕВАЧИЦУ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Божидарка Фрајт

ЖИВА ИСТИНА

ЦАР КОНСТАНТИН: Драган Николић

БЕЗ

Велика повеља за женску улогу: Неда Спасојевић

ТРАГОВИ ЦРНЕ ДЕВОЈКЕ

Велика повеља за мушку улогу: Слободан Димитријевић

ПУЦАЊ

Повеља за женску улогу: Вера Чукић

И БОГ СТВОРИ КАФАНСКУ ПЕВАЧИЦУ

Повеља за мушку улогу: Адем Чејван

СЛИКЕ ИЗ ЖИВОТА УДАРНИКА

Награда за епизодну женску улогу: Нада Гешовска

МАКЕДОНСКИ ДЕО ПАКЛА

Награда за епизодну мушку улогу:Абдурахман Шаља

КАКО УМРЕТИ

Награда за дебитантску женску улогу: Марина Урбанц

КАД ДОЂЕ ЛАВ

Награда за дебитантску мушку улогу: Џеват Ћорај

КАКО УМРЕТИ

 

8.Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 26. 8. до 2. 9.1973. године

ПРОГРАМ

БОМБАШИ

Режија: Предраг Голубовић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Љубиша Самарџић

ТИМОН

Режија: Томислав Радић

Улоге: Борис Бузанчић, Вања Драх, Круно Валентић, Златко Црнковић, Хелена Буљан, Саша Виолић

КУЖИШ, СТАРИ МОЈ

Режија: Ванча Кљаковић

Улоге: Ивица Видовић, Ева Рас, Реља Башић, Милутин Бутковић, Данило-Бата Стојковић, Зденка Хершак, Мато Ерговић

ЖУТА

Режија: Владимир Тадеј

Улоге: Ружица Сокић, Вера Чукић, Александар Гаврић, Боро Стјепановић, Слободан Алигрудић, Жика Миленковић

УКЛЕТИ СМО, ИРИНА

Режија: Коле Ангеловски

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Неда Арнерић, Ненад Милосављевић, Мето Јовановски

ЖИВЈЕТИ ОД ЉУБАВИ

Режија: Крешо Голик

Улоге: Власта Кнезовић, Раде Шербеџија, Борис Дворник, Фрањо Мајетић, Фабијан Шоваговић, Аленка Ранчић, Миа Оремовић

ЖИВЈЕТИ ЗА ИНАТ

Режија: Јуриј Иљенко

Улоге: Владимир Поповић, Лариса Кадочникова, Дара Ђурашковић, Боро Беговић

ПАЈА И ЈАРЕ-КАМИОНЏИЈЕ

Режија: Мило Ђукановић

Улоге: Павле Вуисић, Миодраг Петровић-Чкаља, Радмила Савићевић, Славка Јеринић

ЦВЕЋЕ У ЈЕСЕН

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Милена Зупанчич, Берт Сотлар, Полде Бибич, Даре Улага, Душа Почкај, Штефка Дролц

РАЗМЕЂА

Режија: Крешо Голик

Улоге: Павле Вуисић, Зденка Трах, Антон Врбенски, Јован Стефановић

СО

Режија: Гојко Шиповац

Улоге: Дарко Дамевски, Стојан-Столе Аранђеловић, Боро Беговић, Нада Роко, Мирољуб Лешо

СУТЈЕСКА

Режија: Стипе Делић

Улоге: Ричард Бартон, Љуба Тадић, Велимир Бата-Живојиновић, Ирена Папас, Милена Дравић, Борис Дворник, Раде Марковић, Љубиша Самарџић, Реља Башић, Коле Ангеловски, Стојан-Столе Аранђеловић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Воја Мирић

ЖИРИ

Нада Гешовска, председник

Бранко Бауер, Истреф Беголи, Ференц Деак, Хајрудин Крвавац, Благота Ераковић, Вук Крњевић, Зоран Милић, Драгомир Фелба, Ирма Флис, Франце Штиглиц, чланови

НАГРАДЕ*

Grand Prix ЋЕЛЕ-КУЛА: Павле Вуисић

РАЗМЕЂА

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Милена Зупанчич

ЦВЕЋЕ У ЈЕСЕН

ЦАР КОНСТАНТИН: Велимир-Бата Живојиновић

СУТЈЕСКА

Велика повеља за женску улогу: Ружица Сокић

ЖУТА

Велика повеља за мушку улогу: Љубиша Самарџић

БОМБАШИ

Повеља за мушку улогу: Ивица Видовић

КУЖИШ СТАРИ МОЈ

Награда за епизодну женску улогу: Аленка Ранчић

ЖИВЈЕТИ ОД ЉУБАВИ

Награда за епизодну мушку улогу: Боро Беговић

ЖИВЈЕТИ ЗА ИНАТ

Награда за дебитантску женску улогу: Нада Роко

СО

Награда за дебитантску мушку улогу: Мирољуб Лешо

СУТЈЕСКА

* Поводом 25 година глумачког стваралаштва жири је специјалне повеље доделио Петре Прличку и Мији Алексићу.

 

9. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети- Ниш,од 1. до 8. 9. 1974. године

ПРОГРАМ

УЖИЧКА РЕПУБЛИКА

Режија: Жика Митровић

Улоге: Борис Бузанчић, Божидарка Фрајт, Раде Шербеџија, Неда Арнерић, Марко Николић, Бранко Милићевић, Аљоша Вучковић, Иван Јагодић, Марко Тодоровић, Ружица Сокић, Мија Алексић, Божа Јајчанин, Петре Прличко, Данијел Обрадовић

КОШАВА

Режија: Драгослав Лазић

Улоге: Беким Фехмиу, Велимир-Бата Живојиновић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Татјана Бошковић, Милена Дапчевић, Илија Михајловић

СБ ЗАТВАРА КРУГ

Режија: Миомир-Мики Стаменковић

Улоге: Слободан Димитријевић, Душица Жегарац, Драгомир Фелба, Раде Марковић, Воја Мирић, Фарук Беголи, Јосип Татић, Аленка Ранчић, Миња Војводић, Јован Ранчић

КАПЕТАН МИКУЛА МАЛИ

Режија: Обрад Глушчевић

Улоге: Петре Прличко, Тончи Видан, Јошко Пажанин, Манојло Цвијановић

КУД ПУКЛО ДА ПУКЛО

Режија: Рајко Грлић

Улоге: Младен Будишћак, Јагода Калопер, Феликс Смитка, Срећко Птичек, Слободан Шембера

ПАРЛОГ

Режија: Карољ Вичек

Улоге: Стево Жигон, Шолти Берталан, Ирена Просен, Рада Ђуричин, Иби Ромхањи, Миливоје-Миливоје-Мића Томић, Мирјана Николић, Миодраг Лончар, Слађана Матовић

ЦРВЕНИ УДАР

Режија: Предраг Голубовић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Борис Дворник, Фарук Беголи, Абдурахман Шаља, Џеват Ћена, Берт Сотлар, Оливера Катарина, Истреф Беголи, Шани Паласка, Рагиб Лођа, Ахмет Спахиу, Адем Микуловић, Боро Беговић

ПОЛЕНОВ ПРАХ

Режија: Никола Стојановић

Улоге: Предраг Ејдус, Оливера Катарина, Адем Чејван, Власта Кнезовић, Ирена Муламухић, Миа Оремовић, Урош Крављача, Михајло-Бата Паскаљевић, Ранко Гучевац

ПРЕДСТАВА ХАМЛЕТА У СЕЛУ МРДУША ДОЊА

Режија: Крсто Папић

Улоге: Милена Дравић, Раде Шербеџија, Фабијан Шоваговић, Љубиша Самарџић, Крешимир Зидарић, Изет Хајдархоџић, Звонко Лепетић, Зденка Хершак, Мато Ерговић

ДЕРВИШ И СМРТ

Режија: Здравко Велимировић

Улоге: Воја Мирић, Велимир-Бата Живојиновић, Борис Дворник, Оливера Катарина, Фарук Беголи, Бранко Плеша, Павле Вуисић, Абдурахман Шаља, Ранко Гучевац, Вељко Мандић

СВАДБА

Режија: Радомир Шарановић

Улоге: Драгомир Бојанић-Гидра, Владимир Поповић, Михајло-Миша Јанкетић, Свјетлана Кнежевић, Зураб Капланидзе, Мило Мирановић, Чедо Вукановић, Васја Станковић

ОТПИСАНИ

Режија: Александар Ђорђевић

Улоге: Драган Николић, Воја Брајовић, Предраг-Мики Манојловић, Владан Холец, Чедомир Петровић, Раде Марковић, Драгомир Фелба, Слободан Алигрудић

ЛЕТ МРТВЕ ПТИЦЕ

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Арнолд Товорник, Мајда Грбац, Полде Бибич, Руди Космач, Јоже Зупан, Петер Трновшек, Јожица Авбељ, Јанез Врховец

ПАРТИЗАНИ

Режија: Столе Јанковић

Улоге: Род Тејлор, Велимир-Бата Живојиновић, Ксенија Гратсос, Адам Вест, Оливера Катарина, Маринко Шебез, Петер Карстен, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Драго Чума, Бранко Плеша, Јанез Врховец

ДЕПС

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Беким Фехмиу, Милена Дравић, Фабијан Шоваговић, Реља Башић, Звонко Лепетић, Крешимир Зидарић, Владо Пухало, Мато Ерговић, Зденка Хершак

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Владимир Поповић

ЖИРИ

Мира Бањац, председник

Славко Алмажан, Драгослав Адамовић, Рајко Церовић, Светомир-Тома Јанић, Екрем Криезиу, Живко Милић, Тихомир Нешић, Стево Остојић, Душан Повх, Илија Џувалековски*, чланови

* Илија Џувалековски је због болести био спречен да учествује у раду жирија

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Воја Мирић

ДЕРВИШ И СМРТ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мајда Грбац

ЛЕТ МРТВЕ ПТИЦЕ

ЦАР КОНСТАНТИН: Арнолд Товорник

ЛЕТ МРТВЕ ПТИЦЕ

Велика повеља за женску улогу: Божидарка Фрајт

УЖИЧКА РЕПУБЛИКА

Велика повеља за мушку улогу: Раде Шербеџија

УЖИЧКА РЕПУБЛИКА

Повеља за женску улогу: Ирена Муламухић

ПОЛЕНОВ ПРАХ

Повеља за мушку улогу: Младен Будишћак

КУД ПУКЛО ДА ПУКЛО

Награда за епизодну женску улогу: Вељко Мандић

ДЕРВИШ И СМРТ

Награда за дебитантску женску улогу: Јожица Авбељ

ЛЕТ МРТВЕ ПТИЦЕ

Награда за дебитантску мушку улогу: Предраг Ејдус

ПОЛЕНОВ ПРАХ

Специјално признање : Марко Тодоровић

УЖИЧКА РЕПУБЛИКА

 

10. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 30. 8. до 6. 9.1975. године

ПРОГРАМ

ДОКТОР МЛАДЕН

Режија: Мидхат Мутапчић

Улоге: Љуба Тадић, Љубиша Самарџић, Павле Вуисић, Звонимир Чрнко, Душан Јанићијевић, Власта Кнезовић, Ана Карић, Руди Алвађ, Заим Музаферија

ДИВОТА ПРАШИНЕ

Режија: Милан Љубић

Улоге: Љубиша Самарџић, Силво Божич, Јоже Зупан, Иванка Межан, Јанез Врховец, Иво Бан

ТЕСТАМЕНТ

Режија: Миша Радивојевић

Улоге: Данило-Бата Стојковић

КИЧМА

Режија: Влатко Гилић

Улоге: Драган Николић, Предраг-Пепи Лаковић, Станислава Јањић Павле Стефановић, Никола Гвозденовић, Мира Бањац, Милутин Бутковић, Јелисавета Саблић, Неда Спасојевић

ЦРВЕНА ЗЕМЉА

Режија: Бранимир –Тори Јанковић

Улоге: Драгомир Бојанић-Гидра, Љубиша Самарџић, Велимир-Бата Живојиновић, Душан Јанићијевић, Зоран Цвијановић, Воја Мирић, Владан Холец

ПАВЛЕ ПАВЛОВИЋ

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Беким Фехмиу, Милена Дравић, Љуба Тадић, Раде Марковић, Слободан Ђурић, Мија Алексић, Љубинка Бобић

ЈАД

Режија: Кирил Ценевски

Улоге: Дарко Дамевски, Олег Видов, Танасије Узуновић, Фабијан Шоваговић, Нада Гешовска, Магда Потоцка, Илија Џувалековски, Сабина Ајрула, Ацо Јовановски, Ристо Шишков, Панче Камџик

ДЕЧАК И ВИОЛИНА

Режија: Јован Ранчић

Улоге: Јанез Врховец, Аленка Ранчић, Драгомир Фелба, Душан Јанићијевић, Миња Војводић, Владан Живковић, Дина Рутић, Борис Вакањац

ЗИМОВАЊЕ У ЈАКОБСФЕЛДУ

Режија: Бранко Бауер

Улоге: Славко Штимац, Слободан Перовић, Милан Срдоч, Светислав Гонцић, Љубица Ковић, Михајло-Миша Јанкетић

ПРОЛЕЋНИ ВЕТАР

Режија: Рајко Ранфл

Улоге: Мирјана Николић, Маринко Шебез, Марко Симчич, Јанез Хочевар, Марјета Грегорач, Марија Гомбач

ХИТЛЕР ИЗ НАШЕГ СОКАКА

Режија: Владимир Тадеј

Улоге: Никола Симић, Ружица Сокић, Борис Дворник, Славко Симић, Иван Хајтл, Душан Булајић, Звонко Лепетић

МУКЕ ПО МАТИ

Режија: Лордан Зафрановић

Улоге: Борис Каваца, Алиција Јахијевич, Жарко Радић, Божидарка Фрајт, Иван Пребег, Хермина Пипинић

ПРИЧА О ДОБРИМ ЉУДИМА

Режија: Франце Штиглиц

Улоге: Мајда Грбац, Велимир-Бата Живојиновић, Санди Крошл, Елвира Краљ, Карел Погорелец, Олга Кацјан

ОКОВАНИ ШОФЕРИ

Режија: Владимир Павловић

Улоге: Душан Јанићијевић, Владимир Поповић, Ирина Мирошниченко, Вељко Мандић, Драгомир Бојанић – Гидра

КУЋА

Режија: Богдан Жижић

Улоге: Фабијан Шоваговић, Јагода Калопер, Раде Марковић, Ана Карић, Фрањо Мајетић, Марија Кон, Крешимир Зидарић

СТРАХ

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Љуба Тадић, Милена Зупанчич, Милена Дравић, Марјета Грегорач, Антон Петје, Неда Спасојевић, Радмила Андрић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Владимир Поповић

ЖИРИ

Штефка Дролчева, председник

Драгица Томас, Злата Курт, Илинденка Петрушева, Јасна Мелвингер, Мелихат Ајети, Мима Јанковић, Семка Соколовић – Берток, Тамара Милетић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Никола Симић

ХИТЛЕР ИЗ НАШЕГ СОКАКА

Беким Фехмиу

ПАВЛЕ ПАВЛОВИЋ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Божидарка Фрајт

МУКЕ ПО МАТИ

ЦАР КОНСТАНТИН: Љуба Тадић

СТРАХ

ДОКТОР МЛАДЕН

ПАВЛЕ ПАВЛОВИЋ

Фабијан Шоваговић

ЈАД

КУЋА

Велика повеља за мушку улогу: Слободан Перовић

ЗИМОВАЊЕ У ЈАКОБСФЕЛДУ

Велика повеља за женску улогу: није додељена

Повеља за женску улогу: Мирјана Николић

ПРОЛЕЋНИ ВЕТАР

Повеља за мушку улогу: Љубиша Самарџић

ДОКТОР МЛАДЕН

Награда за епизодну мушку улогу: Владан Холец

ЦРВЕНА ЗЕМЉА

Танасије Узуновић

ЈАД

Награда за епизодну женску улогу: Ангела Хлебцева

ПРИЧА О ДОБРИМ ЉУДИМА

 

11. Фестивал глумачкихостварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 28. августа до 4. септембра 1976. године

ПРОГРАМ

ПОЗНАЈЕТЕ ЛИ ПАВЛА ПЛЕША

Режија: Јован Аћин, Миљенко Дерета, Дејан Ђурковић, Милан Шећеровић

Улоге: Адем Чејван, Милан Штрљић, Владан Живковић, Ружица Сокић, Неда Арнерић, Жика Миленковић, Коле Ангеловски

АТЕНТАТ У САРАЈЕВУ

Режија: Вељко Булајић

Улоге: Кристофер Пламер, Флоринда Болкан, Максимилијан Шел, Ирфан Менсур, Радош Бајић, Јан Хрушински, Бранко Ђурић

СЕЉАЧКА БУНА 1573

Режија: Ватрослав Мимица

Улоге: Фабијан Шоваговић, Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Серђо Мимица, Фрањо Мајетић, Зденка Хершак, Марина Немет, Звонимир Чрнко, Ђуро Утјешановић, Стојан-Стојан-Столе Аранђеловић, Борис Фестини, Ивица Пајер, Адем Чејван

ИЗМЕЂУ СТРАХА И ДУЖНОСТИ

Режија: Војко Дулетич

Улоге: Марјета Грегорач, Борис Јух, Иван Језерник, Ангелца Хлебце

НАИВКО

Режија: Јован Живановић

Улоге: Љубиша Самарџић, Радмила Живковић, Велимир-Бата Живојиновић, Драгомир Чумић, Павле Вуисић, Сободан Алигрудић

ДЕВОЈАЧКИ МОСТ

Режија: Миомир-Мики Стаменковић

Улоге: Жарко Радић, Драган Николић. Марко Николић, Олга Кацјан, Петер Карстен, Танасије Узуновић, Ратислав Јовић, Џеват Ћорај, Мирољуб Лешо

ВАГОН ЛИ

Режија: Драгослав Илић

Улоге: Божидарка Фрајт, Владимир Поповић, Воја Мирић, Драган Зарић, Данило-Бата Стојковић

САЛАШ У МАЛОМ РИТУ

Режија: Бранко Бауер

Улоге: Славко Штимац, Миодраг Радовановић, Павле Вуисић, Миливоје-Мића Томић, Рената Улмански, Мирољуб Лешо, Иван Јагодић

ЧЕТИРИ ДАНА ДО СМРТИ

Режија: Мирослав Јокић

Улоге: Берт Сотлар, Предраг Ејдус, Фабијан Шоваговић, Љуба Тадић, Боро Беговић, Метка Франко, Александар Берчек, Иван Јагодић, Петар Божовић, Јосиф Татић

БЕЛЕ ТРАВЕ

Режија: Боштан Хладник

Улоге: Марина Урбанц, Јоже Хорват, Барбара Јакопич, Полде Бибич, Љубиша Самарџић, Даре Валич, Мајда Грбац, Борис Каваца

ЧУВАР ПЛАЖЕ У ЗИМСКОМ ПЕРИОДУ

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Ирфан Менсур, Гордана Косановић, Данило-Бата Стојковић, Мира Бањац, Дара Чаленић, Велимир-Бата Живојиновић, Ружица Сокић, Павле Вуисић, Фарук Беголи, Јанез Врховец

ИДЕАЛИСТА

Режија: Игор Претнар

Улоге: Радко Полич, Милена Зупанчич, Даре Улага, Марјета Грегорач, Берт Сотлар, Јошко Лукеш, Стево Жигон, Арнолд Товорник, Јанез Албрехт, Марија Бенко

ВРХОВИ ЗЕЛЕНГОРЕ

Режија: Здравко Велимировић

Улоге: Сергеј Бондарчук, Велимир-Бата Живојиновић, Џозефина Чаплин, Воја Мирић, Ален Нури, Радош Бајић, Љиљана Драгутиновић, Вељко Мандић, Слободан Димитријевић, Бранко Ђурић, Фарук Беголи

ВЛАК У СНИЈЕГУ

Режија: Мате Реља

Улоге: Славко Штимац, Едо Перочевић, Ратко Буљан, Антун Налис

НАЈДУЖИ ПУТ

Режија: Бранко Гапо

Улоге: Ристо Шишков, Дарко Дамевски, Шишман Ангеловски, Петре Темелковски, Петар Арсовски, Душан Јанићијевић, Данчо Чевревски, Панче Камџик, Гојко Митић

ВОЈНИКОВА ЉУБАВ

Режија: Светислав Павловић

Улоге: Војислав Брајовић, Драгомир Бојанић-Гидра, Петар Банићевић, Александар Берчек, Богдан Диклић, Милан Ерак, Мира Николић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Стојан-Столе Аранђеловић

ЖИРИ

Сава Северова, председник

Сретен Асановић, Милутин Чолић, Стојан Попов, Борис Дворник, Дрита Доброши, Ацо Штака, Мирослав Антић и Радомир Томовић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Данило-Бата Стојковић

ЧУВАР ПЛАЖЕ У ЗИМСКОМ ПЕРИОДУ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Милена Зупанчич

ИДЕАЛИСТ

ЦАР КОНСТАНТИН: Радко Полич

ИДЕАЛИСТ

Велика повеља за женску улогу: Марјета Грегорач

ИЗМЕЂУ СТРАХА И ДУЖНОСТИ

Велика повеља за мушку улогу: Миодраг Радовановић

САЛАШ У МАЛОМ РИТУ

Повеља за женску улогу: Марија Урбанц

БЕЛЕ ТРАВЕ

Повеља за мушку улогу : Ристо Шишков

НАЈДУЖИ ПУТ

Награда за епизодну женску улогу: Дара Чаленић

ЧУВАР ПЛАЖЕ У ЗИМСКОМ ПЕРИОДУ

Награда за епизодну мушку улогу: Вељко Мандић

ВРХОВИ ЗЕЛЕНГОРЕ

Награда за дебитантску женску улогу: Гордана Косановић

ЧУВАР ПЛАЖЕ У ЗИМСКОМ ПЕРИОДУ

Награда за дебитантску мушку улогу: Ирфан Менсур

ЧУВАР ПЛАЖЕ У ЗИМСКОМ ПЕРИОДУ

 

12. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 27. августа до 3. септембра 1977. године

ПРОГРАМ

ИЗБАВИТЕ Љ

Режија: Крсто Папић

Улоге: Ивица Видовић, Мирјана Мајурец, Реља Башић, Фабијан Шоваговић, Илија Ивезић

УДОВИШТВО КАРОЛИНЕ ЖАШЛЕР

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Милена Зупанчич, Радко Полич, Борис Каваца, Златко Шугман, Миранда Захарија, Даре Улага, Марјета Грегорач

ПОВРАТАК ОТПИСАНИХ

Режија: Алексанадар Ђорђевић

Улоге: Павле Вуисић, Драган Николић, Војислав Брајовић, Александар Берчек, Стево Жигон, Злата Петковић, Владимир Поповић, Аљоша Вучковић, Злата Нуманагић

ЛЕПТИРОВ ОБЛАК

Режија: Здравко Рандић

Улоге: Зоран Цвијановић, Павле Вуисић, Ружица Сокић, Јелисавета Саблић, Соња Савић, Емилија Церовић

СПЕЦИЈАЛНО ВАСПИТАЊЕ

Режија: Горан Марковић

Улоге: Славко Штимац, Беким Фехмиу, Љубиша Самарџић, Александар Берчек, Цвијета Месић, Ратко Танкосић, Бранислав Лечић, Миливоје-Мића Томић

БЕШТИЈЕ

Режија: Живко Николић

Улоге: Радош Бајић, Велимир-Бата Живојиновић, Драгомир Бојанић-Гидра, Ева Рас, Виктор Старчић, Мија Алексић, Мирјана Коџић, Љиљана Мијатовић, Павле Вуисић, Весна Пећанац

ЉУБАВНИ ЖИВОТ БУДИМИРА ТРАЈКОВИЋА

Режија: Дејан Караклајић

Улоге: Љубиша Самарџић, Милена Дравић, Марина Немет, Велимир-Бата Живојиновић, Цвијета Месић, Неда Арнерић, Андреја Маричић

ИСПРАВИ СЕ, ДЕЛФИНА

Режија: Александар Ђурчинов

Улоге: Неда Арнерић, Слободан Димитријевић, Дарко Дамевски, Диме Илијев

ПУЦАЊ

Режија: Крешо Голик

Улоге: Марко Николић, Божидар Орешковић, Семка Соколовић-Берток, Фабијан Шоваговић, Божидарка Фрајт, Вања Драх

ХАЈКА

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Раде Шербеџија, Павле Вусић, Боро Беговић, Ратислав Јовић, Заим Музаферија, Лазар Ристовски, Барбара Нилсен, Слободанка Марковић, Велимир-Бата Живојиновић, Вељко Мандић, Клаус Ортмајер, Милош Жутић, Петар Краљ

НЕ НАГИЊИ СЕ ВАН

Режија: Богдан Жижић

Улоге: Иво Грегуревић, Фабијан Шоваговић, Мира Бањац, Јадранка Стилин, Зденко Јелчић

МЕЋАВА

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Слободан Перовић, Милка Подруг-Кокотовић, Звонимир Лепетић, Мато Ерговић, Вера Зима, Винко Краљевић, Фабијан Шоваговић, Круно Валентић, Марија Алексић

АКЦИЈА СТАДИОН

Режија: Душко Вукотић

Улоге: Игор Гало, Звонимир Чрнко, Фрањо Мајетић, Божидар Алић, Звонимир Лепетић, Дарко Срића, Наташа Хрџић, Јадранка Стилин, Борис Краљ, Душан Јанићевић

ЛУДИ ДАНИ

Режија: Никола Бабић

Улоге: Спасо Папац, Звонимир Лепетић, Илија Ивезић, Перица Мартиновић, Божидар Бобан, Хермина Пипинић, Никола Павловић

ПРЕСУДА

Режија: Трајче Попов

Улоге: Жарко Радић, Петар Арсовски, Благоје Чоревски, Ђоко Лукаровски, Јанез Врховец, Илија Милчин

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Воја Мирић

ЖИРИ

Мајда Грбац, председник

Марија Кон, Фарук Беголи, Зуко Џумхур, Александар Тишма, Марко Шпадијер, Петре Прличко, Љубомир Радичевић, Живота Живковић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Милена Зупанчич

УДОВИШТВО КАРОЛИНЕ ЖАШЛЕР

Царица Теодора: Неда Арнерић

ИСПРАВИ СЕ ДЕЛФИНА

Цар Константин: Павле Вуисић

ХАЈКА

ПОВРАТАК ОТПИСАНИХ

БЕШТИЈЕ

ЛЕПТИРОВ ОБЛАК

Велика повеља за женску улогу: Божидарка Фрајт

ПУЦАЊ

Велика повеља за мушку улогу: Слободан Перовић

МЕЋАВА

Повеља за женску улогу: Марјета Грегорач

УДОВИШТВО КАРОЛИНЕ ЖАШЛЕР

Ева Рас

БЕШТИЈЕ

Повеља за мушку улогу: Илија Ивезић

ЛУДИ ДАНИ

Награда за епизодну женску улогу: Мирјана Коџић

БЕШТИЈЕ

Награда за епизодну мушку улогу: Миливоје-Мића Томић

СПЕЦИЈАЛНО ВАСПИТАЊЕ

Награда за дебитантску женску улогу: Вера Зима

МЕЋАВА

Награда за дебитантску мушку улогу: Иво Грегуревић

НЕ НАГИЊИ СЕ ВАН

 

13. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма Филмски сусрети – Ниш, од 26. августа до 2. септембра 1978. године

ПРОГРАМ

ПАС КОЈИ ЈЕ ВОЛЕО ВОЗОВЕ

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Светлана Бојковић, Ирфан Менсур, Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Данило-Бата Стојковић, Душан Јанићијевић, Боро Беговић, Катица Жели

МИРИС ПО Љ СКОГ ЦВЕЋА

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Љуба Тадић, Соња Дивац, Александар Берчек, Олга Спиридоновић, Богдан Диклић, Бранко Цвејић, Миодраг Радовановић, Чедомир Петровић, Горица Поповић, Љубомир Ћипранић

НИЈЕ НЕГО

Режија: сМићаМилошевић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Никола Симић, Марко Тодоровић, Ружица Сокић, Радмила Андрић, Данило-Бата Стојковић

БРАВО МАЕСТРО

Режија: Рајко Грлић

Улоге: Раде Шербеџија, Александар Берчек, Кораљка Хрс, Божидар Бобан, Радојка Шверко, Младен Будишћак, Анте Вицан, Звонимир Лепетић, Изет Хајдархоџић, Ангел Палашев, Злата Петковић

ЉУБАВ И БИЈЕС

Режија: Бакир Тановић

Улоге: Виктор Старчић, Мерима Исаковић, Адем Чејван, Драгомир Бојанић-Гидра, Дара Чаленић, Вељко Мандић

ТАМО И НАТРАГ (ALLER RETOUR)

Режија: Александар Петковић

Улоге: Душан Јанићијевић, Милена Дравић, Љубиша Самарџић, Славко Штимац, Јасна Ивић, Радмила Живковић

ЉУБИЦА

Режија: Крешо Голик

Улоге: Божидарка Фрајт, Иван Станчић, Реља Башић, Миа Оремовић, Миодраг Кривокапић, Звонко Торјанац, Хусеин Чокић

ПАВИЉОН ШЕСТ

Режија: Лучијан Пинтилије

Улоге: Слободан Перовић, Зоран Радмиловић, Павле Вуисић, Љуба Тадић, Славко Симић, Стево Жигон, Драгомир Чумић

ТИГАР

Режија: Милан Јелић

Улоге: Љубиша Самарџић, Славко Штимац, Вера Чукић, Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Снежана Никшић, Миливоје-Мића Томић, Радмила Савићевић, Рахела Ферари

ДВОБОЈ ЗА ЈУЖНУ ПРУГУ

Режија: Здравко Велимировић

Улоге: Драгомир Бојанић-Гидра, Воја Мирић, Славко Штимац, Данило Лазовић, Божидарка Фрајт, Ратислав Јовић, Неда Спасојевић

ОКУПАЦИЈА У 26 СЛИКА

Режија: Лордан Зафрановић

Улоге: Борис Краљ, Милан Штрљић, Стево Жигон, Звонимир Лепетић, Тања Побержник, Франо Ласић, Иван Клеменц, Гордана Павлов, Милан Ерак, Борис Дворник, Душица Жегарац

ПОСЛЕДЊИ ПОДВИГ ДИВЕРЗАНТА ОБЛАКА

Режија: Ватрослав Мимица

Улоге: Павле Вуисић, Славица Јукић, Предраг-Мики Манојловић, Ратко Буљан, Ана Херцигоња, Ивица Пајер, Јагода Калопер, Изет Хајдархоџић

СТИЋИ ПРЕ СВИТАЊА

Режија: Александар Ђорђевић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Радош Бајић, Злата Нуманагић, Љубиша Самарџић, Беким Фехмиу, Чедомир Петровић, Бранко Ђурић, Миодраг-Мики Крстовић, Слободан Димитријевић, Велимир Животић, Бора Тодоровић, Владан Живковић

ПРИЗИВАЊЕ ПРОЛЕЋА

Режија: Франце Штиглиц

Улоге: Звоне Агреж, Звоне Хрибар, Реља Башић, Радко Полич, Даре Улага, Лојзе Розман, Андреј Курент, Звездана Млакар, Ангелца Хлебце

ТРЕН

Режија: Столе Јанковић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Радко Полич, Свјетлана Кнежевић, Драган Николић

ТРЕНЕР

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Танасије Узуновић, Љуба Тадић, Љиљана Тица, Зоран Величковић, Дијана Шпорчић, Петер Карстен, Драгомир Чумић, Ђорђе Ненадовић, Милена Дравић, Душица Жегарац

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Јелена Јовановић-Жигон, председник

Бранко Гапо, Миодраг Кујунџћ, Мате Реља, Џевад Ђена, Владимир Поповић, Даринка Ђурашковић, Димитар Битенц и Радоје Костић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Велимир-Бата Живојиновић

ТРЕН

СТИЋИ ПРЕ СВИТАЊА

ПАС КОЈИ ЈЕ ВОЛЕО ВОЗОВЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Божидарка Фрајт

ЉУБИЦА

ЦАР КОНСТАНТИН: Душан Јанићијевић

ТАМО И НАТРАГ

Велика повеља за мушку улогу: Ирфан Менсур

ПАС КОЈИ ЈЕ ВОЛЕО ВОЗОВЕ

Велика повеља за женску улогу: Светлана Бојковић

ПАС КОЈИ ЈЕ ВОЛЕО ВОЗОВЕ

Повеља за женску улогу: Мерима Исаковић

ЉУБАВ И БИЈЕС

Повеља за мушку улогу: Слободан Димитријевић

СТИЋИ ПРЕ СВИТАЊА

Награда за епизодну женску улогу: Ангела Хлебце

ПРИЗИВАЊЕ ПРОЛЕЋА

Награда за епизодну мушку улогу:Звонко Лепетић

ОКУПАЦИЈА У 26 СЛИКА

Награда за дебитантску женску улогу: Тања Побержник

ОКУПАЦИЈА У 26 СЛИКА

Награда за дебитантску мушку улогу: Звоне Агреж

ПРИЗИВАЊЕ ПРОЛЕЋА

 

14. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети Ниш, од 25. августа до 1. септембра 1979. године

ПРОГРАМ

БОШКО БУХА

Режија: Бранко Бауер

Улоге: Жарко Радић, Марко Николић, Љубиша Самарџић, Иван Којунџић, Милан Штрљић, Мирољуб Лешо, Милена Дапчевић, Драган Бјелогрлић, Војин Цекић, Љиљана Благојевић

КВАР

Режија: Милош Радивојевић

Улоге: Александар Берчек, Неда Арнерић, Милена Дравић, Душан Јанићијевић, Љуба Тадић, Олга Спиридоновић, Ђорђе Јелисић, Ирфан Менсур

НАЦИОНАЛНА КЛАСА

Режија: Горан Марковић

Улоге: Драган Николић, Богдан Диклић, Горица Поповић, Александар Берчек, Оливера Марковић, Раде Марковић, Миливоје-Мића Томић, Бора Тодоровић, Воја Брајовић, Ирфан Менсур, Данило-Бата Стојковић, Ана Красојевић, Маја Лалевић, Јелица Сретеновић

ПОСЛЕДЊА ТРКА

Режија: Јован Ранчић

Улоге: Богољуб-Бобан Петровић, Владан Живковић, Павле Вуисић, Надежда Вукићевић, Душан Јанићијевић, Аленка Ранчић,

НОВИНАР

Режија: Фадил Хаџић

Улоге:Раде Шербеџија, Фабијан Шоваговић, Стево Жигон, Младен Будишћак, Милена Зупанчич, Вера Зима, Тонко Лонза, Божидар Смиљанић, Слободан Димитријевић

ЧОВЈЕК КОГА ТРЕБА УБИТИ

Режија: Вељко Булајић

Улоге: Звонимир Чрнко, Шарл Мило, Владимир Поповић, Ранко Ковачевић, Татјана Бошковић, Душица Жегарац, Танасије Узуновић, Мато Ерговић

ЖИВИ БИЛИ ПА ВИДЈЕЛИ

Режија: Бруно Гамулин и Миливој Пухловски

Улоге: Младен Васари, Сања Вејновић, Борис Бузанчић, Ана Карић, Жарко Поточњак, Данко Љуштина, Мирјана Боханец

ТРОФЕЈ

Режија: Карољ Вичек

Улоге: Стојан-Стојан-Столе Аранђеловић, Слободан Димитријевић, Ева Рас, Јагода Калопер, Татјана Бошковић, Воја Мирић, Миливоје-Мића Томић, Велимир Животић, Милош Жутић, Ђорђе Јелисић, Јосиф Татић, Јанош Вребел, Раде Марковић

ГРЧ

Режија: Божо Шпрајц

Улоге: Теа Глажар, Борис Каваца, Милена Зупанчич, Иво Бан, Стојан Цоља, Јанез Старина

ОСВАЈАЊЕ СЛОБОДЕ

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Радко Полич, Иво Грегуровић, Радош Бајић, Гордана Косановић, Милан Пузић, Миливоје-Мића Томић

ПОВРАТАК

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Борис Дворник, Фабијан Шоваговић, Раде Шербеџија, Борис Бузанчић, Милена Дравић, Душица Жегарац

ДРУГАРЧИНЕ

Режија: Мића Милошевић

Улоге: Милан Гутовић, Беба Лончар, Ерол Кадић, Ратко Милетић, Жељко Башић, Павле Вуисић, Воја Брајовић, Велимир-Бата Живојиновић, Радмила Живковић

ЈОВАНА ЛУКИНА

Режија: Живко Николић

Улоге: Мерима Исаковић, Богољуб-Бобан Петровић, Крунослав Шарић, Неда Спасојевић

УСИЈАЊЕ

Режија: Боро Драшковић

Улоге: Драган Максимовић, Раде Шербеџија, Гордана Косановић, Иво Грегуровић, Марко Тодоровић, Светолик Никачевић, Фабијан Шоваговић, Велимир-Бата Живојиновић, Зоран Радмиловић, Боро Беговић

КАД ПРОЛЕЋЕ КАСНИ

Режија: Екрем Криезиу

Улоге: Хади Шеку, Фарук Беголи, Абдурахман Шаља, Енвер Петровци, Џеват Ћорај

ПАРТИЗАНСКА ЕСКАДРИЛА

Режија: Хајрудин Крвавац

Улоге: Беким Фехмиу, Радош Бајић, Велимир-Бата Живојиновић, Радко Полич, Љубиша Самарџић, Бранко Плеша, Фарук Беголи

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Зденка Хершак, председник

Олга Перовић, Владан Слијепчевић, Драги Костовски, Томислав Кетиг, Рајко Ранфл, Хусеин Чокић, Рамиз Кељменди, Радмило Пејић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Раде Шербеџија

ПОВРАТАК

НОВИНАР

УСИЈАЊЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мерима Исаковић

ЈОВАНА ЛУКИНА

ЦАР КОНСТАНТИН: Драган Николић

НАЦИОНАЛНА КЛАСА

Велика повеља за женску улогу: Гордана Косановић

УСИЈАЊЕ

Велика повеља за мушку улогу: Радко Полич

ОСВАЈАЊЕ СЛОБОДЕ

Повеља за женску улогу: Теа Глажар

ГРЧ

Повеља за мушку улогу: Богољуб-Бобан Петровић

ЈОВАНА ЛУКИНА

Награда за епизодну женску улогу: Мелихат Ајети

КАД ПРОЛЕЋЕ КАСНИ

Награда за епизодну мушку улогу: Данчо Чевревски

ПАРТИЗАНСКА ЕСКАДРИЛА

 

15. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети Ниш од од 23. до 30. августа 1980. године

ПРОГРАМ

УБИЈ МЕ НЕЖНО

Режија: Боштјан Хладник

Улоге: Душа Почкај, Миранда Захарија, Марина Урбанц, Јанез Старина, Игор Самобор

ДАЈ ШТА ДАШ

Режија: Богдан Жижић

Улоге: Сретен Мокровић, Јасна Опалић, Слободан Миловановић, Звонимир Лепетић, Вјера Жагар-Нардели, Фабијан Шоваговић, Инге Апелт

ПОСЕБАН ТРЕТМАН

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Љуба Тадић, Данило-Бата Стојковић, Душица Жегарац, Петар Краљ, Милена Дравић, Милан Срдоч, Радмила Живковић, Бора Тодоровиоћ, Предраг Бијелић, Павле Вуисић

ДОШЛО ДОБА ДА СЕ Љ УБАВ ПРОБА

Режија:Зоран Чалић

Улоге: Драгомир Бојанић-Гидра, Дара Чаленић, Риалда Кадрић, Владимир Петровић, Марко Тодоровић, Јелена Жигон, Драгољуб Милосављевић-Гула

ТАЈНА НИКОЛЕ ТЕСЛЕ

Режија: Крсто Папић

Улоге: Петар Божовић, Орсон Велс, Оја Кадар, Ана Карић, Борис Бузанчић, Стротер Мартин, Денис Патрик, Едо Перочевић

ПЕТРИЈИН ВЕНАЦ

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Мирјана Карановић, Драган Максимовић, Марко Николић, Љиљана Крстић, Павле Вуисић, Вељко Мандић, Оливера Марковић, Миливоје-Мића Томић

ХАЈДУК

Режија: Александар Петковић

Улоге: Светозар Цветковић, Бранислав Лечић, Даница Максимовић, Павле Вуисић, Душан Јанићијевић, Владан Живковић, Милош Кандић

СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ

Режија: Едуард Галић

Улоге: Лазар Ристовски, Петар Краљ, Љуба Тадић, Гојко Шантић, Милан Штрљић, Бранислав Лечић, Предраг Ејдус, Светозар Цветковић, Олга Кацјан, Михајло-Миша Јанкетић

ИЗГУБ Љ ЕНИ ЗАВИЧАЈ

Режија: Анте Бабаја

Улоге: Нерео Скаља, Звонимир Чрнко, Миљенко Мужић, Неда Спасојевић, Инес Фанчовић, Иво Грегуровић

РАД НА ОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ

Режија: Милан Јелић

Улоге: Љубиша Самарџић, Велимир-Бата Живојиновић, Власта Кнезовић, Реља Башић, Никола Којо, Неда Арнерић, Ташко Начић, Мија Алексић

КО ТО ТАМО ПЕВА

Режија: Слободан Шијан

Улоге: Павле Вуисић, Драган Николић, Данило-Бата Стојковић, Александар Берчек, Неда Арнерић, Ташко Начић, Славко Штимац, Боро Стјепановић

СНОВИ, ЖИВОТ, СМРТ ФИЛИПА ФИЛИПОВИЋА

Режија: Миша Радивојевић

Улоге: Александар Берчек, Милена Дравић, Велимир-Бата Живојиновић, Драго Чума, Предраг Ејдус, Раде Марковић, Милан Ерак, Миодраг-Мики Крстовић, Петар Банићевић.

БЕЛИ ТРАГОВИ

Режија: Екрем Криезиу

Улоге: Авдуш Хасани, Хади Шеху, Дрита Краснићи, Чун Лајћи

ОЛОВНА БРИГАДА

Режија: Кирил Ценевски

Улоге: Миралем Зупчевић, Дарко Дамевски, Миља Вујановић, Ацо Јовановски, Павле Вуисић, Коле Ангеловски, Благоје Спировски, Мето Јовановски, Илија Џувалековски

СПЛАВ МЕДУЗЕ

Режија: Карпо Аћимовић-Година

Улоге:Олга Кацјан, Владислава Милосављевић, Борис Комненић, Франо Ласић, Ерол Кадић, Радмила Живковић, Петар Краљ

ПРКОСНА ДЕЛТА

Режија: Весна Љубић

Улоге: Горица Поповић, Анте Вицан, Ивица Клеменц, Јадранка Матковић, Спасо Папац, Боро Беговић, Вељко Мандић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Фарук Беголи

ЖИРИ

Аленка Ранчић, председник

Карољ Вичек, Борис Дворник, Мирко Јакшић, Стојан Попов, др Бранко Прњат, Душко Трифуновић, Тоне Фрелих и Абдурахман Шаља, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Мирјана Карановић

ПЕТРИЈИН ВЕНАЦ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Душа Почкај

УБИЈ МЕ НЕЖНО

ЦАР КОНСТАНТИН: Александар Берчек

КО ТО ТАМО ПЕВА

СНОВИ, ЖИВОТ, СМРТ ФИЛИПА ФИЛИПОВИЋА

Велика повеља за женску улогу: МиленаДравић

ПОСЕБАН ТРЕТМАН

РАД НА ОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ

СНОВИ, ЖИВОТ, СМРТ ФИЛИПА ФИЛИПОВИЋА

Велика повеља за мушку улогу: Петар Божовић

ТАЈНА НИКОЛЕ ТЕСЛЕ.

Повеља за женску улогу: Олга Кацјан

СПЛАВ МЕДУЗЕ и СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ

Повеља за мушку улогу: Драган Максимовић

ПЕТРИЈИН ВЕНАЦ

Награда за женску епизодну улогу: Радмила Живковић

ПОСЕБАН ТРЕТМАН

СПЛАВ МЕДУЗЕ

Награда за мушку епизодну улогу: Владан Живковић

ХАЈДУК

ПОСЕБАН ТРЕТМАН

РАД НА ОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ

Награда за дебитантску женску улогу: Дрита Краснићи

БЕЛИ ТРАГОВИ

Награда за дебитантску мушку улогу: Светозар Цветковић

ХАЈДУК

СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ

 

16. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети, од 22. до 29. августа 1981. године

ПРОГРАМ

МАЈСТОРИ, МАЈСТОРИ

Режија: Горан Марковић

Улоге:Семка Соколовић-Берток, Богдан Диклић, Павле Вуисић, Снежана Никшић, Предраг-Пепи Лаковић, Оливера Марковић, Зоран Радмиловић, Татјана Бошковић, Миливоје-Мића Томић, Мирјана Карановић, Александар Берчек, Раде Марковић, Миодраг Андрић, Добрила Ћирковић

НЕКА ДРУГА ЖЕНА

Режија: Миомир-Мики Стаменковић

Улоге: Мерима Исаковић, Драган Николић, Љубиша Самарџић, Воја Мирић, Петар Краљ, Светлана Бојковић, Душица Жегарац, Иван Клеменц

ЕРОГЕНА ЗОНА

Режија: Дејан Караклајић

Улоге: Милан Гутовић, Марина Урбанц, Бора Тодоровић, Душица Жегарац, Бранко Цвејић, Соња Дивац, Никола Симић

САМО ЈЕДНОМ СЕ Љ УБИ

Режија:Рајко Грлић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Владица Милосављевић, Младен Будишћак, Зијах Соколовић, Драгољуб Лазаров, Нева Рошић, Ерланд Јозефсон

ЦРВЕНИ КО Њ

Режија:Столе Попов

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Илија Џувалековски, Данчо Чевревски, Радмила Живковић, Коле Ангеловски, Мето Јовановски, Стојан-Стојан-Столе Аранђеловић, Душан Јанићијевић

ВИСОКИ НАПОН

Режија: Вељко Булајић

Улоге: Божидарка Фрајт, Велимир-Бата Живојиновић, Љубиша Самарџић, Вања Драх, Милан Штрљић, Звонимир Лепетић, Реља Башић, Сања Вејновић, Иво Грегуревић, Звонко Стрмац, Љиљана Газдић, Шарл Мило

ШИРОКО ЈЕ ЛИШЋЕ

Режија: Петар Латиновић

Улоге: Јадранка Селец, Беким Фехмиу, Иван Хајтл, Мира Бањац, Љубиша Самарџић

СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ

Режија:Емир Кустурица

Улоге: Љиљана Благојевић, Славко Штимац, Слободан Алигрудић, Мира Бањац, Павле Вуисић

ДОРОТЕЈ

Режија: Здравко Велимировић

Улоге: Гојко Шантић, Горица Поповић, Велимир-Бата Живојиновић, Дарко Дамевски, Мето Јовановски, Данчо Чевревски, Драгомир Фелба

РИТАМ ЗЛОЧИНА

Режија: Зоран Тадић

Улоге: Ивица Видовић, Божидарка Фрајт, Фабијан Шоваговић

ВЛАКОМ ПРЕМА ЈУГУ

Режија: Петар Креља

Улоге: Марина Немет, Златко Витез, Фрањо Мајетић, Тања Кусар, Ђурђа Шегедин, Виктор Фабрис

ШЕСТА БРЗИНА

Режија:Здравко Шотра

Улоге: Зоран Радмиловић, Мира Бањац, Велимир-Бата Живојиновић, Милена Дравић, Миливоје-Мића Томић, Тања Бошковић, Неда Арнерић, Воја Брајовић, Павле Вуисић

ЛАФ У СРЦУ

Режија: Мића Милошевић

Улоге: Никола Симић, Милена Дравић, Ирфан Менсур, Данило Лазовић, Велимир-Бата Живојиновић, Павле Вуисић, Милан Гутовић, Радмила Живковић

БАНОВИЋ СТРАХИ Њ А

Режија:Ватрослав Мимица

Улоге: Франко Неро, Драган Николић, Сања Вејновић, Герт Фребе, Раде Шербеџија, Коле Ангеловски

ПАД ИТАЛИЈЕ

Режија: Лордан Зафрановић

Улоге: Данијел Олбрицки, Ена Беговић, Горица Поповић, Драган Максимовић, Мирјана Карановић, Миодраг Кривокапић, Душан Јанићијевић, Љиљана Крстић, Франо Ласић, Снежана Савић, Изет Хајдархоџић

ГАЗИЈА

Режија: Ненад Диздаревић

Улоге: Душан Јанићијевић, Заим Музеферија, Јадранка Селац, Фахро Коњхоџић, Душица Жегарац, Анте Вицан, Павле Вуисић, Абдурахман Шаља, Миралем Зубчевић, Јадранка Селец

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Јован Ранчић

ЖИРИ

Љубица Јовић, председник

Велимир Животић, Јеврем Брковић, Џеват Ћорај, Божо Шпрајц, Никола Стојановић, Димитри Османли, Олга Божичковић и Димитрије Миленковић, чланови

НАГРАДЕ*

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Предраг-Мики Манојловић

САМО ЈЕДНОМ СЕ ЉУБИ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Горица Поповић

ДОРОТЕЈ

ПАД ИТАЛИЈЕ

ЦАР КОНСТАНТИН: Слободан Алигрудић

СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ

Велика повеља за женску улогу: Божидарка Фрајт

ВИСОКИ НАПОН

РИТАМ ЗЛОЧИНА

Велика повеља за мушку улогу: Драган Николић

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

Повеља за женску улогу: Мерима Исаковић

НЕКА ДРУГА ЖЕНА

Повеља за мушку улогу: Душан Јанићијевић

ГАЗИЈА.

Награда за епизодну женску улогу: Љиљана Крстић

ПАД ИТАЛИЈЕ

Награда за епизодну мушку улогу: Мето Јовановски

ЦРВЕНИ КОЊ

Награда за дебитантску женску улогу: Јадранка Селец

ШИРОКО ЈЕ ЛИШЋЕ

Награда за дебитантску мушку улогу: Зијах Соколовић

САМО ЈЕДНОМ СЕ ЉУБИ

*Званични жири доделио је Повељу за посебан допринос развоју југословенског филма Драгомиру Фелби.

 

17. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети Ниш, од 21. до 28. августа 1982. године

ПРОГРАМ

КРАЉЕВСКИ ВОЗ

Режија: Александар Ђорђевић

Улоге: Љубиша Самарџић, Звонимир Лепетић, Сања Вејновић, Слободан Алигрудић, Раде Марковић

ЛОВ У МУТНОМ

Режија: Власта Радовановић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Драгомир Фелба, Драган Николић, Мира Бањац, Петар Краљ, Нада Војновић, Неда Арнерић, Љиљана Шљапић

ИДЕМО ДАЉЕ

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Драган Николић, Ена Беговић, Велимир-Бата Живојиновић, Данило-Бата Стојковић, Павле Вуисић, Слободан Алигрудић, Милош Жутић

МАРАТОНЦИ ТРЧЕ ПОЧАСНИ КРУГ

Режија: Слободан Шијан

Улоге: Богдан Диклић, Данило-Бата Стојковић, Павле Вуисић, Мија Алексић, Миливоје-Мића Томић, Јелисавета Саблић, Зоран Радмиловић, Мелита Бихаљи, Фахро Коњхоџић, Бора Тодоровић

НЕДЕЉНИ РУЧАК

Режија: Милан Јелић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Милена Дравић, Неда Арнерић, Карло Булић, Душан Јанићијевић, Ирфан Менсур, Павле Вуисић, Нада Војиновић, Владан Живковић

САВАМАЛА

Режија: Жика Митровић

Улоге: Љубиша Самарџић, Синиша Ћопић, Данило Лазовић, Ружица Сокић, Гордана Бјелица, Милан Штрљић, Вера Чукић, Милош Жутић, Бранка Петрић, Душан Јанићијевић

СМРТ ГОСПОДИНА ГОЛУЖЕ

Режија: Живко Николић

Улоге: Љубиша Самарџић, Савина Гершак, Јиржи Примек, Весна Пећанац, Боро Беговић, Фердинанд Крута, Заим Музаферија, Јан Милднер, Милан Дротар

ХОЋУ ЖИВЈЕТИ

Режија: Мирослав Микуљан

Улоге: Фабијан Шоваговић, Милан Штрљић, Ена Беговић, Зденка Хершак, Милан Срдоч, Миња Николић, Угљеша Којадиновић, Вера Зима, Илија Ивезић, Едо Перочевић, Ђуро Утјешиновић, Адем Чејван

13. ЈУЛ

Режија: Радомир Шарановић

Улоге: Петар Божовић, Предраг (Мики) Манојловић, Петар Банићевић, Раде Шербеџија, Љиљана Драгутиновић, Велимир-Бата Живојиновић, Вељко Мандић, Павле Вуисић, Војислав Брајовић, Александар Берчек, Радко Полич, Душица Жегарац

ДЕСЕТИ БРАТ

Режија: Војко Дулетић

Улоге: Радко Полич, Берт Сотлар, Јанез Врховец, Штефка Дролц, Стево Жигон, Борис Краљ, Марјета Грегорач, Жељко Хрс

МИРИС ДУЊА

Режија: Мирза Идризовић

Улоге: Изет Хајдархоџић, Мустафа Надаревић, Зијах Соколовић, Љиљана Благојевић, Ирфан Менсур, Семка Соколовић-Берток

РАСЕЉЕНО ЛИЦЕ

Режија: Марјан Циглич

Улоге: Матјаж Вишнар, Драга Поточњак, Санди Крошл, Милош Бателино, Иво Бан, Полде Бибич, Волођа Пер, Слава Марошевич

КИКЛОП

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Франо Ласић, Љуба Тадић, Раде Шербеџија, Марија Бакса, Мустафа Надаревић, Звонимир Рогоз, Раде Марковић, Вера Зима

ВАРИОЛА ВЕРА

Режија: Горан Марковић

Улоге: Раде Шербеџија, Варја Ђукић, Ерланд Јозефсон, Раде Марковић, Душица Жегарац, Владица Милосављевић, Александар Берчек, Семка Соколовић-Берток, Петер Карстен

ДИРЕКТАН ПРЕНОС

Режија: Дарко Бајић

Улоге: Борис Комненић, Лада Скендер, Бранко Видаковић, Жарко Радић, Жарко Лаушевић, Горица Поповић

ЖИВЕТИ КАО САВ НОРМАЛАН СВЕТ

Режија: Миша Радивојевић

Улоге: Светислав Гонцић, Соња Савић, Милан Пузић, Оливера Јежина, Петар Банићевић, Соња Кнежевић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Јован Ранчић

ЖИРИ

Мира Ступица, председник

Стипе Делић, Миша Грчар, Видојко Ђорђевић, Емир Кустурица, Џевдет Љуља, Милица Радаковић, Божидар Шпањевић, Дарко Дамевски, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Светислав Гонцић

ЖИВЕТИ КАО САВ НОРМАЛАН СВЕТ

ЦАР КОНСТАНТИН: Милан Штрљић

ХОЋУ ЖИВЈЕТИ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Соња Савић

ЖИВЕТИ КАО САВ НОРМАЛАН СВЕТ

Велика повеља за мушку улогу: Раде Шербеџија

ВАРИОЛА ВЕРА

КИКЛОП

Велика повеља за женску улогу: Семка Соколовић-Берток

ВАРИОЛА ВЕРА

МИРИС ДУЊА

Повеља за женску улогу: Душица Жегарац

ВАРИОЛИ ВЕРИ

Повеља за мушку улогу: Мустафа Надаревић

МИРИС ДУЊА

Награда за епизодне мушку улогу: Иво Грегуревић

КИКЛОП

Награда за епизодну женску улогу: Љиљана Контић-Бојанић

13. ЈУЛ

Награда за дебитантску женску улогу: Варја Ђукић

ВАРИОЛА ВЕРА

Награда за дебитантску мушку улогу: Матјаж Вишнар

РАСЕЉЕНО ЛИЦЕ

 

18. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети Ниш, од 27. августа до 3. септембра 1983.године

ПРОГРАМ

МОЈ ТАТА НА ОДРЕЂ Е НО ВРЕМЕ

Режија: Милан Јелић

Улоге: Љубиша Самараџић, Милена Дравић, Борис Дворник, Велимир-Бата Живојиновић, Неда Арнерић, Реља Башић, Јелисавета Саблић, Власта Кнезовић, Оливера Марковић, Никола Којо, Војислав Брајовић

САБЛАЗАН

Режија: Драгован Јовановић

Улоге: Татјана Бошковић, Михаило Костић, Љуба Тадић, Мира Ступица, Предраг-Пепи Лаковић, Данило Лазовић

ЦРВЕНИ БУГИ

РЕЖИЈА: Карпо Аћимовић-Година

УЛОГЕ: Борис Каваца, Иво Бан, Јожеш Ропоша

НЕШТО ИЗМЕЂУ

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Карис Корфман, Предраг-Мики Манојловић, Драган Николић, Рената Улмански, Горица Поповић, Нина Кирсанова, Зора Докнић

БАЛКАН ЕКСПРЕС

Режија: Бранко Балетић

Улоге: Драган Николић, Бора Тодоровић, Тања Бошковић, Велимир-Бата Живојиновић, Оливера Марковић, Радко Полич, Бранко Цвејић

ЗАДАХ ТЕЛА

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Душан Јанићијевић, Раде Шербеџија, Метка Франко Ферари, Љиљана Међеши, Зијах Соколовић, Љиљана Шљапић, Иво Бан, Јанез Врховец

ЕВА

Режија: Франци Слак

Улоге: Миранда Захарија, Јанез Бончина-Бенч, Дметер Битенц, Марко Дерганц, Томислав Готовац, Мајда Грбац, Ерланд Јозефсон

ТРЕЋИ К Љ УЧ

Режија: Зоран Тадић

Улоге: Божидар Алић, Ведрана Међиморец, Фрањо Мајетић, Иво Грегуревић, Ђорђе Рапајић

НАБУЈАЛА РЕКА

Режија: Бесим Сахачиу

Улоге: Истреф Беголи, Абдурхман Шаља, Воја Мирић, Мелихат Ајети, Раде Марковић, Хади Шеху

НОЋ ПОСЛИЈЕ СМРТИ

Режија: Бранко Иванда

Улоге: Милена Дравић, Раде Шербеџија, Свен Ласта

ХАЛО ТАКСИ

Режија: Власта Радовановић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Светлана Бојковић, Војислав Брајовић, Лепомир Ивковић, Павле Вуисић, Младен Андрејевић, Драгомир Бојанић-Гидра, Ирфан Менсур

ЈОШ ОВАЈ ПУТ

Режија: Драган Кресоја

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Александар Берчек, Владица Милосављевић, Душан Јанићијевић, Јосиф Татић, Бранко Видаковић, Миливоје-Мића Томић, Радмила Живковић, Милан Гутовић

МАХОВИНА НА АСФАЛТУ

Режија: Јован Ранчић

Улоге: Драгомир Фелба, Душан Јанићијевић, Аленка Ранчић, Владан Живковић, Радош Бајић, Надежда Вукићевић, Лидија Плетл, Мирољуб Лешо

ИГМАНСКИ МАРШ

Режија: Здравко Шотра

Улоге:Тихомир Арсић, Жељка Цвјетан, Бранислав Лечић, Милан Штрљић, Велимир-Бата Живојиновић, Славко Штимац, Александар Берчек, Милена Зупанчич, Радко Полич, Данило Лазовић, Нада Ђуревска, Миодраг-Мики Крстовић, Лазар Ристовски

ДАХ

Режија: Божо Шпрајц

Улоге: Драга Поточњак, Иво Бан, Милена Зупанчич,Звоне Хрибар, Фарук Беголи, Полде Бибич

ПИСМО-ГЛАВА

Режија: Бата Ченгић

Улоге: Младен Нелевић, Мира Фурлан, Зијах Соколовић, Владица Милосављевић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Божидар Павићевић - Лонга

ЖИРИ

Мери Бошкова, председник

Јожица Авбељ, Милош Жутић, Ненад Диздаревић, Бранко Бауер, Иштван Лади, Славко Ковачевић, Иса Ћосја, Миодраг Бојовић

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Велимир-Бата Живојиновић

ЈОШ ОВАЈ ПУТ

ХАЛО ТАКСИ

БАЛКАН ЕКСПРЕС

ИГМАНСКИ МАРШ

МОЈ ТАТА НА ОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Радмила Живковић

ЈОШ ОВАЈ ПУТ

ЦАР КОНСТАНТИН: Душан Јанићијевић

ЗАДАХ ТЕЛА

Велика повеља за женску улогу: Тања Бошковић

БАЛКАН ЕКСПРЕС

Велика повеља за мушку улогу: Бора Тодоровић

БАЛКАН ЕКСПРЕС

Повеље за женску улогу: Мира Фурлан

ПИСМО-ГЛАВА

Повеља за мушку улогу: Драган Николић

БАЛКАН ЕКСПРЕС

Награда за епизодну женску улогу: Оливера Марковић

БАЛКАН ЕКСПРЕС

Награда за епизодну мушку улогу: Зијах Соколовић

ПИСМО-ГЛАВА

Награда за дебитантску женску улогу: Ведрана Међиморец

ТРЕЋИ КЉУЧ

Награда за дебитантску мушку улогу: Младен Нелевић

ПИСМО-ГЛАВА

 

19. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети Ниш, од 25. августа до 1. септембра 1984. године

ПРОГРАМ

ШЕЋЕРНА ВОДИЦА

Режија: Светислав-Бата Прелић

Улоге: Соња Савић, Велимир-Бата Живојиновић, Светислав Гонцић, Милена Дравић, Љубиша Самарџић, Зоран Радмиловић, Бранимир Брстина

ПЕЈЗАЖИ У МАГЛИ

Режија: Јован Јовановић

Улоге: Ана-Марија Петричевић, Љубомир Тодоровић, Тихомир Арсић, Раде Шербеџија, Милена Зупанчич, Велимир-Бата Живојиновић, Ратко Танкосић

ЧУДО НЕВИЂЕНО

Режија: Живко Николић

Улоге: Савина Гершак, Петар Божовић, Ташко Начић, Драган Николић, Весна Пећанац, Данило-Бата Стојковић, Боро Беговић

ВАРЉИВО ЛЕТО ` 68

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Славко Штимац, Данило-Бата Стојковић, Мија Алексић, Соња Вејновић, Ивана Михић, МираБањац, НедаАрнерић

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

Режија: Божидар Николић и Душан Ковачевић

Улоге: Данило-Бата Стојковић, Мира Бањац, Звонимир Лепетић, Бора Тодоровић, Соња Савић, Предраг-Пепи Лаковић, Бранка Петрић, Миливоје-Мића Томић

У РАЉАМА ЖИВОТА

Режија: Рајко Грлић

Улоге: Витомира Лончар, Горица Поповић, Богдан Диклић, Миодраг Кривокапић, Предраг-Мики Манојловић, Раде Шербеџија, Кораљка Хрс, Семка Соколовић-Берток, Мира Фурлан

ЛАЗАР

Режија: Александар Фотез

Улоге: Марија Васиљевић, Жарко Лаушевић, Енвер Петровци, Мира Бањац, Драгомир Бојанић-Гидра, Милан Срдоч, Данило Лазовић, Бранислав Јеренић, Јосиф Татић, Бранимир Брстина, Милутин Бутковић

РАНИ СНЕГ У МИНХЕНУ

Режија: Богдан Жижи

Улоге: Павле Вуисић, Драго Гргечић-Габор, Уте Фидлер, Реља Башић, Вера Жагар, Ива Марјановић

ОПАСНИ ТРАГ

РЕЖИЈА: Миомир-Мики Стаменковић

УЛОГЕ: Милан Штрљић, Велимир-Бата Живојиновић, Владица Милосављевић, Ален Нури, Енвер Петровци, Фарук Беголи, Џеват Ћорај, Абдурахман Шаља, Данчо Чевревски, Истреф Беголи

АЛАЛ ТАКВО СУНЦЕ

Режија: Јане Кавчич

Улоге: Весна Јевникар, Вида Јуванова, Бранко Штурбеј, Даре Валич

ДАВИТЕ Љ ПРОТИВ ДАВИТЕЉА

Режија: Слободан Шијан

Улоге: Ташко Начић, Никола Симић, Срђан Шапер, Рахела Ферари, Соња Савић, Марија Бакса, Жика Миленковић, Милутин Караџић, Јелисавета Саблић

ГРОЗНИЦА ЉУБАВИ

Режија: Властимир (Власта) Радовановић

Улоге: Милан Штрљић, Александар Симић, Велимир-Бата Живојиновић, Драган Николић, Душица Жегарац, Оливера Марковић, Франо Ласић, Лидија Плетл, Маја Сабљић, Ненад Ћирић, Михајло Костић, Љиљана Газдић, Зоран Цвијановић

ЈАГУАРОВ СКОК

Режија: Александар Ђорђевић

Улоге: Љубиша Самарџић, Силвија Полето, Вера Чукић, Воја Брајовић, Миодраг-Мики Крстовић, Младен Недељковић, Ненад Цигановић, Милан Срдоч, Јелисавета Саблић, Драган Лаковић

АМБАСАДОР

Режија: Фадил Хаџић

Улоге: Миодраг Радовановић, Елизабета Кукић, Воја Брајовић, Марија Кон, Фабијан Шоваговић, Нина Ерак, Инге Апелт

МАЛА ПЉАЧКА ВЛАКА

Режија: Дејан Шорак

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Миодраг Кривокапић, Мустафа Надаревић, Крунослав Шарић, Данко Љуштина, Фабијан Шоваговић, Татјана Бошковић

ТИМОЧКА БУНА

Режија: Жика Митровић

Улоге: Љубиша Самарџић, Велимир-Бата Живојиновић, Драгомир Бојанић-Гидра, Јадранка Селец, Данило Лазовић, Весна Чипчић, Душан Јанићијевић, Ирфан Менсур, Мирко Бабић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Драгомир Фелба

ЖИРИ

Нада Суботић, председник

Соја Јовановић, Миха Балох, Мирза Идризовић, Коле Ангеловски, Стеван Вребалов, Африм Касаполи, Никола Бабић, Голуб Голубовић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Соња Савић

ШЕЋЕРНА ВОДИЦА

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Горица Поповић

У РАЉАМА ЖИВОТА

ЦАР КОНСТАНТИН: Данило-Бата Стојковић

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

Велика повеља за женску улогу: Мира Бањац

ВАРЉИВО ЛЕТО`68

Велика повеља за мушку улогу: Миодраг Радовановић

АМБАСАДОР

Повеља за мушку улогу: Богдан Диклић

У РАЉАМА ЖИВОТА

Повеља за женску улогу: Весна Јевникар

НОБЕНО СУНЦЕ

Награда за епизодну женску улогу: Семка Соколовић-Берток

У РАЉАМА ЖИВОТА

Награда за епизодну мушку улогу: Велимир-Бата Живојиновић

У РАЉАМА ЖИВОТА

Награда за дебитантску мушку улогу: Бранко Штурбеј

АЛАЛ ТАКВО СУНЦЕ

Награда за дебитантску женску улогу: Витомира Лончар

У РАЉАМА ЖИВОТА

 

20. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 24. до 31.8.1985. године

ПРОГРАМ

ЦРВЕНИ И ЦРНИ

Режија: Мирослав Микуљан

Улоге: Беким Фехмију, Милан Штрљић, Оливера Јежина, Миодраг-Мики Крстовић, Радко Полич, Фабијан Шоваговић,

Борис Краљ, Игор Гало, Богољуб-Бобан Петровић

НИЈЕ ЛАКО С МУШКАРЦИМА

Режија: Михаило-Миша Вукобратовић

Улоге: Милена Дравић, Љубиша Самарџић, Ана Симић, Бранка Катић, Дубравка Мијатовић, Велимир-Бата Живојиновић,

Миливоје-Миливоје-Мића Томић, Бора Тодоровић, Ташко Начић

ЖИВОТ ЈЕ ЛЕП

Режија: Боро Драшковић

Улоге: Соња Савић, Раде Шербеџија, Љубиша Самарџић,

Драган Николић, Предраг-Пепи Лаковић, Велимир-Бата Живојиновић, Мирјана Карановић, Милан Пузић, Павле Вуисић, Милан Ерак,

Стеван-Баја Гардиновачки, Иван Бекјарев, Тихомир Плескоњић,

Снежана Савић, Љиљана Јанковић, Драгомир Бојанић-Гидра

ОД ПЕТКА ДО ПЕТКА

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Борис Дворник, Здравка Крстуловић, Катја Зубчић,

Владимир Рупчић, Лукрица Брешковић-Опалк

ТАЈВАНСКА КАНАСТ A

Режија: Горан Марковић

Улоге: Борис Комненић, Неда Арнерић, Гордана Гаџић, Радко Полич, Семка Соколовић-Берток, Богдан Диклић

ДРЖАЊЕ ЗА ВАЗДУХ

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Марко Војновић, Славко Штимац, Велимир-Бата Живојиновић, Драгомир Бојанић-Гидра, Данило-Бата Стојковић, Јелица Сретеновић, Миливоје-Мића Томић, Душан Милановић, Гала Виденовић, Зоран Радмиловић

ХОРВАТОВ ИЗБОР

Режија: Едуард Галић

Улоге: Раде Шербеџија, Милена Дравић, Мира Фурлан,

Фабијан Шоваговић, Звонимир Лепетић, Мустафа Надаревић,

Едо Перочевић, Звонимир Френчић

ПРОКА

Режија: Иса Ћосја

Улоге: Џеват Ћорај, Андријана Виденовић, Фарук Беголи, Абдурахман Шаља

ОТАЦ НА СЛУЖБЕНОМ ПУТУ

Режија: Емир Кустурица

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Мирјана Карановић, Морено де Бартоли, Мустафа Надаревић, Павле Вуисић, Мира Фурлан, Предраг-Пепи Лаковић, Аце Ђорчев, Ева Рас, Томислав Гелић, Слободан Алигрудић

ЧВОР

Режија: Кирил Ценевски

Улоге: Лазар Ристовски, Костадинка Велковска, Петар Арсовски, Ацо Јовановски, Марија Вртева, Мустафа Јашар, Киро Ристовски

И ТО ЋЕ ПРОЋИ

Режија: Ненад Диздаревић

Улоге: Фабијан Шоваговић, Оливера Марковић, Велимир-Бата Живојиновић, Богдан Диклић, Бранко Видаковић, Нада Касапић, Милан Пузић, Душан Јанићијевић, Славко Штимац, Јадранка Селец

НАСЛЕЂЕ

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Милена Зупанчич, Полде Бибич, Бернарда Оман, Радко Полич, Бине Матох, Мајда Потокар, Борис Остан

ЈАГОДЕ У ГРЛУ

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Бранко Цвејић, Богдан Диклић, Александар Берчек, Предраг-Мики Манојловић, Јосиф Татић, Гордана Марић, Мира Бањац, Добрила Стојнић, Предраг-Цуне Гојковић, Гала Виденовић, Жарко Лаушевић

УНА

Режија: Милош Радивојевић

Улоге: Соња Савић, Раде Шербеџија, Милена Дравић, Петар Краљ, Душан Јанићијевић, Изабел Инес Маден

ЉУБАВНА ПИСМА С ПРЕДУМИШЉАЈЕМ

Режија: Звонимир Берковић

Улоге: Ирина Алфјорова, Златко Витез, Крунослав Шарић, Мустафа Надаревић, Реља Башић, Синиша Поповић

КРАЈ РАТА

Режија. Драган Кресоја

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Марко Ратић, Горица Поповић, Радко Полич, Јосиф Татић, Милош Кандић, Неда Арнерић, Александар Берчек, Миливоје-Миливоје-Мића Томић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Јован Ранчић

ЖИРИ

Шпела Розин, председник

Миомир-Мики Стаменковић, Сељами Тараку, Ласло Вегел, Гојко Кастратовић, Матеја Глажар, Данчо Чевревски, Никола Динић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Мирјана Карановић

ОТАЦ НА СЛУЖБЕНОМ ПУТУ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Милена Зупанчич

НАСЛЕЂЕ

ЦАР КОНСТАНТИН: Предраг-Мики Манојловић

ОТАЦ НА СЛУЖБЕНОМ ПУТУ

Велика повеља за изузетну женску улогу: Мира Фурлан

ОТАЦ НА СЛУЖБЕНОМ ПУТУ

Велика повеља за изузетну мушку улогу: Мустафа Надаревић

ОТАЦ НА СЛУЖБЕНОМ ПУТУ

Повеља за женску улогу: Гордана Гаџић

ТАЈВАНСКА КАНАСТА

Повеља за мушку улогу: Борис Комненић

ТАЈВАНСКА КАНАСТА

Награда за епизодну женску улогу: Мира Бањац

ЈАГОДЕ У ГРЛУ

Награда за епизодну мушку улогу:Предраг-Пепи Лаковић

ЖИВОТ ЈЕ ЛЕП

Награда за дебитантску женску улогу: Бернарда Оман

НАСЛЕЂЕ

 

21. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 23. до 30.8. 1986. године

ПРОГРАМ

БАЛ НА ВОДИ

Режија: Јован Аћин

Улоге: Гала Виденовић, Срђан Тодоровић, Драган Бјелогрлић,

Горан Радаковић, Небојша Бакочевић, Милан Штрљић, Реља Башић Милош Жутић, Марко Тодоровић,

Драгомир Бојанић-Гидра

МИС

Режија: Александар Хусић

Улоге: Драган Николић, Маја Сабљић, Велимир-Бата Живојиновић, Драган Зарић, Драгољуб Војнов

ОБЕЋАНА ЗЕМЉА

Режија: Вељко Булајић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Мирјана Карановић,

Вјенцеслав Капурал, Вања Драх, Дара Џокић, Драган Николић,

Вања Матујец, Оливера Марковић

У ЗАТВОРУ

Режија: Гордана Бошков

Улоге: Дара Џокић, Велимир-Бата Живојиновић, Злата Нуманагић, Снежана Савић, Милан Штрљић, Оливера Марковић

ВЕЧЕРЊА ЗВОНА

Режија: Лордан Зафрановић

Улоге: Раде Шербеџија, Петар Божовић, Љиљана Благојевић, Неда Арнерић, Мустафа Надаревић, Миодраг Кривокапић, Лидија Јенко, Стево Жигон, Зијах Соколовић, Матко Рагуж, Зденко Јелчић, Крунослав Шарић

СЕКУЛА И ЊЕГОВЕ ЖЕНЕ

Режија: Драгослав Лазић

Улоге: Радош Бајић, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Велимир-Бата Живојиновић, Јелисавета-Сека Саблић, Љиљана Јанковић, Јасмина Меденица, Весна Чипчић, Соња Савић

КОРМОРАН

Режија: Антон Томашич

Улоге: Борис Каваца, Милена Зупанчич, Игор Самобор, Мила Качич, Марко Миклавич, Барбара Лапајне

ПОСЉЕДЊИ СКРЕТНИЧАР УЗАНОГ КОЛОСЈЕКА

Режија: Весна Љубић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Милан Срдоч, Зијах Соколовић, Боро Стјепановић, Мустафа Надаревић, Каћа Ћелан

ОД ЗЛАТА ЈАБУКА

Режија: Никола Стојановић

Улоге: Љуба Тадић, Данило Лазовић, Ненад Ненадовић, Нада Ђуревска, Мира Фурлан, Павле Вуисић, Теа Глажар, Љиљана Крстић, Предраг Ејдус

ШМЕКЕР

Режија: Зоран Амар

Улоге: Жарко Лаушевић, Маја Митић, Драган Максимовић, Предраг Лаковић, Татјана Бељакова, Љупчо Тодоровски, Зоран Радмиловић, Ратко Танкосић, Рајко Продановић, Горан Султановић,

Тања Степановић, Иван Бекјарев, Милан Гутовић, Татјана Лукијанова, Љубомир Ћипранић, Драгомир-Гидра Бојанић, Жика Миленковић

КРИСТОФОРОС

Режија: Андреј Млакар

Улоге: Милена Зупанчич, Радко Полич, Борис Јух, Милош Бателино, Даре Валич, Павел Равнохриб

САН О РУЖИ

Режија: Зоран Тадић

Улоге: Раде Шербеџија, Фабијан Шоваговић, Љубо Зечевић, Ива Марјановић, Ања Шоваговић

СРЕЋНА НОВА `49

Режија: Столе Попов

Улоге: Светозар Цветковић, Мето Јовановски, Владица Милосављевић,

Ацо Ђорчев, Душан Костовски, Петар Арсовски, Гоце Тодоровски, Милица Стојанова, Мите Грозданов, Иван Бекјарев

ДОБРОВОЉЦИ

Режија: Предраг Голубовић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Љубиша Самарџић, Мустафа Надаревић, Богдан Диклић, Боро Беговић, Радко Полич,

Жарко Лаушевић, Љуба Тадић, Биљана Ристић

ЗА СРЕЋУ ЈЕ ПОТРЕБНО ТРОЈЕ

Режија: Рајко Грлић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Мира Фурлан, Богдан Диклић, Вања Драх, Дубравка Остојић, Ксенија Пајић

ЛЕПОТА ПОРОКА

Режија: Живко Николић

Улоге: Мира Фурлан, Петар Божовић, Милутин-Мима Караџић, Мира Бањац, Ева Рас, Боро Стјепановић, Инес Котман, Ален Нури, Весна Пећанац, Миодраг-Мики Крстовић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Фарук Беголи

ЖИРИ

Божидарка Фрајт, председник

Каталин Ладик, Мима Курић, Александар Ђорђевић,

Јосип Пејаковић, Бранимир Бастаћ, Матјаж Клопчич,

Коле Ангеловски, Бесим Сахатчију, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Мето Јовановски

СРЕЋНА НОВА`49

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Милена Зупанчич

КРИСТОФОРОС

ЦАР КОНСТАНТИН: Борис Каваца

КОРМОРАН

Велика повеља за изузетну женску улогу: Владица Милосављевић

СРЕЋНА НОВА `49

Велика повеља за изузетну мушку улогу: Раде Шербеџија

САН О РУЖИ

Повеља за женску улогу: Дара Џокић

У ЗАТВОРУ

Повеља за мушку улогу: Светозар Цветковић

СРЕЋНА НОВА `49

Награда за женску епизодну улогу: Ксенија Пајић

ЗА СРЕЋУ ЈЕ ПОТРЕБНО ТРОЈЕ

Награда за мушку епизодну улогу: Богдан Диклић

ЗА СРЕЋУ ЈЕ ПОТРЕБНО ТРОЈЕ

Награда за женску дебитантску улогу: Барбара Лапајне

КОРМОРАН

Награда за мушку дебитантску улогу: Срђан Тодоровић

БАЛ НА ВОДИ

 

22 . Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 22. до 29.8. 1987. године

ПРОГРАМ

ЛАГЕР НИШ

Режија: Миомир-Мики Стаменковић

Улоге: Светислав Гонцић, Милан Штрљић, Миодраг-Мики Крстовић, Танасије Узуновић, Љубиша Самарџић, Богдан Диклић, Миодраг Радовановић, Божидар Павићевић-Лонга, Љиљана Благојевић, Елизабета Ђоревска, Десимир Станојевић, Тихомир Арсић, Младен Недељковић

МАРЈУЧА ИЛИ СМРТ

Режија: Ванча Кљаковић

Улоге: Борко Бебић, Неда Арнерић, Борис Дворник, Мирјана Карановић, Марија Кон, Пино Дритер, Ивица Ивковић, Ивица Милардовић, Ловре Реић, Вања Матујец, Јасна Утробичић

ЉУБАВИ БЛАНКЕ КОЛАК

Режија: Борис Јурјашевић

Улоге: Мира Фурлан, Мустафа Надаревић, Радко Полич, Петер Боштјанчич, Мајда Потокар, Богдан Диклић, Борис Краљ, Звездана Млакар, Теа Глажар

НА ПУТУ ЗА КАТАНГУ

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Светозар Цветковић, Мирјана Карановић, Радош Бајић,

Љиљана Лашић, Тоне Шолар

ЖИВОТ РАДНИКА

Режија: Мирослав Мандић

Улоге: Мира Бањац, Истреф Беголи, Аница Добра , Емир Хаџихафизбеговић

ОКТОБЕРФЕСТ

Режија: Драган Кресоја

Улоге: Светислав Гонцић, Зоран Цвијановић, Жарко Лаушевић, Велимир-Бата Живојиновић, Татјана Пујин, Жељка Цвјетан, Владица Милосављевић, Богдан Диклић, Бранислав Лечић, Весна Тривалић, Ружица Сокић, Горан Радаковић

КРАЉЕВА ЗАВРШНИЦА

Режија: Живорад Томић

Улоге: Ирфан Менсур, Ена Беговић, Владица Милосављевић, Милан Штрљић, Богдан Диклић, Иво Грегуревић, Зденко Јелчић, Влатко Дулић, Звонимир Торјанац

ДОГОДИЛО СЕ НА ДАНАШЊИ ДАН

Режија: Мирослав Лекић

Улоге: Оља Бећковић, Жарко Лаушевић, Срђан Тодоровић, Марица Вулетић, Зоран Цвијановић, Небојша Бакочевић, Весна Тривалић, Марко Ратић, Милена Дравић, Оливера Марковић, Јосиф Татић, Драган Зарић, Александар Берчек

HI-FI

Режија: Владимир Блажевски

Улоге: Фабијан Шоваговић, Данчо Чевревски, Мето Јовановски

АНЂЕО ЧУВАР

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Љубиша Самарџић, Неда Арнерић, Шабан Бајрамовић, Јакуп Амзић

УВЕК СПРЕМНЕ ЖЕНЕ

Режија: Бранко Балетић

Улоге: Мирјана Карановић, Радмила Живковић, Тања Бошковић, Дара Џокић, Гордана Гајић, Цвијета Месић, Ксенија Пајић, Бора Тодоровић, Светозар Цветковић, Јелисавета-Сека Саблић, Воја Брајовић, Енвер Петровци

У ИМЕ НАРОДА

Режија: Живко Николић

Улоге: Миодраг Кривокапић, Петар Божовић, Савина Гершак, Весна Пећанац, Богдан Диклић, Боро Стјепановић

СТРАТЕГИЈА ШВРАКЕ

Режија: Златко Лаванић

Улоге: Предраг-Пепи Лаковић, Радмила Живковић, Бранко Цвејић, Звонимир Лепетић, Боро Стјепановић, Нада Ђуревска, Семка Соколовић-Берток, Давор Дујмовић, Шукрана Гушани

ВЕЋ ВИЂЕНО

Режија: Горан Марковић

Улоге: Мустафа Надаревић, Аница Добра, Милорад Мандић, Петар Божовић, Владимир Јевтовић, Гордана Гаџић, Богдан Диклић, Душан Костовски, Михајло-Бата Паскаљевић, Оливера Марковић

ОСУЂЕНИ

Режија: Зоран Тадић

Улоге: Раде Шербеџија, Соња Савић, Иво Грегуревић, Мира Фурлан, Јован Личина, Влатко Дулић, Звонимир Торјанац, Ђорђе Рапајић, Тошо Јелић, Борис Бузанчић, Фабијан Шоваговић, Зденка Хершак

ОФИЦИР С РУЖОМ

Режија: Дејан Шорак

Улоге: Ксенија Пајић, Жарко Лаушевић, Драгана Мркић, Вицко Руић, Борис Бузанчић, Вида Јерман, Андреа Баковић, Лена Политео, Звонимир Торјанац

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Жарко Радић

ЖИРИ

Горица Поповић, председник

Мирко Богатај, Слободан Димитријевић, Дарко Марковић, Тимошенко Милосављевић, Батa Ченгић, Хади Шеху, Александар Фотез, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛЕ: Мустафа Надаревић

ВЕЋ ВИЂЕНО

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Аница Добра

ВЕЋ ВИЂЕНО

ЖИВОТ РАДНИКА

ЦАР КОНСТАНТИН: Жарко Лаушевић

ОФИЦИР С РУЖОМ

ОКТОБЕРФЕСТ

ДОГОДИЛО СЕ НА ДАНАШЊИ ДАН

Велика повеља за изузетну женску улогу: Ксенија Пајић

ОФИЦИР С РУЖОМ

Велика повеља за изузетну мушку улогу: Фабијан Шоваговић

HI-FI

Повеља за женску улогу: Мира Бањац

ЖИВОТ РАДНИКА

Повеља за женску улогу: Светислав Гонцић

ЛАГЕР НИШ

ОКТОБЕРФЕСТ

Награда за епизодну женску улогу: Весна Тривалић

ОКТОБЕРФЕСТ

Награда за епизодну мушку улогу: Михајло-Бата Паскаљевић

ВЕЋ ВИЂЕНО

Награда за женску епизодну улогу: Драгана Мркић

ОФИЦИР С РУЖОМ

Награда за мушку епизодну улогу: Борко Бебић

МАРЈУЧА ИЛИ СМРТ

 

23. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 27.8. до 3.9. 1988. године

ПРОГРАМ

ЖИВОТ СА СТРИЦЕМ

Режија: Крсто Папић

Улоге: Давор Јањић, Алма Прица, Миодраг Кривокапић, Аница Добра, Бранислав Лечић, Иво Грегуревић

ЗАБОРАВЉЕНИ

Режија: Дарко Бајић

Улоге: Мирјана Јоковић, Срђан Тодоровић, Борис Миливојевић, Мустафа Надаревић, Вера Чукић, Оливера Марковић, Александар Берчек

ЧАВКА

Режија: Милош Радивојевић

Улоге: Марко Ратић, Слободан Негић, Милена Дравић, Александар Берчек, Соња Савић Драган Николић, Радмила Живковић, Бранислав Лечић, Лидија Плетл, Богдан Диклић

ПУТ НА ЈУГ

Режија: Хуан Баутиста Стањаро

Улоге: Адријан Гијо, Мирјана Јоковић, Мира Фурлан, Жарко Лаушевић, Освалдо Санторо, Марија Фиорентино, Оливера Марковић, Ева Рас

ЗА САДА БЕЗ ДОБРОГ НАСЛОВА

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Мето Јовановски, Мира Фурлан, Боро Беговић, Чедомир Оробабић, Соња Јачевска, Властимир-Ђуза Стојиљковић, Мира Бањац, Ева Рас, Миливоје-Мића Томић, Абдурахман Шаља, Младен Андрејевић

АЗРА

Режија: Мирза Идризовић

Улоге: Дара Џокић, Младен Нелевић, Семка Соколовић-Берток, Звонимир Лепетић, СЕнад Башић, Сњежана Мартиновић, Борис Козић, Миа Беговић, Богдан Диклић, Фарук Беголи, Душица Жегарац, Коле Ангеловски, Јасмин Гељо, Боро Стјепановић

ГЛЕМБАЈЕВИ

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Мустафа Надаревић, Ена Беговић, Тонко Лонза, Бернарда Оман, Матко Рагуж, Жарко Поточњак, Звонимир Стрмац, Звонимир Зоричић, Звонимир Рогоз

ЗЛИКОВЦИ

Режија: ФРанци Слак

Улоге: Марио Шелих, Ања Рупел, Велимир-Бата Живојиновић, Раде Шербеџија, Мустафа Надаревић, Владо Репник, Зијах Соколовић, Паоло Мађели, Елизабет Спендер

ХАЛОА, ПРАЗНИК КУРВИ

Режија: Лордан Зафрановић

Улоге: Неда Арнерић, Ранко Зидарић, Стево Жигон, Душица Жегарац, Зорко Рајчић

ОТПАДНИК

Режија: Божо Шпрајц

Улоге: Иво Бан, Радко Полич, Саша Павчек, Савина Гершак, Аленка Випотник, Јанез Хочевар, Гојмир Лешњак, Матјаж Трибушон

КУЋА ПОРЕД ПРУГЕ

Режија: Жарко Драгојевић

Улоге: Љубиша Самарџић, Слободан Бештић, Анђелка Миливојевић, Душица Жегарац, Мето Јовановски, Дубравко Јовановић

МОЈ ТАТА СОЦИЈАЛИСТИЧКИ КУЛАК

Режија: Матјаж Клопчич

Улоге: Полде Бибич, Милена Зупанчич, Уршка Хлебец, Матјаж

Партљич, Иво Бан, Иван Годнич, Антон Петје, Аница Кумер

СОКОЛ ГА НИЈЕ ВОЛИО

Режија: Бранко Шмит

Улоге: Фабијан Шоваговић, Филип Шоваговић, Крунослав Шарић, Нада Суботић, Иво Грегуревић, Сузана Николић, Мато Ерговић, Бранка Трлин, Иво Фици, Анкица Добрић, Жељко Шестић, Љиљана Генер, Славко Јурага, Звонимир Торјанац, Дубравка Црнојевић, Ицо Томљеновић, Вида Јерман

ТАКО СЕ КАЛИО ЧЕЛИК

Режија: Желимир Жилник

Улоге: Лазар Ристовски, Реља Башић, Љиљана Благојевић, Татјана Пујин, Лидија Стевановић, Ђерђ Фејеш, Добрила Шокица, Миленко Павић, Снежана Вишњић, Јовица Милошевић

ВИЛА ОРХИДЕЈА

Режија: Крешо Голик

Улоге: Рене Медвешек, Гордана Гаџић, Гала Виденовић, Златко Црнковић, Нева Рошић, Борис Каваца, Јосип Мароти, Реља Башић, Влатко Дулић, Јован Личина, Мирко Војковић, Нико Павловић, Слободан Миловановић, Зденко Јелчић, Никола Гец

БРАЋА ПО МАТЕРИ

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Жарко Лаушевић, Славко Штимац, Слободан Нинковић, Драгомир Чумић, Мира Фурлан, Соња Савић, Слободан Нинковић, Петар Божовић, Драган Бјелогрлић, Весна Тривалић, Ирфан Менсур, Оливера Марковић, Миливоје-Мића Томић, Воја Брајовић, Велимир-Бата Живојиновић, Богдан Диклић, Бранко Цвејић, Милорад Мандић, Тони Лауренчић, Душан Јанићијевић, Борис Каваца

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Снежана Никшић

ЖИРИ

Марјета Грегорач, председник

Љуба Тадић, Нада Ђуревска, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Мустафа Надаревић

ГЛЕМБАЈЕВИ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мирјана Јоковић

ПУТ НА ЈУГ

ЗАБОРАВЉЕНИ

ЦАР КОНСТАНТИН: Иво Бан

ОТПАДНИК

Награда за епизодну женску улогу: Аница Добра

ЖИВОТ СА СТРИЦЕМ

Награда за епизодну мушку улогу: Александар Берчек

ЧАВКА

ЗАБОРАВЉЕНИ

Награда за дебитантску мушку улогу: Слободан Бештић

КУЋА ПОРЕД ПРУГЕ

Филип Шоваговић

СОКОЛ ГА НИЈЕ ВОЛИО

 

24. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 26. 8. до 1. 9. 1989. године

ПРОГРАМ

КАКО ЈЕ ПРОПАО РОКЕНРОЛ (омнибус)

ДО ИЗВОРА ДВА ПУТИЋА

Режија: Зоран Пезо

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Срђан Тодоровић, Соња Савић, Драган Бјелогрлић, Ратко Танкосић, Бранимир Брстина

НИЈЕ СВЕ У ЉУБАВИ ИМА НЕШТО И У ЛОВИ

Режија: Владимир Славица

Улоге: Небојша Бакочевић, Аница Добра, Петар Краљ

НЕ ШАЉИ МИ ПИСМО

Режија: Горан Гајић

Улоге: Весна Тривалић, Бранко Ђурић, Богдан Диклић

ДИПЛОМА ЗА СМРТ

Режија: Живорад Томић

Улоге: Ранко Зидарић, Филип Шоваговић, Ксенија Пајић, Сузана Николић, Иво Грегуревић, Фабијан Шоваговић

ПАНОНСКИ ВРХ

Режија: Ева-Балаж Петровић

Улоге: Иштван Бичкеи, Корнелија Тапај, Дебреи Денеш, Бакота Арпад, Ђерђ Фејеш

ЧОВЈЕК КОЈИ ЈЕ ВОЛИО СПРОВОДЕ

Режија: Зоран Тадић

Улоге: Ивица Видовић, Гордана Гаџић, Раде Шербеџија, Влатко Дулић, Божидарка Фрајт, Фабијан Шоваговић

САБИРНИ ЦЕНТАР

Режија: Горан Марковић

Улоге: Раде Маркогвић, Душан Костовски, Богдан Диклић, Драган Николић, Оливера Марковић, Данило-Бата Стојковић, Мирјана Карановић, Александар Берчек, Аница Добра, Радмила Живковић, Горан Даничић, Владимир Маринковић, Танасије Узуновић, Коле Ангеловски, Бранко Плеша, Ташко Начић

НАЈБОЉИ

Режија: Дејан Шорак

Улоге: Вицко Руић, Драган Бјелогрлић, Данило Лазовић,

Миодраг Кривокапић, Бранка Пујић, Миа Беговић, Бранко Ђурић, Стеван-Баја Гардиновачки, Милена Дравић, Петар Банићевић,

Рада Ђуричин, Божидарка Фрајт, Драгомир Фелба, Раде Марковић

КАВАРНА АСТОРИЈА

Режија: Јоже Погачник

Улоге: Бранко Штурбеј, Јанез Хочевар, Лидија Козлович,

Наташа Ралијан, Алеш Валич, Лудвиг Багари, Владо Новак, Антон Петје, Изабела Албрехт, Бране Грубар, Владо Јаре, Петер Боштјанчич, Деметер Битенц, Андреј Курент, Иво Бан, Бине Матох

КУДУЗ

Режија. Адемир Кеновић

Улоге: Бранко Ђурић, Мустафа Надаревић, Слободан Ћустић,

Ивана Легин, Снежана Богдановић, Божо Буњевац, Саша Петровић,

Радмила Живковић, Боро Стјепановић, Давор Јањић, Абдулах Сидран

ДРУГИ ЧОВЕК

Режија: Милан Живковић

Улоге: Дерил Хени, Сузан Воук, Драган Максимовић, Ирфан Менсур, Весна Малохоџић-Чермак, Бранко Цвејић, Мариола Фотез, Михајло-Бата Паскаљевић

ПОЛТРОН

Режија: Светислав-Бата Прелић

Улоге: Љубиша Самарџић, Зоран Цвијановић, Мира Фурлан, Радмила Живковић, Марица Вулетић, Маја Сабљић, Миливоје-Миливоје-Мића Томић

ИСКУШАВАЊЕ ЂАВОЛА

Режија: Живко Николић

Улоге: Ален Нури, Драгана Мркић, Љубиша Самарџић, Хусеин Чокић, Бранко Видаковић, Боро Беговић, Весна Пећанац, Љиљана Крстић,

Ева Рас, Рада Ђуричин, Оливера Викторовић, Драгомир Фелба,

Драган Николић, Љиљана Контић-Бојанић

БАЛКАН ЕКСПРЕС 2

Режија: Александар Ђорђевић, Предраг Антонијевић, Милош Радовић

Улоге: Бора Тодоровић, Велимир-Бата Живојиновић,

Оливера Марковић, Александар Берчек, Бранко Цвејић, Аница Добра

Ена Беговић, Воја Брајовић, Радко Полич

ПОВРАТАК КАТАРИНЕ КОЖУЛ

Режија: Слободан Праљак

Улоге: Алма Прица, Мустафа Надаревић, Анемари Вендл,

Фабијан Шоваговић, Иво Грегуревић, Зденко Јелчић, Иван Павловић, Ленц Притинг, Слободан Миловановић, Ружица Лорковић

ШВЕДСКИ АРАНЖМАН

Режија: Зоран Госпић

Улоге: Бранко Видаковић, Милан Ерак, Властимир Заврл,

Љиљана Благојевић, Хана Швејнохова, Јелена Тинска

БОЈ НА КОСОВУ

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Милош Жутић, Горица Поповић, Воја Брајовић,

Жарко Лаушевић, Предраг-Пепи Лаковић, Љуба Тадић, Ирфан Менсур, Бранислав Лечић, Светозар Цветковић, Катарина Гојковић

ХАМБУРГ АЛТОНА (омнибус)

I

Режија: Ведран Михлетић

Улоге: Жељко Вукмирица, Јелена Човић, Фабијан Шоваговић, Зденко Јеличић, Иво Грегуревић, Ксенија Пајић, Слободан Димитријевић

II

Режија: Младен Митровић

Улоге: Мирсад Зулић, Сена Мустајбашић, Томислав Гелић

III

Режија: Драгутин Кренцер

Улоге: Филип Шоваговић, Весна Тривалић, Предраг-Пепи Лаковић, Александар Берчек, Дубравко Јовановић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Милена Дравић

ЖИРИ

Олга Спиридоновић, председник

Мето Јовановски, Тимоти Џон Бајфорд, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Слободан Ћустић

КУДУЗ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Снежана Богдановић

КУДУЗ

ЦАР КОНСТАНТИН: Раде Марковић

САБИРНИ ЦЕНТАР

Награда за епизодну женску улогу: Радмила Живковић

КУДУЗ

Награда за епизодну мушку улогу: Милан Гутовић

ПОЛТРОН

Награда за дебитантску улогу: Оливера Викторовић

ИСКУШАВАЊЕ ЂАВОЛА

 

25. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 25.8. до 1.9. 1990. године

ПРОГРАМ

ГРАНИЦА

Режија: Зоран Маширевић

Улоге: Мирјана Јоковић, Марко Ратић, Давор Јањић, Лајош Шолтиш, Лазар Ристовски, Миклош Корица, Зоран Цвијановић, Бранко Цвејић, Ђерђ Фејеш, Ева Рас, Иштван Бичкеи, Љиљана Благојевић, Стојан-Стојан-Столе Аранђеловић, Ема Доро, Каталин Ладик, Александар Јовичић

ДО КРАЈА И ДАЉЕ

Режија: Јуре Первање

Улоге: Матјаж Трибушон, Јанез Хочевар, Барбара Лапајне, Лучка Почкај, Гојмир Лешњак, Весна Јевникар, Борис Каваца, Милош Бателино, Павле Равнохриб, Јонас Жнидаршић, Иво Бан

ВРЕМЕ ЧУДА

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Драган Максимовић, Мирјана Карановић, Мирјана Јоковић, Данило-Бата Стојковић, Светозар Цветковић, Слободан Нинковић, Љуба Тадић, Неда Арнерић, Стојан-Стојан-Столе Аранђеловић, Душан Јанићијевић, Драгомир Фелба, Љиљана Јовановић, Радмила Савићевић, Стојан Дечермић, Оливера Викторовић, Тана Остојић Маскарели

ОВО МАЛО ДУШЕ

Режија: Адемир Кеновић

Улоге: Бранко Ђурић, Давор Јањић, Боро Стјепановић, Заим Музаферија, Сњежана Синовчић, Саша Петровић, Сабрина Садиковић, Бранка Бајић, Младен Нелевић, Стјепан Маровић

СТЕЛА

Режија: Петар Креља

Улоге: Ања Шоваговић-Деспот, Жарко Лаушевић, Миодраг Кривокапић, Мира Фурлан, Иво Грегуревић, Давор Јањић, Зијад Грачић, Злако Витез, Томица Милановски, Вања Матујец, Иван Горан Витез, Илија Ивезић, Слободан Миловановић, Ета Бертолаци

СЕКС, ПАРТИЈСКИ НЕПРИЈАТЕЉ БРОЈ 1

Режија: Душан Сабо

Улоге: Бранко Видаковић, Велимир-Бата Живојиновић

Михајло-Миша Јанкетић, Оливера Јежина, Мето Јовановски,

Предраг Ејдус, Оливера Викторовић, Драгољуб Милосављевић-Гула, Горица Поповић,Енвер Петровци

ЉЕТО ЗА СЈЕЋАЊЕ

Режија: Бруно Гамулин

Улоге: Бранислав Лечић, Сузана Николић, Фабијан Шоваговић, Милка Подруг-Кокотовић, Лука Милас, Дора Липовчан, Реља Башић, Данко Љуштина, Звонимир Торјанац, Крунослав Шарић, Жарко Поточњак

ПОЧЕТНИ УДАРАЦ

Режија: Дарко Бајић

Улоге: Никола Којо, Драган Бјелогрлић, Анита Манчић, Драган Јовановић, Тања Венчеловска, Жарко Лаушевић, Милица Велимировић, Данило Лазовић, Горица Поповић, Михајло-Миша Јанкетић, Рената Улмански, Небојша Бакочевић, Ања Поповић

КАРНЕВАЛ, АНЂЕО И ПРАХ

Режија: Антун Врдољак

Улоге: Раде Шербеџија, Борис Дворник, Ивица Видовић, Звонимир Зоричић, Данко Љуштина, Тонко Лонза, Милка-Подруг Кокотовић, Ена Беговић, Ален Ливерић, Жарко Поточњак, Марија Кон, Бернарда Оман, Асја Поточњак, Синиша Поповић

БОЉИ ЖИВОТ

Режија: Михајло-Миша Вукобратовић

Улоге: Марко Николић, Светлана Бојковић, Лидија Вукићевић, Борис Комненић, Драган Бјелогрлић, Аљоша Вучковић, Јелисавета-Сека Саблић, Мира Фурлан, Иван Бекјарев, Радмила Савићевић, Ташко Начић, Михаило Викторовић, Власта Велисављевић

ВЕТАР У МРЕЖИ

Режија: Филип Робар Дорин

Улоге: Милан Штефе, Рене Медвешек, Роберт Пребил, Лудвиг Багари, Полона Хартман, Марко Млачник, Весна Јевникар

СТАНИЦА ОБИЧНИХ ВОЗОВА

Режија: Ненад Диздаревић

Улоге: Љиљана Међеши, Емир Хаџихафизбеговић,

Енвер Петровци, Данчо Чевревски, Божо Буњевац,

Владо Керошевић, Здравко Биоградлија,Давор Јањић, Драган Данкић, Хасија Борић, Сабрина Садиковић, Хајрудин Хоџић

ЦУБОК

Режија: Драган Николић

Улоге: Данило Лазовић, Љиљана Благојевић, Дара Џокић,

Љубомир Ћипранић, Миња Војводић, Слободан Ћустић,

Ратко Танкосић, Мелита Бихали, Ранко Ковачевић, Ненад Гвозденовић

ДЕЦЕМБАРСКЕ КИШЕ

Режија: Божо Шпрајц

Улоге: Саша Павчек, Борис Остан, Теа Глажар, Радко Полич,

Роман Кончар, Лидија Јенко, Јанез Старина, Иванка Межан,

Љерка Белак, Златко Шугман

МАСМЕДИОЛОГИЈА НА БАЛКАНУ: ДР БР. 1

Режија: Вук Бабић

Улоге: Драгомир Бојанић-Гидра, Радмила Живковић, Бранислав Лечић, Соња Савић, Петар Божовић, Маја Сабљић, Зоран Цвијановић,

Јасмина Ранковић, Георги Колојанчев, Семка Соколовић-Берток, Добривоје Рамадановић, Љиљана Шљапић, Татјана Пујин, Јелисавета Саблић, Бранко Милићевић, Петар Краљ

ПОСЛЕДЊИ КРУГ У МОНЦИ

РежијаАцо Бошковић

Улоге: Драган Николић, Весна Станојевић, Оливера Марковић, Предраг Ејдус, Јосиф Татић, Горан Султановић, Данило Лазовић, Данило-Бата Стојковић, Драган Максимовић, Сања Радмиловић, Петар Краљ, Миодраг-Мики Крстовић

ГЛУВИ БАРУТ

Режија: Бата Ченгић

Улоге: Бранислав Лечић, Мустафа Надаревић, Мира Фурлан,

Фабијан Шоваговић, Светозар Цветковић, Енвер Петровци,

Боро Стјепановић, Заим Музаферија, Радко Полич, Марко Николић, Јосип Пејаковић, Милан Штрљић, Звонко Лепетић, Зијах Соколовић, Милан Ерак

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Велимир-Бата Живојиновић

ЖИРИ

Мира Бањац, председник

Драган Кресоја, Ранко Мунитић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Бранислав Лечић

ГЛУВИ БАРУТ

ЉЕТО ЗА СЈЕЋАЊЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мирјана Јоковић

ГРАНИЦА

ВРЕМЕ ЧУДА

ЦАР КОНСТАНТИН: Светозар Цветковић

ВРЕМЕ ЧУДА

ГЛУВИ БАРУТ

Велика повеља за изузетну женску улогу: Ања Шоваговић-Деспот

СТЕЛА

Велика повеља за изузетну мушку улогу: Драган Максимовић

ВРЕМЕ ЧУДА

Повеља за мушку улогу: Марко Ратић

ГРАНИЦА

Повеља за женску улогу: Љиљана Благојевић

ЦУБОК

Награда за епизодну мушку улогу: Заим Музаферија

ГЛУВИ БАРУТ

Награда за епизодну женску улогу: Рената Улмански

ПОЧЕТНИ УДАРАЦ

Награда за дебитантску женску улогу: Анита Манчић

ПОЧЕТНИ УДАРАЦ

Награда за дебитантску мушку улогу: Лука Милас

ЉЕТО ЗА СЈЕЋАЊЕ

 

26. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 25. до 31.8. 1991. године

ПРОГРАМ

МОЈ БРАТ АЛЕКСА

Режија: Александар Јевђевић

Улоге: Бранислав Лечић, Снежана Богдановић, Александар Берчек, Алма Прица, Урош Крављача, Нада Ђуревска, Драгана Варагић, Миралем Зупчевић, Гојко Шантић, Драган Јовичић

STAND BY

Режија: Чеда Веселиновић

Улоге: Бранислав Зеремски, Срђан Пешић, Иван Катић, Ђурђија Цветић, Саво Радовић, Ирена Степић, Дубравка Остојић, Елизабета Ђоревска, Милош Трифуновић, Мирјана Бјегојевић, Пеђа Бјелац, Драган Зарић, Михајло-Бата Паскаљевић

ПРАЗНИК У САРАЈЕВУ

Режија: Бењамин Филиповић

Улоге: Мустафа Надаревић, Слободан Ћустић-Алија, Оливера Марковић, Мирсад Тука, Зорица Васојевић, Миралем Зупчевић, Шпела Розин, Снежана Мартиновић, Семка Соколовић, Енвер Петровци

ТЕТОВИРАЊЕ

Режија: Столе Попов

Улоге: Мето Јовановски, Љиљана Међеши, Стојан-Стојан-Столе Аранђеловић, Светозар Цветковић, Благоја Чоревски, Заим Музаферија, Данчо Чевревски, Петар Арсовски, Кирил Поп Христов, Зоран Цвијановић, Јовица Михајловски, Александар Чамински

БРАЧНА ПУТОВАЊА

Режија: Ратко Орозовић

Улоге: Вицко Руић, Велимир-Бата Живојиновић, Боро Стјепановић, Шпела Розин, Сања Вејновић, Миленко Ђедовић, Ружица Сокић,

Јасна Бери, Стево Жигон, Татјана Жерајић, Љиљана Ђурић,

Заим Музаферија, Инес Фанчовић, Бранко Личен, Небојша Вељовић, Бранка Пујић

ВИРЏИНА

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Миодраг Кривокапић, Ина Гогалова, Слободан Миловановић, Марта Келер, Игор Бјелан, Вјенцеслав Капурал, Слађана Бебић

СВЕМИРЦИ СУ КРИВИ ЗА СВЕ

Режија: Зоран Чалић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Боро Стјепановић, Коле Ангеловски, Нада Блам, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Никола Симић, Богољуб Петровић, Богдан Михајловић

НОЋ У КУЋИ МОЈЕ МАЈКЕ

Режија: Жарко Драгојевић

Улоге: Игор Первић, Зумрета Ибрахимовић, Љубиша Самарџић, Даница Максимовић, Стојан-Столе Аранђеловић, Петар Божовић, Славко Штимац, Оља Бећковић, Душан Јанићијевић, Иван Бекјарев

МАЛА

Режија: Предраг Антонијевић

Улоге: Мирјана Јоковић, Мирјана Карановић, Данило Лазовић,

Драган Максимовић, Срђан Тодоровић, Љубиша Самарџић,

Рената Улмански, Предраг-Пепи Лаковић, Бора Тодоровић, Маја Сабљић, Предраг Ејдус

СВЕТО МЕСТО

Режија: Ђорђе Кадијевић

Улоге: Драган Јовановић, Бранка Пујић, Александар Берчек, Мира Бањац, Данило Лазовић, Маја Сабљић, Радош Бајић, Предраг Милетић, Душан Јанићијевић, Драган Петровић, Игор Первић

ИКОНА `91

Режија: Стојан Стојчић

Улоге: Танасије Узуновић, Неда Арнерић, Петар Божовић, Ненад Нединић, Душан Јанићијевић, Даница Максимовић, Милутин-Мима Караџић, Жарко Лаушевић, Елизабета Ђоревска, Љуба Ћипранић, Гојко Шантић, Снежана Савић, Мелита Бихаљи, Данило-Бата Стојковић, Велимир-Бата Живојиновић, Јозеф Поцик

ОРИГИНАЛ ФАЛСИФИКАТА

Режија: Драган Кресоја

Улоге: Лазар Ристовски, Жарко Лаушевић, Снежана Богдановић, Велимир-Бата Живојиновић, Драган Николић, Душан Јакшић,

Неда Арнерић, Небојша Бакочевић, Ружица Сокић, Иван Клеменц

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Владан Живковић

ЖИРИ

Станислава Пешић, председник

Славољуб Стефановић-Раваси, Зоран Бечић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Мето Јовановски

ТЕТОВИРАЊЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мирјана Јоковић

МАЛА

ЦАР КОНСТАНТИН: Миодраг Кривокапић

ВИРЏИНА

Велика повеља за изузетну женску улогу: Мирјана Карановић

МАЛА

Велика повеља за изузетну мушку улогу: Срђан Тодоровић

МАЛА

Повеља за женску улогу: Снежана Богдановић

МОЈ БРАТ АЛЕКСА

ОРИГИНАЛ ФАЛСИФИКАТА

Повеља за мушку улогу: Данило Лазовић

МАЛА

Награда за епизодну женску улогу: Љиљана Међеши

ТЕТОВИРАЊЕ

Награда за епизодну мушку улогу: Зоран Цвијановић

ТЕТОВИРАЊЕ

Награда за дебитантску женску улогу: Ина Гогалова

ВИРЏИНА

Награда за дебитантску мушку улогу: Мирсад Тука

ПРАЗНИК У САРАЈЕВУ

 

27. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 22. до 29. 8. 1992. године

ПРОГРАМ

ДЕЗЕРТЕР

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Раде Шербеџија, Радош Бајић, Рената Улмански,

Горица Поповић, Милена Павловић, Марина Марковић, Мирко Бабић, Душан Јанићијевић, Бранко Цвејић, Кристина Вукићевић

ЈЕВРЕЈИ ДОЛАЗЕ

Режија: Првослав Марић

Улоге: Мето Јовановски, Слободан Ћустић, Мирослава Кмеч, Горан Шушљик, Ивица Хајтл, Александра Плескоњић-Илић, Младен Андрејевић, Жива Марков, Ивана Пејчић

МИ НИСМО АНЂЕЛИ

Режија: Срђан Драгојевић

Улоге: Никола Којо, Милена Павловић, Бранка Катић, Срђан Тодоровић, Урош Ђурић, Соња Савић, Зоран Цвијановић, Предраг-Мики Манојловић, Весна Тривалић, Богдан Диклић, Ева Рас, Станислава Пешић, Слободан Нинковић

ТИТО И ЈА

Режија: Горан Марковић

Улоге: Димитрије Војнов, Лазар Ристовски, Аница Добра,

Предраг-Мики Манојловић, Оливера Марковић, Раде Марковић, Воја Брајовић, Богдан Диклић, Љиљана Драгутиновић, Драган Николић, Миливоје-Мића Томић, Весна Тривалић, Душан Јакшић, Илија Башић, Милена Вукосав, Милутин Дапчевић

ВЕЛИКА ФРКА

Режија: Милан Јелић

Улоге: Драган Николић, Оливера Марковић, Миливоје-Миливоје-Мића Томић, Радмила Живковић, Оливера Јежина, Велимир-Бата Живојиновић, Јован Јанићијевић-Јанаћко-Јанаћко, Андријана Кецојевић, Ксенија Јанићијевић, Даница Марковић, Игор Первић, Ева Рас, Владимир Перишић, Растислава Гачић

ТАНГО АРГЕНТИНО

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Мија Алексић, Предраг-Мики Манојловић, Ина Гогалова, Рахела Ферари, Предраг-Пепи Лаковић, Миливоје-Миливоје-Мића Томић,

Никола Жарковић, Чарна Манојловић, Ружица Сокић,

Михајло-Бата Паскаљевић, Предраг Ејдус, Љубица Ковић,

Љиљана Јовановић, Светозар Цветковић, Оливера Викторовић

ПОЛИЦАЈАЦ СА ПЕТЛОВОГ БРДА

Режија: Михајло-Миша Вукобратовић

Улоге: Љубиша Самарџић, Милена Дравић, Светлана Бојковић,

Маја Сабљић, Неда Арнерић, Бранка Катић, Зоран Цвијановић,

Никола Којо, Горан Султановић, Никола Милић, Љиљана Благојевић, Милутин-Мима Караџић, Слободан Нинковић, Јелица Сретеновић, Жика Миленковић, Марко Стојиљковић, Тијана Вукотић,

Катарина Радивојевић, Мики Мићовић, Десимир Станојевић

БУЛЕВАР РЕВОЛУЦИЈЕ

Режија: Владимир Блажевски

Улоге: Бранислав Лечић, Миралем Зупчевић, Бојана Маљевић, Анита Манчић, Оливера Марковић, Душан Јанићијевић, Капиталина Ерић, Уликс Фехмиу, Фарук Беголи, Драган Петровић, Мирољуб Лешо, Енвер петровци, Марија Саватић, Миња Војводић, Милорад Јевђенијевић, Љиљана Јовановић, Боривоје Кандић

ТЕСНА КОЖА 4

Режија: Милан Живковић

Улоге: Никола Симић, Милан Гутовић, Ружица Сокић,

Оливера Марковић, Воја Брајовић, Јелица Сретеновић,

Даница Максимовић, Слободан Нинковић, Гојко Балетић,

Власта Велисављевић, Милутин-Мима Караџић, Никола Којо

Лора Орловић, Александар Тодоровић, Ташко Начић, Весна Малохоџић-Чермак, Звонко Миленковић, Оливера Викторовић, Михајло-Бата Паскаљевић

УВОД У ДРУГИ ЖИВОТ

Режија: Милош Радивојевић

Улоге: Александар Берчек, Зоран Цвијановић, Соња Савић,

Предраг Ејдус, Драгомир Чумић-Чума, Саша Кузмановић

ДАМА КОЈА УБИЈА

Режија: Зоран Чалић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Боро Стјепановић,

Коле Ангеловски, Нада Блам, Јован Јанићијевић-Јанаћко, Снежана Савић, Драгомир Бојанић-Гидра, Слободан Нинковић, Љиљана Шљапић, Звонко Миленковић, Зорица Атанасовска, Ратко Танкосић,

Миња Војводић

ПРОКЛЕТА ЈЕ АМЕРИКА (омнибус)

РУЖИНА ОСВЕТА

Режија: Алеш Курт

Улоге: Слободан Ћустић, Давор Дујмовић, Бранка Пујић, Саша Петровић, Танасије Узуновић, Весна Тривалић, Божидар Буњевац,

Емир Хаџихафизбеговић, Заим Музаферија, Суада Каришик,

Јасна Бери-Маринић, Душица Жегарац

ШАНГАРЕПО ТИ НЕ РАСТЕШ ЛЕПО

Режија: Слободан Скерлић

Улоге: Енвер Петровци, Богдан Диклић, Борис Комненић,

Предраг-Пепи Лаковић, Жељка Цвјетан-Гортински, Уликс Фехмиу,

Милан Ерак, Марко Бачовић, Жељко Митровић

КРОЗ ПРАШУМЕ ЈУЖНЕ АМЕРИКЕ

Режија: Марко Маринковић

Улоге: Владица Милосављевић, Душанка Стојановић,

Велимир-Бата Живојиновић, Милутин-Мима Караџић,

Дубравко Јовановић, Јован Јанићијевић-Јанаћко-Јанаћко, Ратко Танкосић

ЖИКИНА ЖЕНИДБА

Режија: Зоран Чалић

Улоге: Драгомир-Гидра Бојанић, Марко Тодоровић, Јелена Јовановић, Оливера Марковић, Радмила Савићевић, Оливера Митровић,

Снежана Савић, Зорица Атанасовска, Весна Чипчић, Вука Дунђеровић

ЦРНИ БОМБАРДЕР

Режија: Дарко Бајић

Улоге: Драган Бјелогрлић, Аница Добра, Срђан Тодоровић, Драган Максимовић, Петар Божовић, Катарина Жутић, Данило-Бата Стојковић, Богдан Диклић, Жарко Лаушевић, Драган Николић, Наташа Лучанин, Богдан Тирнанић, Ненад Рацковић, Драган Јовановић, Небојша Бакочевић, Горан Радаковић, Уликс Фехмиу, Игор Первић, Ненад Перван

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Владан Живковић

ЖИРИ

Љиљана Крстић, председник

Жарко Драгојевић, Стеван-Баја Гардиновачки, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Мија Алексић

ТАНГО АРГЕНТИНО

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Аница Добра

ЦРНИ БОМБАРДЕР

ЦАР КОНСТАНТИН: Александар Берчек

УВОД У ДРУГИ ЖИВОТ

Повеља за изузетну мушку улогу: Радош Бајић

ДЕЗЕРТЕР

Лазар Ристовски

ТИТО И ЈА

Повеља за изузетну женску улогу: Бранка Катић

МИ НИСМО АНЂЕЛИ

Бојана Маљевић

БУЛЕВАР РЕВОЛУЦИЈЕ

Награда за епизодну женску улогу: Весна Тривалић

ТИТО И ЈА

Награда за епизодну мушку улогу: Петар Божовић

ЦРНИ БОМБАРДЕР

Награда за дебитантску улогу: Милена Павловић

МИ НИСМО АНЂЕЛИ

 

28.Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 20. до 26.8. 1993. године

ПРОГРАМ

ПУН МЕСЕЦ НАД БЕОГРАДОМ

Режија: Драган Кресоја

Улоге: Драган Бјелогрлић, Ружица Сокић, Раде Марковић, Велимир- Бата Живојиновић, Небојша Бакочевић, Слободан Николић, Ирена Мичијевић, Љиљана Драгутиновић

БОЉЕ ОД БЕКСТВА

Режија: Мирослав Лекић

Улоге: Жарко Лаушевић, Клер Бекман, Александар Берчек, Бранислав-Цига Јеринић, Мирјана Карановић, Зоран Цвијановић, Стево Жигон, Даница Максимовић, Бранко Цвејић, Јосиф Татић, Зорица Атанасовска

ВИЗАНТИЈСКО ПЛАВО

Режија: Драган Маринковић

Улоге: Катарина Жутић, Лазар Ристовски, Уликс Фехмиу, Срђан Тодоровић, Димитрије Војнов, Даница Ристовски, Јосиф Татић

ДЕВОЈКА С ЛАМПОМ

Режија: Милош Радивојевић

Улоге: Маја Сабљић, Љуба Тадић, Љубивоје Тадић, Олга Савић, Ирфан Менсур, Богдан Диклић, Александар Берчек, Тихомир Арсић

КНЕДЛЕ СА ШЉИВАМА

Режија: Славенко Салетовић

Улоге: Миливоје-Мића Томић, Рената Улмански, Александар Берчек,

Ружица Сокић, Дара Џокић, Иван Бекјарев, Роберт Колар,

Љиљана Драгутиновић

ТРИ КАРТЕ ЗА ХОЛИВУД

Режија: Божидар Николић

Улоге: Бранислав Лечић, Весна Станојевић, Богдан Диклић, Љубиша Самарџић, Велимир-Бата Живојиновић, Неда Арнерић, Бранислав Цига Јеринић, Петар Банићевић, Јосиф Татић, Данило Лазовић, Милутин-Мима Караџић, Весна Чипчић, Слободан Ћустић, Драган Николић, Данило Николић, Милош Кодемо

БРОД ПЛОВИ ЗА ШАНГАЈ

Режија: Милош Радовић

Улоге: Весна Тривалић, Светислав Гонцић, Снежана Богдановић, Бранка Пујић, Бранимир Брстина, Богдан Диклић, Милутин Дапчевић, Милан Штрљић, Љиљана Драгутиновић, Александар Берчек, Весна Станојевић

КАЖИ ЗАШТО МЕ ОСТАВИ

Режија: Олег Новковић

Улоге: Жарко Лаушевић, Милица Михајловић, Љубиша Самарџић, Катарина Гојковић, Драган Јовановић, Владан Дујовић, Данило-Бата Стојковић, Стево Жигон, Рахела Ферари, Никола Пејаковић, Предраг-Пепи Лаковић, Славко Штимац

РУСКИ ЦАР

Режија: Чедомир Петровић

Улоге: Миодраг Петровић-Чкаља, Мира Бањац, Милутин Бутковић, Снежана Никшић, Љиљана Стјепановић, Бранка Веселиновић, Марко Баћовић, Душан Радовић, Богосава Никшић-Бјелић

ГОРИЛА СЕ КУПА У ПОДНЕ

Режија: Душан Макавејев

Улоге: Светозар Цветковић, Анита Манчић, Петар Божовић, Ева Рас, Давор Јањић

РАЈ

Режија: Петар Зец

Улоге: Тихомир Станић, Небојша Глоговац, Данило Лазовић, Ружица Сокић, Ивана Жигон, Владица Милосављевић, Горан Султановић, Предраг-Пепи Лаковић, Петар Краљ, Миливоје-Мића Томић, Миленко Павлов, Ђурђија Цветић, Вера Дедовић, Влада Јефтовић, Жика Миленковић, Михајло-Бата Паскаљевић, Синиша Ћопић, Рената Улмански, Соња Јауковић, Наташа Лучанин, Мира Бањац, Милутин Бутковић, Гордана Бјелица

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Владан Живковић

ЖИРИ

Љиљана Благојевић, председник

Јован Ранчић, Танасије Узуновић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Жарко Лаушевић

БОЉЕ ОД БЕКСТВА

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Катарина Жутић

ВИЗАНТИЈСКО ПЛАВО

ЦАР КОНСТАНТИН: Лазар Ристовски

ВИЗАНТИЈСКО ПЛАВО

Повеља за изузетну женску улогу: Ружица Сокић

ПУН МЕСЕЦ НАД БЕОГРАДОМ

МилицаМихајловић

КАЖИ ЗАШТО МЕ ОСТАВИ

Повеља за изузетну мушку улогу: Светозар Цветковић

ГОРИЛА СЕ КУПА У ПОДНЕ

Награда за епизодну женску улогу: Рената Улмански

БОЉЕ ОД БЕКСТВА

Неда Арнерић

ТРИ КАРТЕ ЗА ХОЛИВУД

Награда за епизодну мушку улогу: Бранислав-Цига Јеринић

ТРИ КАРТЕ ЗА ХОЛИВУД

Александар Берчек

БОЉЕ ОД БЕКСТВА

Награда за дебитантску улогу: Роберт Колар

КНЕДЛЕ СА ШЉИВАМА

 

29. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 20. до 25.8. 1994. године

ПРОГРАМ

СЕОБЕ

Режија: Александар-Саша Петровић

Улоге: Автандил Махарадзе, Изабел Ипер, Ришар Бери, Драган Николић, Петар Божовић, Раде Марковић, Бернар Блије, Стојан-Столе Аранђеловић, Љубомир Ћипранић, Ружица Сокић, Предраг-Мики Манојловић, Аљоша Вучковић, Јелица Сретеновић, Ивица Пајер, Младен Крстевски, Ерланд Јозефсон, Добрица Јовановић

СКЕРЦО

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Драго Чумић, Мирчета Вујичић, Лидија Боричић, Михајло Ал. Поповић, Милан Ајваз, Меланија Бугарино, Дуја Вујисић, Ирена Просен

БИЋЕ БОЉЕ

Режија: Милан Живковић

Улоге: Драган Николић, Маја Сабљић, Слободан-Бода Николић, Бранка Катић, Оливера Марковић, Богдан Диклић, Бранко Цвејић, Никола Којо, Боро Стјепановић, Неда Арнерић, Бранка Пујић, Јелисавета-Сека Саблић, Драган Јовановић, Дубравко Јовановић, Зоран Цвијановић, Драган Зарић, Јелица Сретеновић, Даница Максимовић, Мирослав Бјелић, Власта Велисављевић, Предраг-Прежа Милинковић, Михајло-Бата Паскаљевић

НАЈВИШЕ НА СВЕТУ ЦЕЛОМ

Режија: Карољ Вичек

Улоге: Стеван-Баја Гардиновачки, Тихомир Илић, Александра Плескоњић-Илић, Владислав Каћански, Добрила Шокица, Велимир-Бата Животић, Стеван Шалајић, Ева Рас

ИЛИ КАКО ВАМ ДРАГО

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Владица Милосављевић, Бранимир Брстина

СУЗА И ЊЕНЕ СЕСТРЕ

Режија: Зоран Чалић

Улоге: Марта Келер, Игор Первић, Милена Драгић, Данило Лазовић, Предраг-Пепи Лаковић, Душан Тадић, Предраг Милинковић, Јелена Миљковић, Аника Самарџић, Владимир Михајловић, Душан Чавић, Урош Урошевић

ДНЕВНИК УВРЕДА `93

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Вера Чукић, Марко Николић, Миливоје-Мића Томић, Власта Велисављевић, Милутин Бутковић, Оливера Марковић, Богдан Диклић, Мира Бањац, Миодраг-Мики Крстовић

КОЦКАР

Режија: Иван Ракиџић

Улоге: Милан Богуновић, Весна Тривалић, Предраг Ејдус, Олга Спиридоновић, Миодраг-Мргуд Радовановић, Тања Бошковић, Милан Михајловић

НИ НА НЕБУ НИ НА ЗЕМЉИ

Режија: Милош Радивојевић

Улоге: Светозар Цветковић, Зоран Цвијановић, Бранислав Лечић, Бојана Маљевић, Сандра Родић, Драган Јовановић, Дејан Матић, Драган Николић, Александар Берчек, Маја Сабљић, Богдан Диклић, Драган Зарић, Јосиф Татић, Мугза Антоан, Бранка Пујић, Миодраг-Миодраг-Мики Крстовић, Соња Савић, Горан Даничић, Жарко Милутиновић, Иван Зарић

КРЕНИ ПРЕМА МЕНИ

Режија: Слободан Шћепановић

Улоге: Данило Лазовић, Љиљана Благојевић, Оливера Марковић, Драгана Дукић, Бранка Секуловић, Миро Перовић, Пупо Абдомаровић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Владан Живковић

ЖИРИ

Љиљана Међеши, председник

Миомир-Мики Стаменковић, Иван Бекјарев, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Стеван-Баја Гардиновачки

НАЈВИШЕ НА СВЕТУ ЦЕЛОМ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Вера Чукић

ДНЕВНИК УВРЕДА `93

ЦАР КОНСТАНТИН: Светозар Цветковић

НИ НА НЕБУ НИ НА ЗЕМЉИ

Повеља за изузетну женску улогу: Владица Милосављевић

ИЛИ КАКО ВАМ ДРАГО

Повеља за изузетну мушку улогу: Марко Николић

ДНЕВНИК УВРЕДА `93

Награда за епизодну женску улогу: Александра Плескоњић-Илић

НАЈВИШЕ НА СВЕТУ ЦЕЛОМ

Награда за епизодну мушку улогу: Миливоје-Мића Томић

ДНЕВНИК УВРЕДА `93

Награда за дебитантску улогу: Милан Богуновић

КОЦКАР

 

30.Фестивал глумачких остварења југословенског играног филм - Филмски сусрети – Ниш, од 21. до 26.8. 1995. године

ПРОГРАМ

ПОДЗЕМЉЕ

Режија: Емир Кустурица

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Лазар Ристовски, Мирјана Јоковић, Славко Штимац, Срђан Тодоровић, Мирјана Карановић, Милена Павловић, Данило-Бата Стојковић, Бора Тодоровић, Давор Дујмовић, Бранислав Лечић, Драган Николић, Петар Краљ, Бранко Цвејић, Елизабета Ђоревска, Ерол Кадић

ТЕРАСА НА КРОВУ

Режија: Гордан Михић

Улоге: Петар Божовић, Марко Николић, Ивана Михић, Данило-Бата Стојковић, Нада Секулић, Милош Кодемо

ВЕЧИТА СЛАВИНА

Режија: Мирјана Вукомановић

Улоге: Танасије Узуновић, Предраг-Пепи Лаковић, Јасмина Ранковић, Драгана Мркић, Ивана Жигон, Тихомир Станић, Небојша Кундачина, Слободан Ћустић, Младен Нелевић

ПАКЕТ АРАНЖМАН (омнибус)

МАЧО ТРИП

Режија: Иван Стефановић

Улоге: Растко Лупуловић, Милица Михајловић, Ненад Јездић

НОЋ БЕЗ СНА

Режија: Дејан Зечевић

Улоге: Бојан Жировић, Милена Павловић, Богдан Диклић,

Бранислав Зеремски

ХЕРЦ МИНУТА

Режија: Срдан Голубовић

Улоге: Борис Миливојевић, Александра Милковић, Зоран Цвијановић

СИМПАТИЈА И АНТИПАТИЈА

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Милица Михајловић, Михајло-Миша Јанкетић, Јелица Сретеновић, Предраг Ејдус, Тамара Вучковић, Горан Даничић, Војин Ћетковић, Тихомир Станић, Раде Марковић, Петар Краљ, Власта Велисављевић, Радмила Савићевић, Боривоје Кандић, Јасмина Ранковић

АТЕНТАТ (КРАЈ ДИНАСТИЈЕ ОБРЕНОВИЋ)

Режија: Сава Мрмак

Улоге: Љиљана Благојевић, Тихомир Станић, Миодраг Кривокапић, Небојша Дугалић, Андреј Срећковић, Владан Гајовић, Синиша Ћопић, Јелица Сретеновић, Миодраг Крстовић, Душан Јанићијевић, Иван Бекјарев, Бојана Маљевић, Мирко Бабић, Бранислав Јеринић, Аљоша Вучковић, Марко Николић, Лепомир Ивковић, Стево Жигон, Миодраг Радовановић, Мирко Петковић, Данило Лазовић, Божидар Стошић, Небојша Љубишић, Андрија Маричић, Душан Почек, Александар Јотуровић

ТАМНА ЈЕ НОЋ

Режија: Драган Кресоја

Улоге: Драган Мићановић, Бранка Катић, Ненад Јездић, Предраг Ејдус, Јелисавета Саблић, Ружица Сокић, Марко Николић, Предраг-Пепи Лаковић, Весна Станојевић, Зоран Цвијановић, Велимир-Бата Живојиновић, Весна Пећанац

ВУКОВАР, ЈЕДНА ПРИЧА

Режија: Боро Драшковић

Улоге: Мирјана Јоковић, Борис Исаковић, Моника Ромин, Светлана Бојковић, Предраг Ејдус, Душица Жегарац, Михајло-Миша Јанкетић

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

Режија: Горан Марковић

Улоге: Воја Брајовић, Драган Николић, Гордана Гаџић,

Данило-Бата Стојковић, Оливера Марковић, Раде Шербеџија,

Весна Тривалић, Богдан Диклић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Татјана Бошковић, председник

Дарко Бајић, Светислав Гонцић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Лазар Ристовски

ПОДЗЕМЉЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мирјана Јоковић

ВУКОВАР, ЈЕДНА ПРИЧА

ЦАР КОНСТАНТИН: Предраг-Мики Манојловић

ПОДЗЕМЉЕ

Повеља за изузетну женску улогу: Милица Михајловић

ПАКЕТ АРАНЖМАН

Повеља за изузетну мушку улогу: Славко Штимац

ПОДЗЕМЉЕ

Награда за епизодну женску улогу: Оливера Марковић

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

Награда за епизодну мушку улогу: Бранислав Зеремски

УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА

ПАКЕТ АРАНЖМАН

Награда за дебитантску улогу: Растко Лупуловић

ПАКЕТ АРАНЖМАН

 

31.Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 27.8. до 1.9.1996. године

ПРОГРАМ

ТУЂА АМЕРИКА

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Том Конти, Марија Казарес, Сергеј Трифуновић, Зорка Манојловић, Хозе Рамон Розарио, Лени Флаерти, Михалис Јанатос, Мајкл Вилис, Предраг Ејдус, Чиачинг Ниу, Аниеела Стојковић, Лазар Калмић, Ананда Елис, Џон Норман Томас, Џонатан Пек, Јан Ши, Миу, Анибал Љерас, Аи Ја, Шуаин Хуи, Лои Гаоли, Доминик Лазаки, Роберт Франц, Хуан Родригез Вила

РОЂЕНИ СЈУТРА

Режија: Драшко Ђуровић

Улоге: Растко Јанковић, Андријана Виденовић, Ђорђе Давид, Милица Милша, Мирко Влаховић, Маја Новељић, Миодраг Радовановић, Цица Павловић, Славиша Чуровић, Сандра Ногић, Јасмина Ђорђевић

ГОСПОЂА КОЛОНТАЈ

Режија: Слободан Радовић

Улоге: Рада Ђуричин, Слободан Ћустић, Михајло-Миша Јанкетић, Радослав Миленковић, Феђа Стојановић, Марица Вулетић, Слободан Бештић, Бојана Зечевић

ТРЕЋА СРЕЋА

Режија: Драгослав Лазић

Улоге: Радош Бајић, Велимир-Бата Живојиновић, Ања Поповић, Никола Симић, Милена Дравић, Душко Војновић, Анита Лазић, Љубомир Ћипранић, Мирољуб Лешо, Душан Јанићијевић,

Драгољуб-Гула Милосављевић, Владан Живковић, Аленка Ранчић, Оливера Викторовић, Божидар Павићевић-Лонга

НЕЧИСТА КРВ

Режија: Стојан Стојчић

Улоге: Маја Стојановић, Љуба Тадић, Раде Шербеџија, Мето Јовановски, Душица Жегарац, Филип Гајић, Неда Арнерић

ИВАН

Режија: Ратиборка-Дуда Ћерамилац

Улоге: Александар Станковић, Владица Милосављевић, Данило Лазовић, Миодраг Кривокапић, Соња Савић, Власта Велисављевић

УБИСТВО С ПРЕДУМИШЉАЈЕМ

Режија: Горчин Стојановић

Улоге: Бранка Катић, Небојша Глоговац, Ана Софреновић, Сергеј Трифуновић, Драган Мићановић, Раде Марковић, Љубиша Самарџић, Радослав Миленковић, Аљоша Вучковић, Нада Блам, Данило-Бата Стојковић, Светозар Цветковић, Предраг Ејдус, Раде Марковић-млађи, Јелена Иванишевић

СВЕ ЋЕ ТО НАРОД ПОЗЛАТИТИ

Режија: Дејан Ћорковић

Улоге: Петар Краљ, Борис Комненић, Љиљана Драгутиновић, Каћа Вићентијевић, Горан Султановић, Љубивоје Тадић, Иван Бекјарев, Данило Лазовић, Соња Јауковић, Драгомир Фелба, Боривоје Кандић, Драгомир Чумић-Чума, Љубомир Ћипранић, Михајло-Миша Јанкетић, Владан Гајовић

ЛЕПА СЕЛА ЛЕПО ГОРЕ

Режија: Срђан Драгојевић

Улоге: Драган Бјелогрлић, Никола Којо, Зоран Цвијановић, Драган Максимовић, Милорад Мандић, Драган Петровић, Велимир-Бата Живојиновић, Никола Пејаковић, Лиза Монкур

ЗЛА ЖЕНА

Режија: Петар Зец

Улоге: Александар Берчек, Весна Тривалић, Александар Матић, Бранка Катић, Данијела Кузмановић, Владан Гајовић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Светлана Бојковић, председник

Бранислав Лечић, Младен Нелевић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix ЋЕЛЕ КУЛА: Драган Бјелогрлић

ЛЕПА СЕЛА ЛЕПО ГОРЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Бранка Катић

УБИСТВО С ПРЕДУМИШЉАЈЕМ

ЦАР КОНСТАНТИН: Небојша Глоговац

УБИСТВО С ПРЕДУМИШЉАЈЕМ

Повеља за изузетну женску улогу: Ана Софреновић

УБИСТВО С ПРЕДУМИШЉАЈЕМ

Повеља за изузетну мушку улогу: Никола Којо

ЛЕПА СЕЛА ЛЕПО ГОРЕ

Награда за епизодну женску улогу: Зорка Манојловић

ТУЂА АМЕРИКА

Награда за епизодну мушку улогу: Драгомир Фелба

СВЕ ЋЕ ТО НАРОД ПОЗЛАТИТИ

Награда за дебитантску улогу: Растко Јанковић

РОЂЕНИ СЈУТРА

32. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 25. до 30.8.1997. године

ПРОГРАМ

БАЛКАНСКА ПРАВИЛА

Режија: Дарко Бајић

Улоге: Лазар Ристовски, Бранислав Лечић, Ана Софреновић,

Анђела Гереку, Александар Берчек, Драган Бјелогрлић,

Слободан Ћустић, Никола Којо, Данило-Бата Стојковић,

Велимир-Бата Живојиновић, Тања Бошковић

БУЂЕЊЕ ПРОЛЕЋА (ФЛЕШБЕК)

Режија: Гордана Бошков

Улоге: Небојша Дугалић, Тања Бошковић, Иван Бекјарев, Даница Максимовић, Бранко Ђурић, Љиљана Седлар, Дијана Шпорчић, Милица Мисић

ТРИ ЛЕТЊА ДАНА

Режија: Мирјана Вукомановић

Улоге: Славко Штимац, Мирјана Јоковић, Срђан Тодоровић, Милена Дравић, Мирјана Карановић, Петар Божовић, Предраг-Пепи Лаковић, Бранислав Зеремски, Иван Зарић, Драган Вујић, Ненад Јездић, Славко Симић, Слободан Нинковић, Љубомир Ћипранић, Марко Бачовић, Анђелка Вулић, Лука Дејановић

ДО КОСКЕ

Режија: Слободан Скерлић

Улоге: Лазар Ристовски, Никола Ђуричко, Небојша Глоговац, Бојана Маљевић, Борис Миливојевић, Никола Којо, Горан Султановић, Владан Дујовић, Весна Тривалић, Зоран Цвијановић, Мира Баљац, Слободан Ћустић, Драган Зарић, Небојша Бакочевић, Горан Радаковић

ТАНГО ЈЕ ТУЖНА МИСАО КОЈА СЕ ПЛЕШЕ

Режија: Младомир-Пуриша Ђорђевић

Улоге: Љуба Тадић, Ана Софреновић, Соња Савић, Драган Мићановић, Светозар Цветковић, Војислав Брајовић, Радмила Живковић, Драго Чума, Тамара Вучковић, Љиљана Крстић, Војин Ћетковић, Драган Јовановић, Бранка Пујић

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

Режија: Петар Зец

Улоге: Весна Чипчић, Тихомир Арсић, Ружица Сокић, Наташа Шолак, Небојша Глоговац, Стеван-Баја Гардиновачки, Ксенија Зеленовић, Миливоје-Мића Томић, Драгиша Милојковић, Предраг-Пепи Лаковић, Михајло-Бата Паскаљевић, Милана Вранешевић

JУГОФИЛМ

Режија: Горан Ребић

Улоге: Михаел Јовановић, Мераб Нинидзе, Ева Матес, Љубиша Самарџић, Салко Шарић, Тамара Шимуновић

ЉУБАВ, ЖЕНИДБА, УДАДБА

Режија: Радомир Шарановић

Улоге: Предраг Ејдус, Милена Дравић, Петар Краљ, Вера Дедовић, Борис Миливојевић, Олга Одановић, Марко Николић,

Јелисавета- Сека Саблић, Тамара Вучковић, Драган Мићановић, Ана Софреновић, Свјетлана Кнежевић,

НАША ЕНГЛЕСКИЊА

Режија: Слободан Радовић

Улоге: Ана Софреновић, Љиљана Крстић, Татјана Лукјанова, Исидора Минић, Александар Срећковић, Небојша Кундачина, Феђа Стојановић, Томислав Трифуновић, Владан Савић, Миња Филиповић, Маријана Петровић, Ксенија Зеленовић

ПТИЦЕ КОЈЕ НЕ ПОЛЕТЕ

Режија: Петар Лаловић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Неда Арнерић, Миодраг Кривокапић, Петар Краљ, Михајло-Бата Паскаљевић, Светлана Бојковић, Јелена Јовановић-Жигон, Милан Шпичек, Ивана Шурдић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Љиљана Драгутиновић, председник

Анита Манчић, Тихомир Станић, чланови

НАГРАДЕ

*Grand Prix НАИСА: Велимир-Бата Живојиновић

ПТИЦЕ КОЈЕ НЕ ПОЛЕТЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Мирјана Јоковић

ТРИ ЛЕТЊА ДАНА

ЦАР КОНСТАНТИН: Никола Ђуричко

ДО КОСКЕ

Повеља за изузетну женску улогу: Ана Софреновић

ТАНГО ЈЕ ТУЖНА МИСАО КОЈА СЕ ПЛЕШЕ

Повеља за изузетну мушку улогу: Лазар Ристовски

БАЛКАНСКА ПРАВИЛА

Награда за епизодну мушку улогу: Данило-Бата Стојковић

БАЛКАНСКА ПРАВИЛА

Награда за епизодну женску улогу: Јелисавета-Сека Саблић

ЉУБАВ, ЖЕНИДБА, УДАДБА

Награда за дебитантску улогу: Драгиша Милојковић

ПОКОНДИРЕНА ТИКВА

* Од ове године, GRAND PRIX носи назив НАИСА.

 

33. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 25. до 30.8. 1998. године

ПРОГРАМ

РАНЕ

Режија: Срђан Драгојевић

Улоге: Душан Пекић, Милан Марић, Предраг-Мики Манојловић, Драган Бјелогрлић, Бранка Катић, Никола Којо, Весна Тривалић,

Зорка Манојловић, Горица Поповић, Данило-Бата Стојковић,

Феђа Стојановић

КУПИ МИ ЕЛИОТА

Режија: Дејан Зечевић

Улоге: Никола Којо, Ивана Михић, Драган Бјелогрлић,

Милорад Мандић-Манда, Велимир-Бата Живојиновић, Небојша Илић

ТРИ ПАЛМЕ ЗА ДВЕ БИТАНГЕ И РИБИЦУ

Режија: Радивоје Андрић

Улоге: Срђан Тодоровић, Дубравка Мијатовић, Горан Радаковић, Милорад Мандић-Манда, Мирјана Карановић, Ненад Јездић, Горица Поповић

ЛАЈАЊЕ НА ЗВЕЗДЕ

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Драган Мићановић, Наташа Шолак, Никола Ђуричко, Велимир-Бата Живојиновић, Никола Симић, Весна Тривалић,

Драган Јовановић, Богдан Диклић, Александар Берчек, Исидора Минић

ПОВРАТАК ЛОПОВА

Режија: Мирослав Лекић

Улоге: Маја Сабљић, Војислав Брајовић, Бранимир Брстина,

Бранко Видаковић, Дара Џокић, Дарко Томовић, Данило Лазовић

РАСКРШЋЕ (омнибус)

ВАЖНО ЈЕ ДА СИ ТУ

Режија: Татјана Брзаковић

Улоге: Тања Жерајић, Војин Ћетковић, Михаило Лађевац

30. ПРАВИЛО

Режија: Милош Петричић

Улоге: Борис Миливојевић, Бојана Ковачевић, Горан Радаковић

МАЂИЈА

Режија: Нарциса Даријевић

Улоге: Бојан Ивић, Ирена Мичијевић, Оливера Марковић, Бора Тодоровић, Иван Јевтовић

СПАСИТЕЉ

Режија: Предраг-Гага Антонијевић

Улоге: Денис Квејд, Наташа Нинковић, Настасја Кински, Стелан Скарсгард, Паскал Ролин, Кетлин Фостер, Миодраг-Мики Крстовић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Весна Чипчић, председник

Бранко Плеша, Марко Николић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Наташа Нинковић

СПАСИТЕЉ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Дубравка Мијатовић

ТРИ ПАЛМЕ ЗА ДВЕ БИТАНГЕ И РИБИЦУ

ЦАР КОНСТАНТИН: Никола Којо

КУПИ МИ ЕЛИОТА

Повеља за изузетну женску улогу: Наташа Шолак

ЛАЈАЊЕ НА ЗВЕЗДЕ

Повеља за изузетну мушку улогу: Милорад Мандић

ТРИ ПАЛМЕ ЗА ДВЕ БИТАНГЕ И РИБИЦУ

Награда за епизодну мушку улогу: Миодраг-Мики Крстовић

СПАСИТЕЉ

Награда за епизодну женску улогу: Бранка Катић

РАНЕ

Награда за дебитантску улогу: Иван Јевтовић

РАСКРШЋЕ (омнибус-прича МАЂИЈА)

 

34. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 23. до 27.8.1999. године

ПРОГРАМ

НОЖ

Режија: Мирослав Лекић

Улоге: Жарко Лаушевић, Бојана Маљевић, Александар Берчек, Љиљана Благојевић, Петар Божовић, Велимир-Бата Живојиновић, Никола Којо, Светозар Цветковић, Јосиф Татић, Драган Николић, Драган Максимовић

БУРЕ БАРУТА

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Лазар Ристовски, Сергеј Трифуновић, Предраг-Мики Манојловић, Мирјана Јоковић, Мирјана Карановић, Милена Дравић, Данило-Бата Стојковић, Богдан Диклић, Драган Николић, Војислав Брајовић, Александар Берчек, Марко Урошевић, Мира Бањац, Никола Ристановски, Тони Михајловски, Драган Јовановић, Ана Софрановић, Оливера Викторовић, Предраг Тасовац, Јосиф Татић, Небојша Миловановић, Велимир-Бата Живојиновић, Иван Бекјарев, Љуба Тадић

ПРОПУТОВАЊЕ (омнибус)

СРЕБРНИ МЕТАК

Режија: Срђан Радојковић

Улоге: Предраг Ејдус, Бојана Ковачевић, Павле Пекић, Иван Јевтовић, Миодраг-Мики Крстовић, Ружица Сокић, Данило-Бата Стојковић, Драган Петровић, Јелена Јовановић-Жигон

МУЗИКА ЗА ЛИФТ

Режија: Марко Сопић

Улоге: Гордан Кичић, Саша Али, Бојана Стефановић,

Ненад Стојменовић

ПРОПУТОВАЊЕ

Режија: Душан Поповић

Улоге: Војин Ћетковић, Гордан Кичић, Љубинка Кларић,

Катарина Жутић, Светлана Бојковић

У ИМЕ ОЦА И СИНА

Режија: Божидар Николић

Улоге: Данило-Бата Стојковић, Бранимир Поповић, Соња Јауковић, Петар Божовић, Варја Ђукић, Ивана Томчић, Милутин-Мима Караџић, Боро Стјепановић, Неда Арнерић, Драгица Томас, Бранислав Вуковић, Мило Мирановић

ТОЧКОВИ

Режија: Ђорђе Милосављевић

Улоге: Драган Мићановић, Аница Добра, Љубиша Самарџић, Никола Којо, Богдан Диклић, Неда Арнерић, Светозар Цветковић, Милорад Мандић-Манда, Исидора Минић, Драган Петровић, Радослав Миленковић, Ратко Танкосић, Миодраг Гајић, Александар Срећковић, Наташа Лекић

КУД ПЛОВИ ОВАЈ БРОД

Режија: Желимир Жилник

Улоге: Ђузепе Пасторчич, Јован Киселички, Јелена Јовановић-Жигон, Ханибал Ковач, Ема Доро, Тамара Поповић, Гордана Каменаровић, Зоран Хајдук Вељковић, Љубица Ракић, Бранислав Поповић, Данијела Јовановић, Мирко ди Стефано, Рената Виги, Марина Цинкоцки, Никола Урсулеску, Данило Челебић, Славиша Чуровић, Желимир Вучевац

ЦРНА МАЧКА, БЕЛИ МАЧОР

Режија: Емир Кустурица

Улоге: Бајрам Северџан, Забит Мемедов, Бранка Катић,

Срђан Тодоровић, Флоријан Ајдини, Сабри Сулејмани,

Љубица Аџовић, Јашар Дестани, Стојан Сотиров,

Предраг-Пепи Лаковић, Предраг-Мики Манојловић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Рада Ђуричин, председник

Душан Јанићијевић, Петар Краљ, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Данило-Бата Стојковић

У ИМЕ ОЦА И СИНА

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Љиљана Благојевић

НОЖ

ЦАР КОНСТАНТИН: Александар Берчек

НОЖ

БУРЕ БАРУТА

Повеља за изузетну женску улогу: Бојана Маљевић

НОЖ

Повеља за изузетну мушку улогу: Срђан Тодоровић

ЦРНА МАЧКА, БЕЛИ МАЧОР

Награда за женску епизодну улогу: Ана Софреновић

БУРЕ БАРУТА

Награда за мушку епизодну улогу: Светозар Цветковић

НОЖ

Награда за дебитантску улогу: Небојша Миловановић

БУРЕ БАРУТА

 

35. Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 26. до 30. августа 2000. године

ПРОГРАМ

НЕБЕСКА УДИЦА

Режија: Љубиша Самарџић

Улоге: Небојша Глоговац, Ана Софреновић, Иван Јевтовић, Катарина Жутић, Никола Којо, Соња Колачарић, Драган Бјелогрлић, Ирфан Менсур, Никола Ђуричко, Никола Пејаковић, Борис Миливојевић, Небојша Илић, Милена Дравић, Миодраг Радовановић-Мргуд,

Неда Арнерић

БЕЛО ОДЕЛО

Режија: Лазар Ристовски

Улоге: Лазар Ристовски, Радмила Шогољева, Драган Николић, Велимир-Бата Живојиновић, Данило-Бата Стојковић, Богдан Диклић, Бранимир Брстина, Никола Којо, Зоран Цвијановић, Слободан-Бода Нинковић, Небојша Миловановић, Андреј Шепетковски, Јован Ристовски, Бојана Маљевић, Катарина Гојковић, Рената Улмански, Даница Ристовски, Бранимир Поповић, Марко Јеремић, Ненад Стојменовић, Игор Бојовић, Радош Бајић

МЕЈДАН СИМЕУНА ЂАКА

Режија: Петар Зец

Улоге: Слободан Ћустић, Александар Берчек, Ружица Сокић,

Иван Бекјарев, Тихомир Станић, Жељко Стјепановић, Никола Јелисавац, Жељка Раковић

РАЊЕНА ЗЕМЉА

Режија: Драгослав Лазић

Улоге: Петар Краљ, Вера Чукић, Небојша Глоговац, Драгана Туркаљ, Жарко Лаушевић, Велимир-Бата Живојиновић, Татјана Лукјанова, Драган Јовановић, Оливера Марковић, Предраг Тасовац, Анита Лазић, Нена Бајић, Златко Илић, Љубица Ковић, Раде Којчиновић, Алек Родић, Огњанка Огњановић-Жутић, Љубомир Бандовић, Марко Јеремић, Урош Урошевић, Даница Јованчевић, Исидора Ђурић

ТАЈНА ПОРОДИЧНОГ БЛАГА

Режија: Александар Ђорђевић

Улоге: Александар Берчек, Предраг Смиљковић, Богољуб Митић, Михајло-Миша Јанкетић, Љиљана Стјепановић, Никола Симић, Јелена Чворовић, Бранимир Брстина, Снежана Савић

СЕНКЕ УСПОМЕНА

Режија: Предраг Велиновић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Ђурђија Цветић, Нина Зукановић, Миодраг Радовановић-Мргуд, Никола Којо, Никола Пејаковић, Вера Миљковић, Драган Јовановић, Радмила Савићевић, Божидар Савићевић, Бранка Пујић, Драган Петровић, Ксенија Зеленовић, Радмила Живковић, Селимир Тошић, Драгомир Фелба, Дејан Митић, Срђан Милетић, Александра Губеринић, Бојан Ивић

ОНИ КОЈИ ДОЛАЗЕ (омнибус)

НАТАЛИЈА

Режија: Марко Сопић

Улоге: Саша Али, Гордан Кичић, Бојана Стефановић,

Јелена Анђелковић

ЖИВИ МРТВАЦИ

Режија: Младен Ђорђевић

Улоге: Србољуб Милин, Бојан Зоговић, Слободан Тешић, Милан Лукић

ШЉИВА

Режија: Стефан Арсенијевић

Улоге: Срђан Карановић, Наташа Марковић, Милош Смоло,

Ана Стефановић

ИЗАБРАНИК

Режија: Радослав Т. Станишић

Улоге: Драган Николић, Миодраг Кривокапић,

Миодраг-Мики Крстовић, Драган Рацић, Мирослав Радуловић, Давор Драгојевић, Петар Кандић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Аленка Ранчић

ЖИРИ

Љиљана Благојевић, председник

Соња Савић, Тихомир Арсић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Небојша Глоговац

НЕБЕСКА УДИЦА

РАЊЕНА ЗЕМЉА

Царица Теодора: Ана Софреновић

НЕБЕСКА УДИЦА

Цар Константин: Иван Јевтовић

НЕБЕСКА УДИЦА

Повеља за изузетну женску улогу: Соња Колачарић

НЕБЕСКА УДИЦА

Повеља за изузетну мушку улогу: Гордан Кичић

ОНИ КОЈИ ДОЛАЗЕ (прича: НАТАЛИЈА)

Награда за епизодну женску улогу: Катарина Жутић

НЕБЕСКА УДИЦА

Награда за епизодну мушку улогу: Дејан Луткић

НЕБЕСКА УДИЦА

Награда за дебитантску улогу: Ненад Стојменовић

БЕЛО ОДЕЛО

 

36.Фестивал глумачких остварења југословенског играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 25. до 29.8.2001. године

ПРОГРАМ

РАТ УЖИВО

Режија: Дарко Бајић

Улоге: Драган Бјелогрлић, Срђан Тодоровић, Александар Берчек, Дубравка Мијатовић, Весна Тривалић, Наташа Нинковић, Милорад Мандић, Велимир-Бата Живојиновић, Гордан Кичић

НОРМАЛНИ ЉУДИ

Режија: Олег Новковић

Улоге: Небојша Глоговац, Љубинка Кларић, Никола Ђуричко,

Иван Јевтовић, Слободан Нинковић, Бранислав Поповић,

Мирјана Лазаревић, Богдан Диклић, Тања Бошковић,

Зоран Цвијановић, Радослав Миленковић, Александар Берчек,

Никола Пејаковић, Милена Дравић, Драган Јовановић

НАТАША

Режија: Љубиша Самарџић

Улоге: Тијана Кондић, Никола Ђуричко, Аница Добра, Давор Јањић, Драган Бјелогрлић, Борис Миливојевић

ЗЕМЉА ИСТИНЕ, ЉУБАВИ И СЛОБОДЕ

Режија: Милутин Петровић

Улоге: Борис Миливојевић, Ђорђе Анђелић, Вања Говорко, Биљана Србљановић, Раде Марковић, Слободан Нинковић, Никола Ђуричко

МЕХАНИЗАМ

Режија: Ђорђе Милосављевић

Улоге: Никола Којо, Ивана Михић, Андреј Шепековски, Гордан Кичић

ВИРТУЕЛНА СТВАРНОСТ

Режија: Ратиборка-Дуда Ћерамилац

Улоге: Маја Манџука, Никола Ђуричко, Лазар Јокић, Драган Николић, Соња Савић,Радмила Живковић, Слободан Ћустић, Данило Лазовић, Бојана Маљевић, Петар Божовић, Бојан Димитријевић, Дина Прелевић

ЦРНИ У ДУШИ (омнибус)

ЦРНИ У ДУШИ

Режија: Ненад Павловић

Улогe: Лазар Стругар, Марко Степановић, Јелена Илић, Неда Арнерић

ПУТНИЧКИ У ПЕТ ДО ДВА

Режија: Стефан Арсенијевић

Улоге: Александра Губеринић, Милош Влалукин

МЛАДИЋЕВО ПРОКЛЕТСТВО

Режија: Иван Петровић

Улоге: Александра Губеринић, Милош Влалукин

ТОСТ

Режија: Милена С. Петровић

Улоге: Марко Павловић

ЉУБАВНИЦИ

Режија: Бојан Вулетић

Улоге: Александра Губеринић, Никола Вујовић, Ана Бретшнајдер, Срђан Карановић

ФЕНОМЕНОЛОГИЈА

Режија: Јован Тодоровић

Улоге: Бојана Стефановић, Бојан Марковић

СРБОКАП

Режија: Иван Петровић

Улоге: Ненад Гвозденовић, Новак Симић, Соња Колачарић, Марина Кољубајева

НОЋНИ ПОРТИР

Режија: Стефан Арсенијевић

Улоге: Александра Губеринић, Милош Влалукин

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Радослав Миленковић

ЖИРИ

Ева Рас, председник

Стеван-Баја Гардиновачки, Небојша Дугалић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Драган Бјелогрлић

РАТ УЖИВО

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Љубинка Кларић

НОРМАЛНИ ЉУДИ

ЦАР КОНСТАНТИН: Никола Ђуричко

НАТАША

Повеља за изузетну женску улогу: Радмила Живковић

ВИРТУЕЛНА СТВАРНОСТ

Повеља за изузетну мушку улогу: Борис Миливојевић

НАТАША

Награда за епизодну женску улогу: Милена Дравић

НОРМАЛНИ ЉУДИ

Награда за епизодну мушку улогу: Владан Дујовић

НОРМАЛНИ ЉУДИ

Награда за дебитантску улогу: Милош Влалукин

ЦРНИ У ДУШИ (омнибус)

 

37. Нишки филмски фестивал, од 22. до 28.8.2002. године

ПРОГРАМ

МАЛА НОЋНА МУЗИКА

Режија: Дејан Зечевић

Улоге: Гордан Кичић, Вук Костић, Зорана Бечић, Феђа Стојановић, Петар Божовић, Власта Велисављевић, Марија Јакшић, Весна Почуча, Горан Даничић, Слободан-Бода Нинковић

ЈЕДАН НА ЈЕДАН

Режија: Младен Матичевић

Улоге: Зоран Чича, Бранко Бојовић, Зоран Јовић, Бранислав-Цига Јеринић, Андреј Срећковић, Ненад Богојевић, Станимир Лукић, Владан Дујовић

ОНА ВОЛИ ЗВЕЗДУ

Режија: Марко Маринковић

Улоге: Гордан Кичић, Данијела Врањеш, Ана Стефановић, Горан Јевтић, Слободан Стефановић, Мира Бањац, Вера Чукић, Маја Сабљић, Драган Николић, Ирфан Менсур

МРТАВ `ЛАДАН

Режија: Милорад Милинковић

Улоге: Никола Ђуричко, Соња Колачарић, Тара Манић, Срђан Тодоровић, Ненад Јездић, Слободан Нинковић, Никола Пејаковић, Милорад Мандић-Манда, Велимир-Бата Живојиновић, Михајло-Бата Паскаљевић

СВЕ ЈЕ ЗА ЉУДЕ

Режија: Драгослав Лазић

Улоге: Велимир-Бата Живојиновић, Мира Бањац, Петар Краљ, Драгана Туркаљ, Драгиша Милојковић, Анита Лазић, Срђан Јовановић, Татјана Лукјанова

ТТ СИНДРОМ

Режија: Дејан Зечевић

Улоге: Никола Ђуричко, Соња Дамјановић, Небојша Глоговац, Бане Видаковић, Феђа Стојановић, Љубинка Кларић, Борис Комненић, Душица Жегарац, Џемаил Максут, Радмила Томовић

ДРЖАВА МРТВИХ (ЈАНЕЗ)

Режија: Живојин Павловић

Улоге: Радко Полич, Небојша Глоговац, Катина Иванова, Милена Павловић, Елизабета Поповић, Светозар Цветковић, Марко Николић, Драган Максимовић, Богдан Диклић, Аљоша Вучковић, Слободан Ћустић, Душица Жегарац, Ева Рас

БУМЕРАНГ

Режија: Драган Маринковић

Улоге: Лазар Ристовски, Паулина Манов, Небојша Глоговац, Драган Јовановић, Милена Дравић, Петар Божовић, Зоран Цвијановић, Маја Сабљић, Никола Ђуричко, Војин Ћетковић

АПСОЛУТНИХ СТО

Режија: Срдан Голубовић

Улоге: Вук Костић, Срђан Тодоровић, Паулина Манов, Саша Али, Богдан Диклић, Милорад Мандић-Манда, Драган Петровић, Славко Лабовић, Андреј Срећковић, Борис Исаковић, Владан Дујовић

ЗОНА ЗАМФИРОВА

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Војин Ћетковић, Катарина Радивојевић, Драган Николић, Милена Дравић, Тихомир Станић, Бранимир Брстина, Младен Недељковић, Александар Михаиловић, Владимир Црвенковић, Небојша Илић, Светлана Бојковић, Даница Максимовић, Радмила Живковић, Ружица Сокић, Јелица Сретенопвић, Никола Ђуричко, Предраг Ејдус, Слобода Мићаловић, Сања Крстовић, Александар Маринковић

РИНГЕРАЈА

Режија: Ђорђе Милосављевић

Улоге: Дејан Луткић, Иван Јевтовић, Драган Петровић, Љубинка Кларић, Небојша Љубишић, Владан Дујовић, Златија Оцокољић, Иван Томић, Наташа Марковић, Милош Ђорђевић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Владан Дујовић

ЖИРИ

Мира Ступица, председник

Владица Милосављевић, Наташа Нинковић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Вук Костић

АПСОЛУТНИХ СТО

МАЛА НОЋНА МУЗИКА

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Паулина Манов

АПСОЛУТНИХ СТО

ЦАР КОНСТАНТИН: Гордан Кичић

МАЛА НОЋНА МУЗИКА

Повеља за изузетну женску улогу: Соња Дамјановић

ТТ СИНДРОМ

Повеља за изузетну мушку улогу: Феђа Стојановић

ТТ СИНДРОМ

МАЛА НОЋНА МУЗИКА

Награда за епизодну женску улогу: Милена Дравић

БУМЕРАНГ

Награда за епизодну мушку улогу: Власта Велисављевић

МАЛА НОЋНА МУЗИКА

Награда за дебитантску улогу: Катарина Радивојевић

ЗОНА ЗАМФИРОВА

 

38. Фестивал глумачких остварења играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 23. до 28. 8. 2003. године

ПРОГРАМ

ПРОФЕСИОНАЛАЦ

Режија: Душан Ковачевић

Улоге: Бора Тодоровић, Бранислав Лечић, Наташа Нинковић,

Миодраг-Мики Крстовић, Драган Јовановић, Јосиф Татић,

Горица Поповић, Љиљана Драгутиновић, Сергеј Трифуновић

ВОЛИМ ТЕ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ

Режија: Предраг Велиновић

Улоге: Тања Бошковић, Ана Софреновић, Драган Петровић, Иван Томић, Бранислав Зеремски, Боба Латиновић, Милутин-Мима Караџић, Петар Краљ, Ана Бретшнајдер

КОРДОН

Режија: Горан Марковић

Улоге: Марко Никлић, Драган Петровић, Ненад Јездић, Никола Ђуричко, Небојша Миловановић, Ратко Танкосић, Милутин Милошевић, Маша Дакић, Богдан Диклић, Оливера Марковић

ЛАВИРИНТ

Режија: Мирослав Лекић

Улоге: Драган Николић, Маја Сабљић, Бранислав Лечић, Катарина Радивојевић, Светозар Цветковић, Јосиф Татић, Иван Зарић, Ана Стефановић, Дејан Луткић, Гордан Кичић

ЛЕДИНА

Режија: Љубиша Самарџић

Улоге: Зијах Соколовић, Драган Бјелогрлић, Ксенија Пајић, Никола Никић, Милена Дравић, Радмила Живковић, Јелисавета-Сека Саблић, Милица Милша, Иван Јевтовић, Слободан-Бода Нинковић, Милутин-Мима Караџић

СИРОТИ МАЛИ ХРЧКИ

Режија: Слободан Шијан

Улоге: Боро Стјепановић, Петар Божовић, Војислав Брајовић, Иван Бекјарев, Гордан Кичић

ЈАГОДА У СУПЕРМАРКЕТУ

Режија: Душан Милић

Улоге: Бранка Катић, Срђан Тодоровић, Дубравка Мијатовић, Данило Лазовић, Горан Радаковић, Мирјана Карановић, Никола Симић, Зора Манојловић, Марко Јеремић, Емир Кустурица

КРАТКЕ ПРИЧЕ (омнибус)

ОТЕЛО

Режија: Ненад Павловић

Улоге: Никола Вујовић, Јасмин Ћировић, Бојан Димитријевић, Саша Али, Петар Радоњић, Ненад Гвозденовић

ДОБРО ПОЗНАТА СТВАР

Режија: Мирослав Стаматов

Улоге: Радован Вујовић, Иван Ристановић, Никола Ракочевић, Маша Дакић, Софија Јуричан

МОЈА

Режија: Соња Благојевић

Улоге: Маја Носовић, Душан Јовић, Владимир Посавец-Тусек

ДЕВОЈАЧКО ЈУЧЕ

Режија: Јасмин Цвишић

Улоге: Александра Ђорђевић, Ивана Кнежевић, Маја Носовић, Сања Пантелић, Марко Бабић

ТАКСИСТА

Режија: Александар Аџић

Улоге: Борис Комненић, Владица Милосављевић, Бранка Пујић, Рената Улмански, Никола Ђуричко

СКОРО САСВИМ ОБИЧНА ПРИЧА

Режија: Милош Петричић

Улоге: Милица Зарић, Вук Тошковић, Стефан Капичић, Боба Латиновић, Христина Поповић, Дара Џокић, Маша Дакић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Светлана Бојковић

ЖИРИ

Душица Жегарац, председник

Војин Ћетковић, Небојша Глоговац, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Бора Тодоровић

ПРОФЕСИОНАЛАЦ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Милица Зарић

СКОРО САСВИМ ОБИЧНА ПРИЧА

ЦАР КОНСТАНТИН: Марко Николић

КОРДОН

Повеља за изузетну женску улогу: Тања Бошковић

ВОЛИМ ТЕ НАЈВИШЕ НА СВЕТУ

Повеља за изузетну мушку улогу: Драган Петровић

КОРДОН

Награда за епизодну женску улогу: Наташа Нинковић

ПРОФЕСИОНАЛАЦ

Награда за епизодну мушку улогу: Јосиф Татић

ЛАВИРИНТ

Награда за дебитантску улогу: Стефан Капичић

СКОРО САСВИМ ОБИЧНА ПРИЧА

 

39. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 24. до 30.8.2004. године

ПРОГРАМ

ПАД У РАЈ

Режија: Милош Радовић

Улоге: Лазар Ристовски, Бранка Катић, Сајмон Линдон, Оливера Марковић, Никола Пејаковић, Слободан-Бода Нинковић,

Горан Даничић, Богдан Диклић, Предраг Ејдус, Тим Маршал, Ана Софреновић, Љубомир Бандовић, Душан Тадић, Лидија Плетл, Горан Радаковић, Јелена Ступљанин, Небојша Љубишић, Власта Велисављевић, Игор Јокановић

ЗБОГ ЈЕДНЕ ЦРНЕ ЖЕНЕ (омнибус)

СИ ТУ ТИМАЖИН

Режија: Маја Милош

Улоге: Неда Николић, Михаило Јовановић

УЛИЧНИ ХОДАЧ

Режија: Коста Ђорђевић

Улоге: Никола Ракочевић, Марија Каран, Стефан Капичић, Дарко Томовић, Слободан Павелкић

ЗБОГ ЈЕДНЕ ДИВНЕ ЦРНЕ ЖЕНЕ

Режија: Милош Шкундрић

Улоге: Марко Јањић, Кортни Глешчић, Милутин Милошевић, Живко Грубар, Феђа Стојановић

МЕМО

Режија: Милош Јовановић

Улоге: Немања Јовановић, Радоје Чупић, Борис Исаковић, Александар Гајин, Бранимир Брстина, Ненад Пећинар, Александра Плескоњић-Илић, Гордана Ђурђевић-Димић, Лидија Стевановић, Јасна Ђуричић,

Јована Балашевић, Предраг Момчиловић, Гордана Гајин, Драган Којић, Ратко Радивојевић, Дејан Шарковић

ОПЕТ ПАКУЈЕМО МАЈМУНЕ

Режија: Марија Перовић

Улоге: Јелена Ђокић, Андрија Милошевић, Дубравка Вукотић, Боро Стјепановић, Ивона Човић, Бранимир Поповић

ПОЉУПЦИ

Режија: Саша Радојевић

Улоге: Гордан Кичић, Љубинка Кларић, Љуба Тадић, Тамара Милетић, Слободан-Бода Нинковић, Хана Селимовић, Марија Јелесијевић, Милош Радивојевић, Периша Перишић, Милош Лолић, Горан Шушљик

СЈАЈ У ОЧИМА

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Сенад Алихоџић, Ивана Боланча, Јелена Ђокић, Милена Дравић, Горица Поповић, Борис Комненић, Лотос Шпаровец, Бранко Цвејић, Бисера Велетанлић

КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КЕНГУР

Режија: Радивоје Андрић

Улоге: Сергеј Трифуновић, Марија Каран, Никола Ђуричко, Борис Миливојевић, Никола Вујовић, Гордан Кичић, Небојша Глоговац, Лазар Стругар, Миодраг Фишековић, Младен Андрејевић, Ана Марковић, Борис Комненић, Горан Даничић, Срђан Милетић, Олга Одановић, Петар Краљ, Милош Самолов, Љиљана Драгутиновић, Томислав Трифуновић, Ана Бретшнајдер, Драгомир Чумић, Марко Васовић, Зоран Цвијановић

ПЉАЧКА ТРЕЋЕГ РАЈХА

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Драган Николић, Никола Ђуричко, Катарина Жутић,

Исидора Минић, Катарина Радивојевић, Војин Ћетковић,

Тихомир Станић, Предраг Ејдус, Богдан Диклић,

Милорад Мандић-Манда, Горан Даничић, Јосиф Татић,

Слобода Мићаловић, Власта Велисављевић,

Михајло-Бата Паскаљевић, Драгомир Чумић, Младен-Млађа Недељковић, Александар Маринковић, Слободан Тешић, Јасминка Хоџић, Бобан Љубичић, Дејан Цицмиловић, Дејана Миладиновић, Јован Ристовски, Мики Мићовић

МАЛИ СВЕТ

Режија: Милош Радовић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Лазар Ристовски, Бранко Ђурић, Богдан Диклић, Ирена Мичијевић-Родић, Ана Софреновић, Милорад Мандић-Манда, Раде Марковић, Милан Гутовић, Оливера Марковић, Петар Краљ, Ненад Јездић, Горан Даничић, Небојша Љубишић, Данијела Михајловић, Драган Јовановић, Душанка Стојановић, Небојша Илић

ЈЕСЕН СТИЖЕ ДУЊО МОЈА

Режија: Љубиша Самарџић

Улоге: Бранислав Трифуновић, Марија Каран, Калина Ковачевић, Игор Ђорђевић, Предраг Ејдус, Рада Ђуричин, Слободан-Бода Нинковић, Војислав Брајовић, Бранимир Брстина, Борис Миливојевић, Бојан Димитријевић, Милица Милша, Милорад Мандић-Манда, Рената Улмански, Светозар Цветковић, Ева Рас, Љубиша Самарџић, Горан Даничић

ДУНАВ

Режија: Горан Ребић

Улоге: Светозар Цветковић, Соња Савић, Душан Тадић, Јоана Флора, Флорин Пиерсиц

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Светлана Бојковић

ЖИРИ

Неда Арнерић, председник

Јелица Сретеновић, Драган Мићановић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Богдан Диклић

МАЛИ СВЕТ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Калина Ковачевић

ЈЕСЕН СТИЖЕ ДУЊО МОЈА

ЦАР КОНСТАНТИН: Лазар Ристовски

МАЛИ СВЕТ

Повеља за изузетну женску улогу: Марија Каран

ЈЕСЕН СТИЖЕ ДУЊО МОЈА

Повеља за изузетну мушку улогу: Бранислав Трифуновић

ЈЕСЕН СТИЖЕ ДУЊО МОЈА

Награда за женску епизодну улогу: Јасна Ђуричић

МЕМО

Награда за мушку епизодну улогу: Младен Андрејевић

КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КЕНГУР

Награда за дебитантску улогу: Игор Ђорђевић

ЈЕСЕН СТИЖЕ ДУЊО МОЈЕ

 

40. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 21. до 27. 8. 2005. године

ПРОГРАМ

СИВИ КАМИОН ЦРВЕНЕ БОЈЕ

Режија: Срђан Кољевић

Улоге: Срђан Тодоровић, Александра Балмазовић, Борис Миливојевић, Драган Бјелогрлић, Дубравко Јовановић, Милорад Мандић, Богдан Диклић, Милутин-Мима Караџић, Бранислав Зеремски, Урош Ђурић, Бојан Димитријевић

ФЛЕРТ

Режија: Владимир Поповић, Радослав Војиновић, Младен Шевић и Никола Мишић

Улоге: Бранко Видаковић, Милена Павловић, Срђан Тодоровић, Тихомир Станић, Милош Самолов, Ђорђе Бранковић, Марко Јеремић

ЖУРКА

Режија: Александар Давић

Улоге: Ненад Јездић, Горан Шушљик, Соња Савић, Владимир Тинтор, Иван Ђурић, Срђан Радаковић, Александар Ђурица, Јелена Ћурувија-Ђурица, Нада Шаргин, Арон Балаж, Анђелика Симић, Едит Тот, Јован Стипић, Дејан Шарковић

ЈУГ-ЈУГОИСТОК

Режија: Милутин Петровић

Улоге: Соња Савић, Недељко Деспотовић, Младомир-Пуриша Ђорђевић, Христина Поповић, Милош Лолић, Милутин Петровић, Никола Ђуричко, Борис Миливојевић, Ана Краш

ЗВЕЗДЕ ЉУБАВИ

Режија: Милан Спасић

Улоге: Драган Николић, Богдан Диклић, Саша Јоксимовић, Маја Манџука, Јелена Ђокић, Војин Ћетковић, Слободан Ћустић, Милан Калинић, Иван Бекјарев, Ружица Сокић, Зорка Манојловић, Ивана Вукчевић, Сузана Лукић, Александра Крнајски, Љубица Ковић, Раде Ћосић, Душан Јакшић, Дејан Јајчанин

ДИШИ ДУБОКО

Режија: Драган Маринковић

Улоге: Ана Франић, Мира Фурлан, Јелена Ђокић, Богдан Диклић, Никола Ђуричко, Бранислав Томашевић, Горан Шушљик, Ана Сакић, Бојан Димитријевић, Данијела Михаиловић, Јелена Хелц, Петар Краљ, Милан Марић

БАЛКАНСКА БРАЋА

Режија: Божидар Николић

Улоге: Исидора Минић, Светозар Цветковић, Горан Шушљик, Петар Божовић, Никола Којо, Војо Кривокапић, Добрило Чворовић, Светомир Станишић

БУЂЕЊЕ ИЗ МРТВИХ

Режија: Миша Радивојевић

Улоге: Светозар Цветковић, Љуба Тадић, Анита Манчић, Александра Јанковић, Вања Андрић, Ана Франић, Тихомир Станић, Светислав Гонцић, Ненад Ћирић, Драгољуб Војнов

ИМАМ НЕШТО ВАЖНО ДА ВАМ КАЖЕМ

Режија: Жељко Сошић

Улоге: Бојан Маровић, Драган Николић, Наташа Нинковић, Бранимир Поповић, Дејан Иванић, Марина Савић, Милан Гутовић, Варја Ђукић

САН ЗИМСКЕ НОЋИ

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Лазар Ристовски, Јасна Жалица, Јована Митић, Слободан Нинковић, Ненад Јездић, Даница Ристовски, Јован Ристовски, Ерол Кадић, Љиљана Јовановић, Феђа Стојановић, Власта Велисављевић, Душан Јанићијевић

МИ НИСМО АНЂЕЛИ 2

Режија: Срђан Драгојевић

Улоге: Никола Којо, Урош Ђурић, Срђан Тодоровић, Мирка Васиљевић, Зоран Цвијановић, Милена Павловић, Весна Тривалић, Горан Јевтић, Ненад Стојменовић, Лука Кнежевић, Предраг-Мики Манојловић, Раде Марковић, Бранко Видаковић, Слободан Нинковић, Зорка Манојловић, Милорад Мандић, Срђан Милетић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Миодраг-Мики Крстовић

ЖИРИ

Мира Бањац, председник

Катарина Жутић, Миодраг Кривокапић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Лазар Ристовски

САН ЗИМСКЕ НОЋИ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Александра Балмазовић

СИВИ КАМИОН ЦРВЕНЕ БОЈЕ

ЦАР КОНСТАНТИН: Срђан Тодоровић

СИВИ КАМИОН ЦРВЕНЕ БОЈЕ

ФЛЕРТ

Повеља за изузетну женску улогу: Ана Франић

БУЂЕЊЕ ИЗ МРТВИХ

ДИШИ ДУБОКО

Повеља за изузетну мушку улогу: Светозар Цветковић

БУЂЕЊЕ ИЗ МРТВИХ

Награда за епизодну женску улогу: Анђелика Симић

ЖУРКА

Награда за епизодну мушку улогу: Светомир Станишић

БАЛКАНСКА БРАЋА

Награда за дебитантску улогу: Мирка Васиљевић

МИ НИСМО АНЂЕЛИ 2

 

41. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 22. до 27. 8. 2006. године

ПРОГРАМ

ГДЕ ЦВЕТА ЛИМУН ЖУТ

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Драган Николић, Зоран Цвијановић, Петар Краљ, Драгослав Илић, Миленко Заблаћански, Милица Милша, Хана Јовчић, Драго Чума, Миодраг Радовановић, Иван Босиљчић, Горан Даничић

НЕБО ИЗНАД КРАЈОЛИКА

Режија: Ненад Ђурић

Улоге: Audrey Hamm, Александар Сексан, Анита Кајаса, Харис Бурина, Растко Јанковић, Нада Ђуревска

УСЛОВНА СЛОБОДА

Режија: Мирослав Живановић

Улоге: Милан Гутовић, Ивана Михић, Милан Томић, Тихомир Арсић, Тања Бошковић, Сергеј Трифуновић, Миодраг-Мики Крстовић, Борис Комненић, Слободан Ћустић, Александра Ристић

СИНОВЦИ

Режија: Синиша Ковачевић

Улоге: Петар Краљ, Миодраг Кривокапић, Љиљана Благојевић, калина Ковачевић, Вук Костић, Никола Ракочевић, Бранислав Томашевић, Ненад Маричић, Владан Живковић, Борко Сарић, Бранко Јеринић, Рада Ђуричин, Ева Рас

ШЕЈТАНОВ РАТНИК

Режија: Стеван Филиповић

Улоге: Радован Вујовић, Сташа Копривица, Милош Танасковић, Владимир Тешовић, Вујадин Милошевић, Марко Мрђеновић, Петар Божовић, Бранко Видаковић, Сања Кужет, Никола Ракочевић, Виктор Савић, Светлана Бојковић, Марко Николић, Бранислав Лечић, Ирфан Менсур, Ева Рас, Радослав Миленковић

СТВАР СРЦА

Режија: Мирослав-Мика Алексић

Улоге: Вук Костић, Нада Мацанковић, Нела Михаиловић, Горан Радаковић, Љуба Тадић, Милица Зарић, Гордана Павлов, Владан Живковић, Милан Томић, Мира Малетковић, Михајло Јовановић, Хана Аврамовић, Тара Ђурашиновић, Урош Новаковић

КРОЈАЧЕВА ТАЈНА

Режија: Милош Аврамовић

Улоге: Лазар Ристовски, Горан Шушљик, Драган Мићановић, Марија Вицковић, Вања Ејдус, Игор Ђорђевић, Љуба Тадић, Нада Шаргин, Милутин Јевђенијевић

СЕДАМ И ПО

Режија: Мирослав Момчиловић

Улоге: Бранислав Трифуновић, Никола Вујовић, Борис Комненић, Бранко Видаковић, Ненад Јездић, Наташа Марковић, Марија Каран, Никола Ђуричко, Борис Миливојевић, Мира Ступица, Милош Тимотијевић, Гордан Кичић, Љубинка Кларић, Милан Гутовић, Милош Самолов, Срђан Милетић, Младен Нелевић

СУТРА УЈУТРУ

Режија: Олег Новковић

Улоге: Уликс Фехмију, Нада Шаргин, Небојша Глоговац, Лазар Ристовски, Љубомир Бандовић, Радмила Томовић, Милош Влалукин, даница Ристовски, Ана Марковић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Светислав-Буле Гонцић

ЖИРИ

Снежана Никшић, председник

Злата Нуманагић, Божидар-Боле Стошић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Петар Краљ

СИНОВЦИ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Нада Шаргин

СУТРА УЈУТРУ

ЦАР КОНСТАНТИН: Милан Гутовић

УСЛОВНА СЛОБОДА

СЕДАМ И ПО

Повеља за изузетну женску улогу: Нада Мацанковић

СТВАР СРЦА

Повеља за изузетну мушку улогу: Вук Костић

СТВАР СРЦА

Награда за епизодну женску улогу: Мира Ступица

СЕДАМ И ПО

Награда за епизодну мушку улогу: Небојша Глоговац

СУТРА УЈУТРУ

Награда за дебитантску улогу: Никола Ракочевић

СИНОВЦИ

 

42. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 25. до 30. 8. 2007. године

ПРОГРАМ

BELLE EPOQUE ИЛИ ПОСЛЕДЉИ ВАЛЦЕР У САРАЈЕВУ

Режија: Никола Стојановић

Улоге: Давор Јањић, Радмила Живковић, Петар Божовић, Вита Маврич, Татјана Пујин, Боро Стјепановић, Мира Бањац, Раде Марковић, Слободан Ћустић

КЛОПКА

Режија: Срдан Голубовић

Улоге: Небојша Глоговац, Наташа Нинковић, Аница Добра, Предраг-Мики Манојловић, Марко Ђуровић, Вук Костић, Борис Исаковић

ОПТИМИСТИ

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Лазар Ристовски, Мира Бањац, Драган Јовановић, Петар Божовић, Небојша Глоговац, Тихомир Арсић, Небојша Миловановић, Славко Штимац

АГИ И ЕМА

Режија: Милутин Петровић

Улоге: Милена Дравић, Стефан Лазаревић, Ана Софреновић, Драган Мићановић, Никола Ђуричко, Лена Богдановић

КОЊИ ВРАНИ

Режија: Љубиша Самарџић

Улоге: Калина Ковачевић, Милан Васић, Љубиша Самарџић, Марта Узелац, Милена Васић-Ражнатовић, Славко Штимац, Иво Грегуревић, Андрија Милошевић

ОДБАЧЕН

Режија: Милош-Миша Радивојевић

Улоге: Светозар Цветковић, Александра Јанковић, Рената Улмански, Ненад Ћирић, Љиљана Међеши, Милица Спасојевић

ПРОМЕНИ МЕ

Режија: Милан Караџић

Улоге: Милутин-Мима Караџић, Неда Арнерић, Ивана Поповић, Андрија Милошевић, Дара Џокић, Ивана Вукчевић

ХАДЕРСФИЛД

Режија: Иван Живковић

Улоге: Горан Шушљик, Небојша Глоговац, Војин Ћетковић, Јосиф Татић, Дамјан Кецојевић, Јелисавета-Сека Саблић, Сузана Лукић, Предраг-Мики Манојловић

ХАМЛЕТ

Режија: Александар Рајковић

Улоге: Игор Ђорђевић, Петар Божовић, Миодраг Фишековић, Зоран Костић, Мирјана Шишић, Срђан Бошњаковић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Снежана Никшић

ЖИРИ

Горица Поповић, председник

Дубравка Мијатовић, Ирфан Менсур, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Небојша Глоговац

КЛОПКА

ХАДЕРСФИЛД

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Наташа Нинковић

КЛОПКА

ЦАР КОНСТАНТИН: Горан Шушљик

ХАДЕРСФИЛД

Повеља за изузетну женску улогу: Аница Добра

КЛОПКА

Повеља за изузетну мушку улогу: Светозар Цветковић

ОДБАЧЕН

Награда за епизодну женску улогу: Милена Васић-Ражнатовић

КОЊИ ВРАНИ

Награда за епизодну мушку улогу: Војин Ћетковић

ХАДЕРСФИЛД

Награда за дебитантску улогу: Милан Васић

КОЊИ ВРАНИ

 

43. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 21. до 27. 8. 2008. године

ПРОГРАМ

ЉУБАВ И ДРУГИ ЗЛОЧИНИ

Режија: Стефан Арсенијевић

Улоге: Аница Добра, Вук Костић, Милена Дравић, Феђа Стојановић, Љубомир Бандовић, Ана Марковић, Зоран Цвијановић, Душица Жегарац, Јосиф Татић, Анита Манчић

ЧЕТВРТИ ЧОВЕК

Режија: Дејан Зечевић

Улоге: Никола Којо, Марија Каран, Драган Петровић, Богдан Диклић, Борис Миливојевић, Радослав Миленковић, Милош Тимотијевић, Феђа Стојановић,

Миодраг Крстовић, Бора Ненић

НИЈЕ КРАЈ

Режија: Винко Брешан

Улоге: Иван Херцег, Нада Шаргин, Предраг Вушовић, Воја Брајовић, Бранко Цвејић, Дражен Кин, Дамир Орлић, Леон Лучев, Младен Вулић, Инге Апелт, Марко Живић

ЧИТУЉА ЗА ЕСКОБАРА

Режија: Милорад Милинковић

Улоге: Војин Ћетковић, Тамара Гарбајс, Зијах Соколовић, Јелисавета-Сека Саблић, Борис Комненић, Марко Живић, Никола Симић, Љубинка Кларић, Милош Самолов, Борис Миливојевић, Ненад Јездић, Тамара Крцуновић, Рене Биторајац, Младен Нелевић, Дејан Тончић

ПЕШЧАНИК

Режија: Саболч Толнаи

Улоге: Слободан Ћустић, Небојша Дугалић, Јасна Жалица, Давид Војнић Хајдук, Алиса Терек

БЛЕДИ МЕСЕЦ

Режија: Љубиша Самарџић

Улоге: Милан Васић, Калина Ковачевић, Синиша Убовић, Марта Узелац, Борис Миливојевић, Даница Максимовић, Владан Живковић, Ива Штрљић, Новак Билбија, Љубиша Самарџић

НА ЛЕПОМ ПЛАВОМ ДУНАВУ

Режија: Дарко Бајић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Тим Сејфи, Бранислав Лечић, Ана Франић, Драган Николић, Урсула Готвалд, Бојана Маљевић, Иван Босиљчић, Горан Јевтић, Јелена Гавриловић, Ана Маљевић, Марко Савић, Ана Бретшнајдер, Златко Ракоњац, Анђелика Симић

МИЛОШ БРАНКОВИЋ

Режија: Небојша Радосављевић

Улоге: Милош Влалукин, Јована Стипић, Небојша Миловановић, Нада Шаргин, Петар Божовић, Теодора Станковић, Лена Богдановић, Михајло Лађевац, Владан Милић, Танасије Узуновић, Слободан Ћустић, Тихомир Арсић

МАША

Режија: Синиша Ковачевић

Улоге: Калина Ковачевић, Вук Костић, Ненад Маричић, Марко Живић, Никола Ракочевић, Гордана Ђурђевић-Димић, Миле Станковић

БИРО ЗА ИЗГУБЉЕНЕ СТВАРИ

Режија: Светислав-Бата Прелић

Улоге: Јелена Илић, Андреј Шепетковски, Синиша Убовић, Миодраг Кривокапић, Бојан Лазаров, Зоран Ћосић, Боба Латиноввић, Срђан Карановић, Бранимир Платиша, Александра Ђурица, Марина Воденица

ПРИНЦ ОД ПАПИРА

Режија: Марко Костић

Улоге: Милица Спасојевић, Стефан Лазаревић, Ана Маркоски, Милица Михајловић, Андреј Шепетковски, Горан Радаковић, Татјана Бељкова, Драган Петровић, Нада Мацанковић, Соња Савић, Велимир-Бата Живојиновић

ЧАРЛСТОН ЗА ОГЊЕНКУ

Режија. Урош Стојановић

Улоге: Катарина Радивојевић, Соња Колачарић, Оливера Катарина, Ненад Јездић, Стефан Капичић, Нада Шаргин, Даница Максимовић, Радмила Томовић, Данијела Врањеш, Јована Стипић, Елизабета Ђоревска, Феђа Стојановић, Ерол Кадић, Ана Бретшнајдер, Ана Маљевић, Златија Оцокољић-Ивановић, Маша Дакић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Снежана Никшић

ЖИРИ

Радмила Живковић, председник

Марија Вицковић, Петар Краљ, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Никола Којо

ЧЕТВРТИ ЧОВЕК

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Нада Шаргин

НИЈЕ КРАЈ

ЧАРЛСТОН ЗА ОГЊЕНКУ

ЦАР КОНСТАНТИН: Бранислав Лечић

НА ЛЕПОМ ПЛАВОМ ДУНАВУ

Повеља за изузетну женску улогу: Ана Франић

НА ЛЕПОМ ПЛАВОМ ДУНАВУ

Повеља за изузетну мушку улогу: Вук Костић

МАША

ЉУБАВ И ДРУГИ ЗЛОЧИНИ

Награда за епизодну женску улогу: Јелена Гавриловић

НА ЛЕПОМ ПЛАВОМ ДУНАВУ

Награда за епизодну мушку улогу: Богдан Диклић

ЧЕТВРТИ ЧОВЕК

Награда за дебитантску улогу: Иван Босиљчић

НА ЛЕПОМ ПЛАВОМ ДУНАВУ

 

44. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 22. до 28. 8. 2009. године

ПРОГРАМ

ЂАВОЉА ВАРОШ

Режија: Владимир Паскаљевић

Улоге: Марија Зељковић, Мина Чолић, Лазар Ристовски, Славко Штимац, Јана Милић, Урош Јовчић, Небојша Миловановић, Игор Ђорђевић, Горан Јевтић, Марта Береш, Андреа Ердељ, Арон Балаж, Лена Богдановић, Милан Томић, Ненад Пећинар, Даница Ристовски, Радослав Миленковић, Драган Петровић

БЕОГРАДСКИ ФАНТОМ

Режија: Јован Тодоровић

Улоге: Милутин Милошевић, Радослав Миленковић, Марко Живић, Милош Влалукин, Нада Мацанковић

ХИТНА ПОМОЋ

Режија: Горан Радовановић

Улоге: Весна Тривалић, Ненад Јездић, Наташа Нинковић, Соња Колачарић, Танасије Узуновић, Марко Павловић, Јелена Ступљанин, Никола Пејаковић, Ева Рас

НЕКО МЕ ИПАК ЧЕКА

Режија: Марко Новаковић

Улоге: Аница Добра, Душанка Стојановић, Дубравко Јовановић, Мирјана Карановић, Марија Вицковић, Танасије Узуновић, Александар Ђурица, Нада Шаргин, Љубомир Бандовић, Љиљана Стјепановић, Елизабета Ђоревска, Александра Николић, Андрија Илић, Андреј Шепетковски

ЗОНА МРТВИХ

Режија: Милан Коњевић и Милан Тодоровић

Улоге: Ken Foree, Kristina Klebe, Emilio Roso, Миодраг Крстовић, Вукота Брајовић, Марко Јањић, Steve Agnew, Ненад Ћирић, Искра Брајовић, Бојан Димитријевић, Живко Грубор, Зоран Миљковић

ТУРНЕЈА

Режија: Горан Марковић

Улоге: Тихомир Станић, Јелена Ђокић, Драган Николић, Мира Фурлан, Јосиф Татић, Гордан Кичић, Славко Штимац, Војислав Брајовић, Сергеј Трифуновић, Емир Хаџихафизбеговић, Светозар Цветковић, Бранимир Поповић, Богдан Диклић, Дејан Мијач, Александар Стојковић, Новак Билбија, Jack Dimich, Стела Ћетковић, Сенад Башић, Бранка Шелић-Илић, Душан Јакишић

ТАМО И ОВДЕ

Режија: Дарко Лунгулов

Улоге: David Thornton, Мирјана Карановић, Бранислав Трифуновић, Cyndi Lauper, Феђа Стојановић, Јелена Мрђа, Горан Радаковић, Мирјана Ђурђевић

ДРУГ ЦРНИ У НОБ-У

Режија: Раде Марковић

Улоге: Ненад Јездић, Борис Миливојевић, Маринко Маџгаљ, Никола Којо, Небојша Илић, Драган Јовановић, Душанка Стојановић, Слободан Нинковић, Драган Вујић-Вујке, Данијела Михајловић, Лена Богдановић, Срђан Милетић, Дејан Матић, Владан Дујовић, Жељко Митровић, Дубравко Јовановић, Горан Даничић, Марко Живић, Милан Чучиловић, Ана сакић, Ратко Танкосић, Александар Горанић, Слободан тешић, Димитрије Илић, Нађа Секулић, Лако Николић, Бојан Стојчетовић, Владан Алексић

РАЊЕНИ ОРАО

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Слобода Мићаловић, Иван Босиљчић, Нела Михајловић, Ненад Јездић, Драган Николић, Маринко Маџгаљ, Војин Ћетковић, Јасмина Аврамовић, Тијана Чуровић, Данијела Штајнфелд, даница Максимовић, Катарина Јанковић, Наташа Нинковић,

ЈЕСЕН У МОЈОЈ УЛИЦИ

Режија: Милош Пушић

Улоге: Филип Ђурић, Никола Спасојевић, Милица Трифуновић, Нађа Добановић, Никола Илић, Александар Ђурица, Јасна Ђуричић, Борис Исаковић

ЧЕКАЈ МЕ, ЈА СИГУРНО НЕЋУ ДОЋИ

Режија: Мирослав Момчиловић

Улоге: Милош Самолов, Мирјана Карановић, Милица Михајловић, Гордан Кичић, Бранислав Трифуновић, Вања Ејдус, Јелена Ђокић, Петар Божовић, Даница Максимовић, Љубомир Бандовић, Тања Пјевац

СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ УБИВА АЖДАХУ

Режија: Срђан Драгојевић

Улоге: Лазар Ристовски, Милутин Милошевић, Наташа Јањић, Бора Тодоровић, Зоран Цвијановић, Бранислав Лечић, Драган Николић, Предраг Васић, Борис Миливојевић, Милена Дравић, Слободан Нинковић, Младен Андрејевић, Срђан Милетић, Бојан Жировић, Срђан Тимаров, Милена Предић, Бранислав Зеремски, Стефан Данаилов, Јуриј Чоловић, Миодраг Крстовић, Душко Мазалица, Дубравко Јовановић

СРЦЕ ЈЕ МУДРИХ У КУЋИ ЖАЛОСТИ

Режија: Марин Малешевић

Улоге: Миливоје Обрадовић, Александар Ђурица, Ратко Радивојевић, Ервин Хаџимуртезић

ЖИВОТ И СМРТ ПОРНО БАНДЕ

Режија: Младен Ђорђевић

Улоге: Михајло З. Јовановић, Ана Аћимовић, Предраг Дамњановић, Радивој Кнежевић, Срђан Јовановић, Иван Ђорђевић, Бојан Зоговић, Наташа Миљуш, Александар Глигорић, Срђан Милетић, Мариана Аранђеловић, Србољуб Милин, Драган Ђорђевић, Јово Максић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Горица Поповић

ЖИРИ

Дара Џокић, председник

Исидора Минић, Горан Султановић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Лазар Ристовски

СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ УБИВА АЖДАХУ

ЂАВОЉА ВАРОШ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Милица Михајловић

ЧЕКАЈ МЕ, ЈА СИГУРНО НЕЋУ ДОЋИ

ЦАР КОНСТАНТИН: Гордан Кичић

ЧЕКАЈ МЕ, ЈА СИГУРНО НЕЋУ ДОЋИ

ТУРНЕЈА

Повеља за изузетну женску улогу: Мирјана Карановић

ЧЕКАЈ МЕ, ЈА СИГУРНО НЕЋУ ДОЋИ

ТАМО И ОВДЕ

Повеља за изузетну мушку улогу: Милутин Милошевић

СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ УБИВА АЖДАХУ

БЕОГРАДСКИ ФАНТОМ

Награда за епизодну женску улогу: Јелена Ђокић

ЧЕКАЈ МЕ, ЈА СИГУРНОНЕЋУ ДОЋИ

Награда за епизодну мушку улогу: Петар Божовић

ЧЕКАЈ МЕ, ЈА СИГУРНО НЕЋУ ДОЋИ

Награда за дебитантску улогу: Милена Предић

СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ УБИВА АЖДАХУ

* Награда за страног глумца: David Thornton – ТАМО И ОВДЕ, Наташа Јањић – СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ УБИВА АЖДАХУ и Мира Фурлан - ТУРНЕЈА

*На основу фестивалског правилника, од ове године Жири може да додели награду и страном глумцу, за улогу у филму приказаном у званичном програму

 

45. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 21. до 26. 8. 2010. године

ПРОГРАМ

МЕДЕНИ МЕСЕЦ

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Небојша Миловановић, Јелена Тркуља, Јозеф Широка, Мирела Наска, Лазар Ристовски, Петар Божовић

КЕЊАЦ

Режија: Антонио Нуић

Улоге: Небојша Глоговац, Наташа Јањић, Љубомир Капор, Тонко Лонза, Емир Хаџихафизбеговић

ЖЕНА СА СЛОМЉЕНИМ НОСЕМ

Режија: Срђан Кољевић

Улоге: Небојша Глоговац, Аница Добра, Бранка Катић, Нада Шаргин, Вук Костић, Јасна Жалица, Никола Ракочевић, Војин Ћетковић, Никола Ракочевић

МА НИЈЕ ОН ТАКАВ

Режија: Мирослав Петковић

Улоге: Драган Бјелогрлић, Гордан Кичић, Зоран Цвијановић, Искра Брајовић, Бранка Пујић-Јовановић, Александра-Саша Симић, Горан Радаковић, Бојан Димитријевић, Ивана Михић, Неда Арнерић, Ана Сакић, Тихомир Станић

32.ДЕЦЕМБАР

Режија: Саша Хајдуковић

Улоге: Александар Стојковић, Ања Станић, Драгана Марић, Љубиша Савановић, Николина Ђорђевић

СЕДАМДЕСЕТ И ДВА ДАНА

Режија: Данило Шербеџија

Улоге: Раде Шербеџија, Крешимир Микић, Богдан Диклић, Живко Аночић, Мира Бањац, Дејан Аћимовић, Луција Шербеџија, Предраг-Пређо Вушовић, Небојша Глоговац, Драган Николић

СЕЛО ГОРИ...И ТАКО

Режија: Радош Бајић

Улоге: Радош Бајић, Љиљана Стјепановић, Милорад Мандић, Олга Одановић, Ненад Окановаић, Недељко Бајић, Нада Блам, Драган Николић, Мирко Бабић

ФЛЕШБЕК

Режија: Александар Јанковић

Улоге: Душко Премовић, Бранко Видаковић, Владислава Милосављевић, Дариа Јаношевић

МОТЕЛ НАНА

Режија: Предраг Велиновић

Улоге: Драган Мићановић, Николина Ђорђевић, Зијах Соколовић, Никола Пејаковић, Младен Нелевић, Љубивоје Тадић

ПЛАВИ ВОЗ

Режија: Јанко Баљак

Улоге: Сања Поповић, Љубомир Булајић, Александар Радојичић, Александра Томић, Сузана Лукић, Небојша Миловановић, Лена Богдановић, Горан Султановић

НЕКЕ ДРУГЕ ПРИЧЕ

Режија: Ана Марија Роси, Инес Тановић, Ивона Јука, Хана Слак, Марија Џиџева

Улоге: Наташа Нинковић, Сергеј Трифуновић, Луција Шербеџија, Нина Виолић

БЕСА

Режија: Срђан Карановић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Ива Крајнц, Раша Буквић, Небојша Дугалић

НЕКА ОСТАНЕ МЕЂУ НАМА

Режија: Рајко Грлић

Улоге: Предраг-Мики Манојловић, Бојан Навојец, Ксенија Маринковић, Дарија Лоренци, Наташа Дорчић

СРПСКИ ФИЛМ

Режија: Срђан Спасојевић

Улоге: Срђан Тодоровић, Сергеј Трифуновић, Јелена Гавриловић, Катарина Жутић, Слободан Бештић, Ана Сакић, Лена Богдановић, Лидија Плетл

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Горица Поповић

ЖИРИ

Љиљана Драгутиновић, председник

Паулина Манов, Горан Шушљик, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Небојша Глоговац

ЖЕНА СА СЛОМЉЕНИМ НОСЕМ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Бранка Катић

ЖЕНА СА СЛОМЉЕНИМ НОСЕМ

ЦАР КОНСТАНТИН: Предраг-Мики Манојловић

БЕСА

НЕКА ОСТАНЕ МЕЂУ НАМА

Повеља за изузетну женску улогу: Владислава Милосављевић

ФЛЕШБЕК

Повеља за изузетну мушку улогу: Богдан Диклић

СЕДАМДЕСЕТ И ДВА ДАНА

Награда за епизодну женску улогу: Мира Бањац

СЕДАМДЕСЕТ И ДВА ДАНА

Награда за епизодну мушку улогу: Aron Balazs

МЕДЕНИ МЕСЕЦ

Награда за дебитантску улогу: Јелена Тркуља

МЕДЕНИ МЕСЕЦ

* Награда за страног глумца: Ива Крајнц – БЕСА, Николина (Ђорђевић) Јелисавац – МОТЕЛ НАНА и Раде Шербеџија – СЕДАМДЕСЕТ И ДВА ДАНА

 

46 . Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 2 0 . до 2 5 . 8. 2011 . године

ПРОГРАМ

МИРИС КИШЕ НА БАЛКАНУ

Режија: Љубиша Самарџић

Улоге: Љиљана Благојевић, Предраг Ејдус, Мирка Васиљевић, Калина Ковачевић, Тамара Драгичевић, Александра Бибић, Марија Вицковић, Милан Васић, Синиша Убовић, Горан Навојец, Игор Дамњановић, Драган Петровић-Пеле, Јелисавета Саблић, Стефан Бузуровић

ЗДУХАЧ ЗНАЧИ АВАНТУРА

Режија: Милорад Милинковић

Улоге: Јелисавета Орашанин, Златан Видовић, Вујадин Милошевић, Катарина Илић, Марко Живић, Никола Којо, Марко Гверо, Никола Пејаковић, Мирка Васиљевић, Слободан Тешић, Душко Мазалица, Ања Станић, Свјетлана Андрић

БЕЛИ, БЕЛИ СВЕТ

Режија: Олег Новковић

Улоге: Уликс Фехмиу, Хана Селимовић, Јасна Ђуричић, Небојша Глоговац, Борис Исаковић, Милица Михајловић, Марко Јанкетић, Мето Јовановски, Мира Бањац

БЕЛИ ЛАВОВИ

Режија: Лазар Ристовски

Улоге: Лазар Ристовски, Гордан Кичић, Христина Поповић, Вук Костић, Зорица Јовановић, Мира Бањац, Никола Симић, Моника Киш, Лука Јованов, Александар Филимоновић, Милан Томић

МОНТЕВИДЕО, БОГ ТЕ ВИДЕО

Режија: Драган Бјелогрлић

Улоге: Милош Биковић, Петар Стругар, Нина Јанковић, Данина Јефтић, Милутин-Мима Караџић, Бранимир Брстина, Војин Ћетковић, Небојша Илић, Никола Ђуричко, Сергеј Трифуновић, Предраг Васић, Виктор Савић, Гордана Ђурђевић, Анита Манчић

ШИШАЊЕ

Режија: Стеван Филиповић

Улоге: Никола Ракочевић, Виктор Савић, Бојана Новаковић, Никола Којо, Наташа Тапушковић, Предраг Ејдус, Драган Мићановић, Срђан Милетић, Јасмина Аврамовић, Милан Михаиловић, Милош Танасковић, Вујадин Милошевић, Владимир Тешовић, Игор Бенчина, Бора Ненић, Предраг Тодоровић, Петар Михаиловић, Сани Меха, Предраг Васић

НЕПРИЈАТЕЉ

Режија: Дејан Зечевић

Улоге: Александар Стојковић, Вук Костић, Тихомир Станић, Љубомир Бандовић, Марија Пикић, Славко Штимац, Драган Маринковић-Маца, Стефан Бундало, Горан Јокић, Владимир Ђорђевић

СЕСТРЕ

Режија: Владимир Паскаљевић

Улоге: Ивана Вуковић, Ана Мандић, Љубомир Бандовић, Ана Маљевић, Бојана Маљевић, Милица Михајловић, Борис Исаковић, Милена Предић, Ивана Шћепановић, Елизабета Ђоревска, Велимир-Бата Живојиновић

КАКО СУ МЕ УКРАЛИ НЕМЦИ

Режија: Милош Радивојевић

Улоге: Јелена Ђокић, Даглас Хеншел, Светозар Цветковић, Дара Џокић, Миодраг-Мики Крстовић, Гордан Кичић, Борис Исаковић, Војислав Брајовић, Бранимир Поповић, Нада Шаргин, Небојша Миловановић

ЗАЈЕДНО

Режија: Младен Матичевић

Улоге: Александар Срећковић, Милица Зарић, Бранимир Поповић, Алекса Срећковић, Драган Петровић-Пеле, Иван Зарић, Гордан Кичић, Миодраг-Мики Крстовић, Катарина Жутић, Михајло Максимовић

УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР

Драган Вујић-Вујке

ЖИРИ

Љиљана Стјепановић, председник

Андреј Шепетковски, Соња Колачарић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Љубомир Бандовић

СЕСТРЕ

НЕПРИЈАТЕЉ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Ивана Вуковић

СЕСТРЕ

ЦАР КОНСТАНТИН: Милош Биковић

МОНТЕВИДЕО, БОГ ТЕ ВИДЕО

Повеља за изузетну женску улогу: Јасна Ђуричић

БЕЛИ, БЕЛИ СВЕТ

Повеља за изузетну мушку улогу: Тихомир Станић

НЕПРИЈАТЕЉ

Награда за епизодну женску улогу: Ана Мандић

СЕСТРЕ

Награда за епизодну мушку улогу: Виктор Савић

ШИШАЊЕ

МОНТЕВИДЕО, БОГ ТЕ ВИДЕО

Награда за дебитантску улогу: Петар Стругар

МОНТЕВИДЕО, БОГ ТЕ ВИДЕО

* Награда за страног глумца: Александар Стојковић – НЕПРИЈАТЕЉ и Бојана Новаковић – ШИШАЊЕ


47. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 25. до 30. 8. 2012. године

ПРОГРАМ

ШЕШИР ПРОФЕСОРА КОСТЕ ВУЈИЋА

Режија: Здравко Шотра

Улоге: Александар Берчек, Милош Биковић, Александар Радојичић, Бранимир Брстина, Војин Ћетковић, Љубомир Булајић, Матеја Поповић

ЦРНА ЗОРИЦА

Режија: Радослав Павковић, Христина Хаџихараламбус

Улоге: Бранислав Трифуновић, Љума Пенов, Мирјана Карановић, Михајло Јанкетић, Никола Пејаковић, Зоран Цвијановић, Олга Одановић, Милош Самолов

ЗВЕРИЊАК

Режија: Марко Новаковић

Улоге: Никола Ристановски, Миодраг-Мики Крстовић, Танасије Узуновић, Иван Ђорђевић, Бранка Шелић, Маријана Пејатовић, Младен Совиљ, Александар Ђурица, Игор Дамњановић, Нада Шаргин

ДР РЕЈ И ЂАВОЛИ

Режија: Динко Туцаковић

Улоге: Пол Мареј, Драган Бјелогрлић, Лена Богдановић, Светозар Цветковић, Ана Софреновић, Тихомир Станић, Јана Милић, Миодраг-Мики Крстовић, Слободан Ћустић, Павле Пекић, Марко Гверо, Бојан Димитријевић, Гордон Мареј

НАРЦИС И ЕХО

Режија: Милутин Милошевић

Улоге: Милутин Милошевић, Владислава-Ваца Ђорђевић, Амра Латифић, Јелена Шушњар, Борис Властелица, Ања Ђорђевић, Милена Милутиновић, Анамарија Цупин

УСТАНИЧКА УЛИЦА

Режија: Мирослав Терзић

Улоге: Гордан Кичић, Уликс Фехмиу, Раде Шербеџија, Петар Божовић, Предраг Ејдус, Јелена Ђокић, Милица Михајловић, Александар Ђурица, Бојан Жировић, Марко Баћовић, Марко Јањић

ПРАКТИЧНИ ВОДИЧ КРОЗ БЕОГРАД СА ПЕВАЊЕМ И ПЛАКАЊЕМ

Режија: Бојан Вулетић

Улоге: Жили Гаје, Жан-Марк Бар, Баки Даврак, Леон Лучев, Марко Јанкетић, Христина Поповић, Анита Манчић, Нада Шаргин

КЛИП

Режија: Маја Милош

Улоге: Исидора Симијоновић, Вукашин Јаснић, Сања Микитишин, Јово Максић, Моња Савић, Катариа Пешић, Соња Јаничић, Јована Стојиљковић, Владимир Гвојић, Никола Драгутиновић, Михајло Николић

ФРАУ АЈНШТАЈН

Режија: Милош Јовановић

Улоге: Аница Добра, Јенс Харзер, Маја Роковић, Татјана Пајић, Милица Радаковић

ПАРАДА

Режија: Срђан Драгојевић

Улоге: Никола Којо, Горан Јевтић, Милош Самолов, Христина Поповић, Горан Навојец, Дејан Аћимовић, Тони Михајловски, Младен Андрејевић

ЖУЋКО – ПРИИЧА О РАДИВОЈУ КОРАЋУ

Режија: Гордан Матић

Улоге: Владимир Алексић, Катарина Радивојевић, Војислав Брајовић, Тихомир Станић, Марко Марковић, Тамара Крцуновић, Никола Цеснер

СМРТ ЧОВЕКА НА БАЛКАНУ

Режија: Мирослав Момчиловић

Улоге: Емир Хаџихафизбеговић, Радослав Миленковић, Бојан Жировић, Наташа Нинковић, Анита Манчић, Бранислав Трифуновић, Љубомир Бандовић, Милица Михајловић, Бојан Лазаров, Никола Ђуричко, Мирјана Карановић, Александар Ђурица, Милош Самолов, Никола Којо

АС ПИК – ЛОША СУДБИНА

Режија: Драшко Ђуровић

Улоге: Бранимир Поповић, Пеђа Бјелац, Момчило Оташевић, Јелена Симић, Милица Милша, Мајкл Медсен, Оља Вуковић, Георги Пусеп, Бранка Станић, Растко Јанковић, Драган Рачић, Данило Челебић, Славко Кликовац

Уметнички директор

Драган Вујић-Вујке

Жири

Злата Нуманагић, председник

Милена Павловић-Чучиловић, Небојша Миловановић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Александар Берчек

ШЕШИР ПРОФЕСОРА КОСТЕ ВУЈИЋА

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Христина Поповић

ПАРАДА

ЦАР КОНСТАНТИН: Уликс Фехмиу

УСТАНИЧКА УЛИЦА

Повеља за изузетну женску улогу: Анита Манчић

СМРТ ЧОВЕКА НА БАЛКАНУ

ПРАКТИЧАН ВОДИЧ КРОЗ БЕОГРАД СА ПЕВАЊЕМ И ПЛАКАЊЕМ

Повеља за изузетну мушку улогу: Драган Бјелогрлић

ДР РЕЈ И ЂАВОЛИ

Награда за епизодну женску улогу: Наташа Нинковић

СМРТ ЧОВЕКА НА БАЛКАНУ

Награда за епизодну мушку улогу: Бранимир Брстина

ШЕШИР ПРОФЕСОРА КОСТЕ ВУЈИЋА

Награда за дебитантску улогу: Маријана Пејатовић

ЗВЕРИЊАК

* Награда за страног глумца: Горан Навојец – ПАРАДА, Тони Михајловски – ПАРАДА и Емир Хаџихафизбеговић – СМРТ ЧОВЕКА НА БАЛКАНУ, специјална награда: Никола Ристановски - ЗВЕРИЊАК

 

48. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 26. до 31. 8. 2013. године

ПРОГРАМ

КАД СВАНЕ ДАН

Режија: Горан Паскаљевић

Улоге: Мустафа Надаревић, Мира Бањац, Мето Јовановски, Нада Шаргин, Зафир Хаџиманов, Раде Којадиновић, Тома Јовановић, Олга Одановић, Небојша Глоговац

МАМАРОШ

Режија: Момчило-Мома Мрдаковић

Улоге: Мира Бањац, Богдан Диклић, Бане Видаковић, Сергеј Трифуновић, Анита Манчић, Горан Радаковић, Милош Самолов

ДРЖАВА

Режија: Јелена Марковић

Улоге: Ана Стефановић, Власта Велисављевић, Љума Пенов, Амра Латифић, Милутин Петровић, Стефан Арсенијевић, Алекс Цимерлис, Светлана Бајић, Саша Радојевић

КРУГОВИ

Режија: Срдан Голубовић

Улоге: Александар Берчек, Небојша Глоговац, Никола Ракочевић, Леон Лучев, Марко Јанкетић, Христина Поповић, Вук Костић, Борис Исаковић

СКИДАЊЕ

Режија: Коста Ђорђевић

Улоге: Марко Јанкетић, Драгана Дабовић, Никола Ракочевић, Наташа Јањић, Небојша Глоговац, Ивана Вуковић, Младен Совиљ, Иван Михаиловић, Радослав Миленковић, Немања Јокић, Срђан Пантелић, Милена Живановић

ОДУМИРАЊЕ

Режија: Милош Пушић

Улоге: Бранислав Трифуновић, Борис Исаковић, Дара Џокић, Емир Хаџихафизбеговић, Јасна Ђуричић, Милица Јаневска, Миодраг-Мики Крстовић, Новак Билбија

ВИР

Режија: Бојан-Вук Косовчевић

Улоге: Небојша Ђорђевић, Срђан Пантелић, Ненад Окановић, Марина Воденичар, Јелена Матијашевић, Мирјана Карановић, Драган Николић, Емир Кустурица, Ивана Јовановић, Александар Марковић

ФАЛСИФИКАТОР

Режија: Горан Марковић

Улоге: Тихомир Станић, Бранка Катић, Драган Петровић-Пеле, Момчило Пићурић, Дражен Павловић, Сергеј Трифуновић, Горан Навојец, Душан Плавшић, Михајло Станић, Харис Бурина, Јернеј Шугман, Светозар Цветковић, Миодраг-Мики Крстовић, Наташа Марковић, Петар Мирчевски, Емир Хаџихафизбеговић, Борис Комненић, Богдан Диклић, Радко Полич

ЉУБАВ ДОЛАЗИ КАСНИЈЕ

Режија: Хаџи-Александар Ђуровић

Улоге: Милица Стефановић, Андреј Шепетковски, Горан Јевтић, Љубинка Кларић, Александар Ђурица

ГДЕ ЈЕ НАЂА?

Режија: Лука Попадић, Арон Секељ, Рашко Милатовић, Марко Ђорђевић, Милош Миловановић, Немања Војиновић, Петар Ристовски, Теа Лукач

Улоге: Светозар Цветковић, Исидора Симијоновић, Стефан Вукић, Димитрије Аранђеловић, Аница Добра, Анита Манчић, Невена Ристић, Бојан Жировић

ЛЕД

Режија: Јелена Бајић Јочић

Улоге: Момчило Оташевић, Велимир-Бата Живојиновић, Нела Михајловић, Олга Одановић, Ненад Јездић, Биљана Мишић

АРТИЉЕРО

Режија: Срђан Анђелић

Улоге: Јован Коларић, Ана Коњовић, Небојша Глоговац, Петар Божовић, Ива Косовац, Борис Јагер, Данијела Врањеш, Марко Гверо, Зоран Цвијановић, Небојша Бакочевић, Пеђа Бјелац, Александра Јанковић

Уметнички директор

Драган Вујић-Вујке

Жири

Ђурђија Цветић, председник

Аљоша Вучковић, Марко Живић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Борис Исаковић

ОДУМИРАЊЕ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Нела Михајловић

ЛЕД

ЦАР КОНСТАНТИН: Александар Берчек

КРУГОВИ

Повеља за изузетну женску улогу: Дара Џокић

ОДУМИРАЊЕ

Повеља за изузетну мушку улогу: Тихомир Станић

ФАЛСИФИКАТОР

Награда за епизодну женску улогу: Јасна Ђуричић

ОДУМИРАЊЕ

Награда за епизодну мушку улогу: Никола Ракочевић

КРУГОВИ

Награда за дебитантску улогу: Милица Јаневска

ОДУМИРАЊЕ

* Награда за страног глумца: Мустафа Надаревић – КАД СВАНЕ ДАН, Емир Хаџихафизбеговић – ОДУМИРАЊЕ и Момчило Оташевић – ЛЕД

 

49. Фестивал глумачких остварења домаћег играног филма - Филмски сусрети – Ниш, од 23. до 29. 8. 2014. године

ПРОГРАМ

МОНТЕВИДЕО, ВИДИМО СЕ!

Режија: Драган Бјелогрлић

Улоге: Милош Биковић, Петар Стругар, Арман Асанте, Виктор Савић, Елена Мартинез, Предраг Васић, Небојша Илић, Војин Ћетковић, Александар Радојичић, Иван Зекић, Никола Ђуричко, Срђан Тодоровић, Срђан Тимаров, Андрија Кузмановић, Ненад Хераковић, Урош Јовчић, Милан Никитовић, Раде Ћосић, Бојан Кривокапић, Властимир-Ђуза Стојиљковић, Драган Николић, Конча Хидалго

СПОМЕНИК МАЈКЛУ ЏЕКСОНУ

Режија: Дарко Лунгулов

Улоге: Наташа Тапушковић, Борис Миливојевић, Мирјана Карановић, Драган Бјелогрлић, Љубомир Бандовић, Тони Михајловски, Бранислав Трифуновић

ДЈЕЧАЦИ ИЗ УЛИЦЕ МАРКСА И ЕНГЕЛСА

Режија: Никола Вукчевић

Улоге: Момчило Оташевић, Горан Богдан, Ана Софреновић, Емир Хаџихафизбеговић, Бранка Станић, Филип Ђуретић, Анђела Мићановић, Небојша Глоговац, Бранимир Поповић, Јулија Милачић, Зоран Драгичевић, Мишо Обрадовић, Фатмир Спахиу, Славко Калезић, Никола Перишић

АТОМСКИ ЗДЕСНА

Режија: Срђан Драгојевић

Улоге: Срђан Тодоровић, Бране Штурбеј, Бранко Ђурић, Наташа Јањић, Тања Рибич, Бојан Навојец, Милош Самолов, Христина Поповић, Ана Костовска, Мира Бањац, Горан Навојец, Зоран Цвијановић, Милутин Караџић, Младен Нелевић, Исидора Симијоновић

ВОЈНА АКАДЕМИЈА 2

Режија: Дејан Зечевић

Улоге: Бојан Перић, Радован Вујовић, Иван Михаиловић, Бранко Јанковић, Јелисавета Орашанин, Тијана Печенчић, Драгана Дабовић, Никола Ракочевић, Тамара Драгичевић, Софија Рајовић, Слободан Стефановић, Милош Тимотијевић, Горан Јокић, Александар Радојичић, Љубомир Бандовић, Небојша Миловановић, Бранислав Лечић, Тихомир Станић, Војислав Брајовић, Ивана Михић, Марија Миловановић, Владо Георгијев

НЕПОСЛУШНИ

Режија: Мина Ђукић

Улоге: Хана Селимовић, Младен Совиљ, Миња Субота, Данијел Шике, Иван Ђорђевић, Марко Јањић, Бранка Шелић, Жарко Радић

LOVE HUNTER: ПРИЧЕ ИЗ ЊУЈОРШКОГ ТАКСИЈА

Режија: Немања и Бранислав Бала

Улоге: Милан Мумин, Јелена Ступљани, Елинор Хачинс, Мајкл ДеНола, Аника Петерсон, Розина Фернхоф, Чејз Колман, Мартин Ивенс

КАД ЉУБАВ ЗАКАСНИ

Режија: Иван Стефановић

Улоге: Милош Биковић, Бранкица Себастијановић, Душанка Стојановић Глид, Никола Ранђеловић, Сунчица Милановић, Јована Стојиљковић, Јелисавета Караџић, Маријана Андрић, Урош Јаковљевић, Милена Васић

МАМУЛА

Режија: Милан Тодоровић

Улоге: Кристина Клебе, Франко Неро, Драган Мићановић, Натали Барн, Миодраг-Мики Крстовић, Слободан Стефановић, Софија Рајовић

ТОП ЈЕ БИО ВРЕО

Режија: Слободан Скерлић

Улоге: Станислав Ручнов, Анита Манчић, Мухамед Дуповац, Мугдим Авдагић, Кенан Мусић, Славко Штимац, Милица Михајловић

ВАРВАРИ

Режија: Иван Икић

Улоге: Жељко Марковић, Ненад Петровић Флеш, Јасна Ђуричић, Марина Воденичаар, Мирко Влаховић

Уметнички директор

Драган Вујић-Вујке

Жири

Драгана Варагић, председник

Предраг Ејдус, Дубравко Јовановић, чланови

НАГРАДЕ

Grand Prix НАИСА: Борис Миливојевић

СПОМЕНИК МАЈКЛУ ЏЕКСОНУ

ЦАРИЦА ТЕОДОРА: Анита Манчић

ТОП ЈЕ БИО ВРЕО

ЦАР КОНСТАНТИН: Срђан Тодоровић

АТОМСКИ ЗДЕСНА

Повеља за изузетну женску улогу: Хана Селимовић

НЕПОСЛУШНИ

Повеља за изузетну мушку улогу: Небојша Илић

МОНТЕВИДЕО, ВИДИМО СЕ!

Награда за епизодну женску улогу: Христина Поповић

АТОМСКИ ЗДЕСНА

Награда за епизодну мушку улогу: Иван Ђорђевић

НЕПОСЛУШНИ

Награда за дебитантску улогу: Бранкица Себастијановић

КАД ЉУБАВ ЗАКАСНИ

* Награда за страног глумца: Наташа Јањић – АТОМСКИ ЗДЕСНА, Бранко Ђурић – АТОМСКИ ЗДЕСНА и МОНЕВИДЕО, ВИДИМО СЕ! и Бранка Станић – ДЈЕЧАЦИ ИЗ УЛИЦЕ МАРКСА И ЕНГЕЛСА


Летња позорница у Тврђави

Преспав
ПРЕСПАВ / Филмски Сусрети 2021

ТВ серија "Преспав" је оригинални играни телевизиски програм у формату ситкома у продукцији ОХО. Састоји се од 5 сезона за чије су потребе продуциране укупно 122 епизоде. Део њих је у копродукцији са Македонском Радио Телевизијом (сезоне 3, 4, 5).

Пансион "Преспав" је метафора реалних друштвених дешавања у Северној Македонији. У њима се огледа балкански менталитет од кога ликови не могу да побегну, док истовремено имају и жељу да успоставе и да поштују европске стандарде.

Ова ситуација доводи ликове у стални конфликт, док из њихових неспоразума произлазе комичне ситуације у којима се препознају и сами гледаоци.

Прича прати браћу Бузалевски који отварају пансион у Преспи, на месту очеве куће, уз помоћ средстава из европских ИПА фондова. Поред браће, живот у пансиону праве узбудљивим њихови романтични партнери/ке, сарадници, пријатељи из детињства и гости који долазе у рај поред Преспанског језера.

Оригинална идеја: Елеонора Венинова и Пеце Талески
Продуцент: Пеце Талески
Режија: Игор Иванов, Вардан Тозија, Гјоргји Унковски, Дина Дума и др.
Сценарио: Сашо Кокаланов (главни сценариста), Артин Селмани, Вардан Тозија и други (С. Македонија), Алек Попов и Дељана Манева (Бугарија), а од следеће шесте сезоне и Небојша Ромчевић и Маја Новељић Ромчевић (Србија).

Играју: Јелена Јованова Перић, Дритон Вејсели, Тијана Дапчевић, Игор Ангелов, Васил Зафирчев, Горан Стојаноски, Игор Стојчевски, Игор Дзамбазов, Адријан Азири, Емра Куртишова, Наташа Петровић, Владимир Тулиев, Владо Јовановски.